BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#61 2010-01-24 20:43:00

markomaniaczka
Wyznawca pomidoryzmu

Re: j. angielski

Chyba to drugie wink W zasadzie to ciągle siedzę tylko nad książkami od angielskiego - w każdym tygodniu kartkówka, jak nie dwie, ciągłe prace domowe, do tego uzupełnianie do przodu ćw. w książce, bo wstyd, żeby nie umieć na lekcji itd. Ale już się przyzwyczaiłam wink

2010-01-24 20:43:00

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#62 2010-01-24 20:51:14

Beja
Kochanka Marka

Strychnine napisał:

Beja napisał:

Masz masakrycznie wysoki poziom angielskiego, markomaniaczko.

Albo masakrycznie nadgorliwą nauczycielkę.

No tak, wysoki poziom z powodu masakrycznej nauczycielki. hmm

#63 2010-04-07 18:16:28

Galaretka
Mroczki Pshemko
Od: Łodź

Help! Mam na jutro napisać raport: "Which animal is the most popular and practical to keep at home"? Mam to napisane:

Introduction
The aim of this report is to discuss which pet is the most popular and practical to keep at home.

Present situation
I conducted the surveys which prove thar 50% of ma classmates think that the most popular and practical pet is dog, because it is friendly and smart. 30% of people in my class believe that cat is the animal which live up their demands, besides it occupies not too much place. Rest of all said that the most practical and popular animals to keep at home are pets like fish, rabbit and hamster. They do not occupy  much place, are cheap and we do not have to take care od them so much.

Conclusion and recommendations
I recommend that we should keep pet which we like the most. It  is important to remember that pet needs love and care; buying the animal, because "all my friends have it" is nonsens, because in time it makes you bored. So, if you do not want to have the pest, do not do this.

Wiem, pewnie jest masakrycznie. Chodzę do klasy z rozszerzonym programem języka angielskiego, jestem nawet dobra, ale moim zdaniem jedna lekcja poświęcona na raport, to za mało. Mam wymagającego nauczyciela, więc jeśliby się komuś chciało to sprawdzić, będę bardzo wdzięczna. smile

Znowu przyszło mi płakać, za to, że chciałam się śmiać... Tysiąc razy oddawać to, co trafiło się raz. Makijaż jak zawsze, by ślady łez zatrzeć, niech nie widzą, że płaczę. Powieki są po to, żeby nie patrzeć, jak odchodzisz na zawsze... GNAJ   I heart Ed Westwick

#64 2010-04-07 18:52:38

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

Introduction
The aim of this report is to discuss which pet is the most popular and practical to keep at home.

Present situation
I conducted the surveys which prove thar 50% of ma classmates think that the most popular and practical pet is dog, because it is friendly and smart. 30% of people in my class believe that cat is the animal which lives up their demands, besides it occupies not too much place. Rest of all said that the most practical and popular animals to keep at home are pets like fish, rabbit and hamster. They do not occupy  much place, they are cheap and we do not have to take care of them so much.

Conclusion and recommendations
I recommend that we should keep pet which we like the most. It  is important to remember that pet needs love and care; buying the animal, because "all my friends have it" is anonsens, because in time it makes you bored. So, if you do not want to have a pet, do not buy it.

co wyłapałam to zaznaczyłam pogrubionym, ale czy wszystko jest to głowy nie dam...

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#65 2010-04-07 19:51:28

Galaretka
Mroczki Pshemko
Od: Łodź

Dziękuję!!! Oczywiście, spieszyłam się i końcówki nie dopisałam... Ale chyba nie jest aż tak masakrycznie. smile

Znowu przyszło mi płakać, za to, że chciałam się śmiać... Tysiąc razy oddawać to, co trafiło się raz. Makijaż jak zawsze, by ślady łez zatrzeć, niech nie widzą, że płaczę. Powieki są po to, żeby nie patrzeć, jak odchodzisz na zawsze... GNAJ   I heart Ed Westwick

#66 2010-04-22 18:53:58

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

"Film called Billy Elliot is directed by Stephen Doldry. Type of this film is social drama. It is about eleven years old boy, his dad and loved ones.  By chance, he went to ballet lesson. Dancing was really relaxing for him and he was dreaming about getting better in this dyscypline. He knew that people were thinking that dance is just for girls, but he didn't care. This film is very interesting. There are a lot of fany dialogs and events but there are some other situations that you can really enjoy. Soundtrack is really great and well chosen. I would recommend this film to everybody who likes ambitious movies."

Mogłabym prosić o poprawke? smile

Ostatnio edytowany przez veronicty (2010-04-22 19:14:47)

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#67 2010-04-22 19:17:14

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

veronicty napisał:

"Film called Billy Elliot is directed by Stephen Doldry. Type of this film is social drama. It is about eleven years old boy, his dad and loved ones.  By chance, he went to ballet lesson. Dance was really relaxing for him and he was dreaming about getting better in this dyscypline. He knew that people were thinking that dance is just for girls, but he didn't care. This film is very interesting. There were a lot of fany dialogs and events but there were some other situation that you can really enjoy. Soundtrack was really great and well chosen. I would recommend this film to everybody who likes ambitious /móvie."

Poprawię to tak, jak ja bym napisała, okej?

"Billy Elliot" is a film directed by Stephen Daldry. It can be categorized as social drama. It tells the story of an eleven-year-old boy, his father and his loved ones. Once Billy went to a ballet lesson by chance. He quickly realised that dance was really relaxing for him and he dreamt of getting better in this discipline. He knew that dance was thought to be only for girls, but he did not care.
This film is very interesting. There are a lot of f.unny* dialogues and events, and many other situations which you can really enjoy. Also soundtrack is really great and well-chosen. I would recommend this film to everybody who likes ambitious movies**."

* sorry, że tak, ale mi cenzuruje poprawny zapis z niewiadomych przyczn xD Kropka ma po prostu temu zapobiec xD
**zostawiłam, aczkolwiek "movies" to słowo z amerykańskiej odmiany angielskiego, więc osobiście bym go unikała.

Veruś, zjadasz articles (a/an, the). Troszkę to chaotyczne było, więc zaznaczyłam Ci przejście od jednego aspektu do innego, gdzie zgrzytało to najbardziej (fragment "Also soundtrack..." Brzmiało to dziwnie, nagle zaczynasz o czymś innym pisać, zupełnie tego nie zaznaczając). Staraj się z dwóch króciuchnych zdań tworzyć zdania złożone, jeśli w jakiś sposób się łączą. Np. jeśli jedno wyjaśnia drugie, to polecam łączenie ich przez "because" na przykład. Więc zamiast: I like this cat. Its fur is very soft, proponuję napisać: I like this cat because its fur is very soft. Ładniej to brzmi i płynniej się czyta. Jeszcze jedno: sprawdzaj pisownię. Wrzuć sobie do wersji Worda z angielskim słownikiem. Mnóstwo literówek. I pilnuj końcówek - tu i ówdzie zjadłaś "s" w rzeczowniku w liczbie mnogiej. Troszkę zmodyfikowałam kilka zdań, bo stylistycznie były koślawe.

VER!!! BŁĄD W NAZWISKU REŻYSERA! Dobrze, że sprawdziłam...

Ostatnio edytowany przez Strychnine (2010-04-22 19:26:58)

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#68 2010-04-22 19:28:56

veronicty
Ma duże Wi

Oezu kochany, dziękuję! Naprawdę mi pomogłaś. To znaczy nie mnie, a koleżance. Wiem, że to brzmi głupio xD Poprawiałam jej recenzję, wstawiłabym, ale aż mi wstyd za nią pokazywać głupoty z translatora xD W każdym bądź razie dziękuję Ci za wskazówki smile

Ja nie sprawdzałam tego nazwiska nawet, ale dzięki big_smile

Ostatnio edytowany przez veronicty (2010-04-22 19:29:47)

Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#69 2010-04-22 19:42:48

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

veronicty napisał:

Oezu kochany, dziękuję! Naprawdę mi pomogłaś. To znaczy nie mnie, a koleżance. Wiem, że to brzmi głupio xD Poprawiałam jej recenzję, wstawiłabym, ale aż mi wstyd za nią pokazywać głupoty z translatora xD W każdym bądź razie dziękuję Ci za wskazówki smile

Ja nie sprawdzałam tego nazwiska nawet, ale dzięki big_smile

To to nie było Twoje? lol3 AHA xD A ja Cię tak zjechałam xD

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#70 2010-04-22 19:48:46

veronicty
Ma duże Wi

Dobra XD Ale i tak muszę się zacząć uczyć, jeśli nie chcę być tłumokiem xD