BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#11 2009-09-14 17:50:05

moonlight
Szemrzący typ

Re: j.niemiecki

sory ale jestem noga z niemca a muszę poprawić kose bo już dostałam za ten list

"Dziwnie się czuję pisząc do Ciebie.Bo to święto nie moje i Ty też jesteś nie mój. Nigdy nie byłeś i może nigdy nie będziesz. A jednak jestem szczęśliwa, bo jesteś trochę mniej nie mój niż jeszcze całkiem niedawno temu"     ULA

2009-09-14 17:50:05

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#12 2009-09-15 16:07:36

lgg
BrzyduloManiak
Od: Gliwice

UWAGAA czy ktoś posiada książkę ALLES KLAR 1B poziom rozszerzony? wiem, że marne szanse, ale nadzieja pozostaje tongue muszę się z niej coś nauczyć na jutro i potrzebuję skan jednej strony ze słownika więc jak ktoś jest w posiadaniu i mógłby skana wykonać to piszcie tongue

In a mad world, only the mad are sane.

#13 2009-09-15 22:36:20

blackorchids
Nierozmawialna Parzykawa

moonlight napisał:

Świetne wzory listów, opowiadań, rozprawek itp wraz z schematem jak napisać oraz podstawowymi zwrotami jest w jednym z opracowań wydawnictwa z niebieską literką L na żółtym tle. (Langescheidts-????) Na prawdę dobra i w przyszłości z pewnością się przyda tak profilaktycznie. Ewentualnie zawsze możesz spróbować skorzystać z podobnych opracowań ale już do matury albo innego testu językowego. smile

#14 2009-09-17 22:52:56

majek_be
Najwierniejsza Fanka Lwiątka
Od: Breslau<3

moonlight napisał:

acha, no to rzeczywiście, to w takiej sytuacji nie masz wyjścia, musisz zrzynać, przecież nikt wcześniej w tak dramatycznej sytuacji nie był..

I co z tego? też byłam noga z niemca, a co gorsza miałam taką nauczycielkę, która za nic nie potrafiła nas niczego nauczyć, a wymagała, trzeba było wziąć podręcznik i samemu dojść co z czym, wystarczy troche nad tym posiedzieć i skumasz, no ale jak wolisz iść na łatwiznę to droga wolna, zapraszamy na ściągę.pl, to forum nie należy do takich. Trzeba od czasu do czasu wziąć się do roboty, a nie całymi dniami przed komputerem czy tv.

Ostatnio edytowany przez majek_be (2009-09-17 22:53:49)

"Czyli w końcu zauważyłaś, że istnieje jakaś inna biżuteria oprócz twojego aparatu"
http://www.joemonster.org/filmy/17253/S … ra_dzieci_
majek * majek * majek * majek *

#15 2009-09-18 00:40:40

nika
Prawie jak Papuka

Tak tylko, że nie raz wiesz, że nie potrzebujesz czegoś w przyszłości. Może ona ma tak z niemieckim? Ja się nigdy nie przejmowałam tym, że nie zrozumiem fizyki i że spiszę od kogoś zadanie. Znam podstawy na poziomie gimnazjum i mi wystarczy.
Nie wiem w sumie po co się czepiasz jej, skoro nie zamierzałaś jej pomóc.

Oczywiście nie powinna tak robić, iść na łatwiznę, ale nie raz są ważniejsze rzeczy <w moim przypadku ważniejsza każdorazowo była historia>. Zapomniał wół jak cielęciem był <jakby moja babcia powiedziała>

Koniec tego tematu, ten wątek nie jest od tego

Chodźmy dziś na spacer, na przechadzkę w stylu retro
Chyba wisi coś w powietrzu
Może to eksploduje metro?

#16 2009-09-18 19:54:01

Liza
Przyjaciel domu Uli
Od: Ludwigshafen
Serwis

Dobra jak jakieś problemy z niemca to prawdziwa niemka wam pomorze! Kto pierwszy? big_smile

So let me go,Just let me fly away, Let me feel the space between us growing deeper, And much darker every day
>When I'm out from under<

#17 2009-09-18 21:24:54

spumanta
BrzyduloManiak
Od: Księstwo Cieszyńskie

Pomorze? Śląskie! xD

Piszę po polsku. Szanuję zasady polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji.

Pani Cogito w trakcie tworzenia.

#18 2009-09-23 15:59:19

sylweczka
Dzicz i swołota
Od: Białystok

Mam taki problem że nie umiem odróżniać w niemieckich zdaniach przypadków. hmm Odróżniam tylko Dativ, a z resztą mi nie idzie w ogóle. Jak wy je rozróżniacie? Proszę o pomoc.

if you do what you always did, you will get what you always got

#19 2009-09-23 18:44:18

wiera
Drugie oczy Uli

Sylweczka patrz na rodzajniki, a jak to nie pomaga to najłatwiej zadać pytanie do zdania. Inną pomocą w skojarzeniu jaki przypadek są przyimki albo zaimki.  Możesz zdanie sobie przetłumaczyć i wtedy będziesz wiedziała, czy to mianownik czy celownik itp...

napad na nierobienie z osłupiająca oszczędności w słup nocujący dzień
i noc ten sam co ta sama świadomość wiedzieć a się nie ruszać

#20 2009-09-24 10:12:31

kasia120888
Ma duże Wi
Od: Trzebiatów/Szczecin

sylweczka napisał:

Mam taki problem że nie umiem odróżniać w niemieckich zdaniach przypadków. hmm Odróżniam tylko Dativ, a z resztą mi nie idzie w ogóle. Jak wy je rozróżniacie? Proszę o pomoc.

Jak będziesz na gg to się odezwij się do mnie, to postaram Ci się to ładnie wytłumaczyć :DDD

Paletą barw pomalowałeś mój świat!
I dotknąłem gwiazd, tych odległych tak!
Teraz jesteś tu, tak bliskooooo mnie! big_smilebig_smilebig_smile heart

Stopka forum