BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-09-13 13:16:47

moonlight
Szemrzący typ

j.niemiecki

potrzebuje pomocy musze napisać list z niemca ale nie umiem pomożecie to co ma się w nim zawierać
Koleżanka prosiła cię o zaproponowanie najatrakcyjniejszego turystycznie pobytu w Polsce. Pomóż jej i zaproponuj :
*miejscowości,rejony które proponujesz i dlaczego
*termin i czas trwania pobytu
*środek lokomocji i powód jego wybrania
*przyjazd także do ciebie i do twojego ciekawego miasta

pomożecie prawda?

"Dziwnie się czuję pisząc do Ciebie.Bo to święto nie moje i Ty też jesteś nie mój. Nigdy nie byłeś i może nigdy nie będziesz. A jednak jestem szczęśliwa, bo jesteś trochę mniej nie mój niż jeszcze całkiem niedawno temu"     ULA

2009-09-13 13:16:47

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2009-09-13 16:56:05

wiera
Drugie oczy Uli

Re: j.niemiecki

gimnazjum czy liceum jesteś ?

napisz co już wymyśliłaś to będziemy kombinować dalej

Ostatnio edytowany przez wiera (2009-09-13 16:58:00)

napad na nierobienie z osłupiająca oszczędności w słup nocujący dzień
i noc ten sam co ta sama świadomość wiedzieć a się nie ruszać

#3 2009-09-13 18:03:39

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Od: Wrocław
Serwis

moonlight  proponowałabym ci napisać najpierw po polsku, a potem tu na forum mi to przesłać, a ja ci to przetłumaczę.

Alex Febo - to mądry człowiek, który trochę się pogubił w swoim życiu. Kiedyś chodził razem z Julią Sławińską, ale ona zdradziła go z Markiem Dobrzańskim. Dlatego chce się na nim zemścić, ale nawet jak to zrobi to i tak nadal będzie cierpiał.

#4 2009-09-13 18:14:01

moonlight
Szemrzący typ

ok jak napiszę coś po polsku to wstawię może jutro po południu

Ostatnio edytowany przez moonlight (2009-09-13 18:16:53)

"Dziwnie się czuję pisząc do Ciebie.Bo to święto nie moje i Ty też jesteś nie mój. Nigdy nie byłeś i może nigdy nie będziesz. A jednak jestem szczęśliwa, bo jesteś trochę mniej nie mój niż jeszcze całkiem niedawno temu"     ULA

#5 2009-09-13 18:20:20

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Od: Wrocław
Serwis

Dobra smile

Alex Febo - to mądry człowiek, który trochę się pogubił w swoim życiu. Kiedyś chodził razem z Julią Sławińską, ale ona zdradziła go z Markiem Dobrzańskim. Dlatego chce się na nim zemścić, ale nawet jak to zrobi to i tak nadal będzie cierpiał.

#6 2009-09-13 18:34:41

moonlight
Szemrzący typ

moja propozycja:
Droga Judyto,
   Na początku mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za twój list.
   Odnośnie twojej prośby chciałabym Ci polecić pobyt w Warszawie.Myślę że jest tam dużo ciekawych miejsc do zwiedzania które Ci się na pewno spodobają.Moim zdaniem najodpowiedniejszym terminem na odpoczynek w Polsce będzie lato np. początek lipca. Najlepszym środkiem lokomocji z Niemczech będzie pociąg.Chciałabym Ci także zaproponować przyjazd do mnie do Wrocławia.Mam nadzieję że się zgodzisz.
    Pozdrów brata.Z niecierpliwością czekam na twój przyjazd.Twoja koleżanka Ula.

#7 2009-09-13 19:48:52

wiera
Drugie oczy Uli

Liebe Judyta,
am Anfang meinen Brief moechte ich dir herzlich gruessen und danken fuer deinen Brief. Du hast mir gefragt, wo kannst du deinen Urlaub verbringen. Ich schlage dir vor,  die Warschau Reise  zu machen. Ich denke, dass in Warschau sehr viele sehenswerten Orten gibt, die dir sicherlich gefallen werden. Meiner Meinung nach ist der Sommer das beste Zeit fuer die Reise nach Polen  (z.B. anfangs Juli). Ich denke, es waere besser, wenn du nach Polen mit dem Zug kommst. Ich moechte dich auch zu mir nach Breslau einladen. Ich hoffe, dass du zu mir kommst.

Bitte gruess deinen Brueder. Ich warte auf deinen Ankunft.

Deine Kollegin   Ula

napad na nierobienie z osłupiająca oszczędności w słup nocujący dzień
i noc ten sam co ta sama świadomość wiedzieć a się nie ruszać

#8 2009-09-13 20:48:16

moonlight
Szemrzący typ

wielkie dzięki

#9 2009-09-13 21:01:55

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

wiera napisał:

Liebe Judyta,
am Anfang meinen Brief moechte ich dir herzlich gruessen und danken fuer deinen Brief. Du hast mir gefragt, wo kannst du deinen Urlaub verbringen. Ich schlage dir vor,  die Warschau Reise  zu machen. Ich denke, dass in Warschau sehr viele sehenswerten Orten gibt, die dir sicherlich gefallen werden. Meiner Meinung nach ist der Sommer das beste Zeit fuer die Reise nach Polen  (z.B. anfangs Juli). Ich denke, es waere besser, wenn du nach Polen mit dem Zug kommst. Ich moechte dich auch zu mir nach Breslau einladen. Ich hoffe, dass du zu mir kommst.

Bitte gruess deinen Brueder. Ich warte auf deinen Ankunft.

Deine Kollegin   Ula

Leżę totalnie, bo sama bym w życiu czegoś takiego nie napisała, ale czy przypadkiem:
-

am Anfang meinen Brief moechte ich dir herzlich gruessen und danken fuer deinen Brief

nie powinno być "und für deinen Brief danken"?

-

Du hast mir gefragt, wo kannst du deinen Urlaub verbringen.

a tutaj "wo du deinen Urlaub verbringen kannst"?

-

Ich denke, dass in Warschau sehr viele sehenswerten Orten gibt

Moim zdaniem tu zabrakło "es", w sensie, że "es in Warschau viele sehenswerten Orten gibt". Aczkolwiek mogę się mylić, bo orłem z niemca nigdy nie byłam i nie będę.

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#10 2009-09-14 00:48:23

majek_be
Najwierniejsza Fanka Lwiątka
Od: Breslau<3

dziewczyny to nie miał być tego typu dział - zrób to za mnie hmm to nie ściąga.pl
nie lepiej gdyby sama spróbowała to napisać? następnie wkleiła, a wy poprawiłybyście ewentualne błędy?

"Czyli w końcu zauważyłaś, że istnieje jakaś inna biżuteria oprócz twojego aparatu"
http://www.joemonster.org/filmy/17253/S … ra_dzieci_
majek * majek * majek * majek *

Stopka forum