BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2009-09-21 15:17:13

lgg
BrzyduloManiak
Od: Gliwice

Re: j polski

Harris napisał:

Nie jestem pewna czy przypadkiem w mitologi to nie było, że świat powstał od wielkiego BoOom.!

Ale mówię NIE JESTEM PEWNA

Na początku był Chaos.
Powyższe zdanie Hezjoda zna chyba każdy. (...) Z Chaosu wyłonili się Gaja (Ziemia) i Uranos (Niebo). Według niektórych autorów Uranos był synem Gaji. Z Chaosu wyłoniła się także Eros (Miłość), która sprawiła, że Uranos i Gaja stali się małżeństwem, prarodzicami wszystkich bogów, Tartar - bezgraniczna ciemność głęboko pod Ziemią, Dzień oraz Noc. itd itd itd tongue

In a mad world, only the mad are sane.

2009-09-21 15:17:13

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2009-09-21 15:20:59

Harris
Dasz wiarę?

No..... tak.... xd
właśnie to chciałam powiedziec smile

SNiSUM&UwS

#23 2009-09-21 15:39:36

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Na początku była chaos (hrupki i hipcio) tongue

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#24 2009-09-29 18:13:15

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Klaudusia, z czym masz problem? To ma być Twoja refleksja XD

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#25 2009-10-01 16:14:43

MarkoUloBrzyduloManiaczka
Zainstalowana na dłużej
Od: Bielsko-Biała =)

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a więc ja też muszę poprosić o pomoc. Spokojnie, tym razem nie jest to odrobienie zadania, czy skserowanie notatek, nie, nic w tym stylu. To coś o wieeeele gorszego  lol

A więc tak: we wtorek mam w mojej szkole konkurs recytatorski. Trzeba wybrać jeden wiersz i jakiś fragment prozy. Wiersz już mam <Jan Twardowski - Wszystko co dawne - myślę, że odnajdę się w tym repertuarze>, ale nie mam w ogóle pomysłu na prozę. Moja półka z książkami  świeci pustkami, a przecież nie zarecytują podręczniku do biologii lol
Chodzi o maksimum 3 - minutowy fragment, w którym będą dialogi i sporo uczuć. Żeby można było wyrazić płacz, śmiech lub coś innego xD
Jeśli macie jakieś propozycje, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję smile

Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa...

#26 2009-10-01 17:20:59

Pszczoła
Fan morszczuka
Od: Szczecin

Hmm... Trudno tak doradzić, nie wiem czy wolisz fantastykę czy przygodę...
Ale jeżeli już bym miała coś polecić, to "Atramentowe serce", Cornelii Funke smile Mroczna opowieść z dużą dawką strachu smile Najlepsza jest końcówka, polecam smile
A jak nie "serce", to "krew" - ostatnią część trylogii wink Jeszcze bardziej mroczna wink
Jeżeli wpadnie mi jeszcze coś do głowy, to jeszcze napiszę smile

"[Voldemort] Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem(...)." - Harry Potter i Insygnia Śmierci heart
pszczola

#27 2009-10-01 18:18:59

jowi46
Cień Uli

Zależy ile masz lat. Ja proponowałabym na przekład oświadczyny Rochestera w Jane Eyre - tam jest sporo emocji, ładny dialog...

"Przecież wśród wszystkich potworów smok jest chyba najwredniejszy, najokrutniejszy i najbardziej zajadły. Najbardziej wstrętny gad. Napada na ludzi, ogniem zieje i porywa te, no, dziewice."
Sapkowski

#28 2009-10-01 18:39:57

MarkoUloBrzyduloManiaczka
Zainstalowana na dłużej
Od: Bielsko-Biała =)

A ile mi dajecie? lol
Pierwsza gimnazjum, ale książka jednak powinna być trochę "dojrzalsza" od trzynastolatki xD

Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa...

#29 2009-10-04 13:06:03

lgg
BrzyduloManiak
Od: Gliwice

Jaka jest maksymalna ilość słów w wypracowaniu z polskiego na maturze? Bo mam na zadanie napisać takie wypracowanie, jestem w połowie i mam już 450 słów tongue

In a mad world, only the mad are sane.

#30 2009-10-04 13:12:12

tygrysiastek
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Poznań

lgg napisał:

Jaka jest maksymalna ilość słów w wypracowaniu z polskiego na maturze? Bo mam na zadanie napisać takie wypracowanie, jestem w połowie i mam już 450 słów tongue

nie ma chyba ograniczenia , tyle ile zmieścisz .

kisskisskiss wyspy Bara-Bara kisskiss

Stopka forum