BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2009-10-04 12:23:14

tygrysiastek
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Poznań

Re: j.niemiecki

Czy ktoś mógłby mi pomóc z nimieckiego tzn odpowiedzieć na te dwa pytania.
Bo ja jestem bardzo mnoga z niemieckiego.
1.wyobraź sobie ,że szukasz pracy.Które ogłoszenia byś wybrał/wybrała?? dlaczego??

2.Jak sądzisz do czego potrzebna jest znajomość języków obcych?? w jakich zawodach?

kisskisskiss wyspy Bara-Bara kisskiss

2009-10-04 12:23:14

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2009-10-05 17:24:06

Maja96
Przyjaciel Brzyduli

Przeczytaj ogłoszenia i opisz ich autorów
Hallo ! Wer schreibt mir? Ich ( 13, blond, schlank, romantisch) suche Kontate in an ganz Europa. Hobbys Musik horen tanzen , ins kino gehen E-mails schreibe Deutsch und Italioenisch. Scgreibe Deutsch und Italienisch. Schreib mit Foto an : Sabine Friedl, Waldweg 11, 8523 Frauental, Osterreich
b) Hey Boys und Girls ! Wer hat Lust , mir zu schreiben ? Meine Hobbys sind : Klavier und Flote spielen Streetball spielen, musik (Hardrock, techno) Schwimmen , Freunde und Discos besuchen . Ich bin 14, ich schreibe Deutsh und Englisch. Andreas Steiner , ParkstraBe 29 , 4030 linz.
Bardzo was proszę o pomoc gdyż nic z tego nie umiem gdyż dopiero zaczełam się uczyć niemieckiego, a panią mamy jaką mamy niestety Z góry dzięki za pomoc.

#23 2009-10-11 16:47:56

Liza
Przyjaciel domu Uli
Od: Ludwigshafen
Serwis

tygrysiastek napisał:

1.wyobraź sobie ,że szukasz pracy.Które ogłoszenia byś wybrał/wybrała?? dlaczego??

2.Jak sądzisz do czego potrzebna jest znajomość języków obcych?? w jakich zawodach?

Ale musiałabyś podac pod punk pierwszy pare ogłoszeń jakie miałaś w książce...

So let me go,Just let me fly away, Let me feel the space between us growing deeper, And much darker every day
>When I'm out from under<

#24 2009-10-11 17:53:54

tygrysiastek
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Poznań

Liza napisał:

tygrysiastek napisał:

Ale musiałabyś podac pod punk pierwszy pare ogłoszeń jakie miałaś w książce...

tam było:
assistent, sekretar,reiseleiter/innen, mitarbeiter

kisskisskiss wyspy Bara-Bara kisskiss

#25 2009-10-12 17:49:00

ann23
Fan Brzyduli

tygrysiastek napisał:

bardzo chętnie Ci pomogę, ale wolałabym, żebyś napisała mi zarys tego, co chciałabyś napisać. Może być po polsku, aczkolwiek najlepiej byłoby, gdybyś spróbowała napisać po niemiecku. Ja mogłabym to sprawdzić i wytłumaczyć ew. wątpliwości.

Apel do wszystkich pomagających: nie piszcie głupot!! Jeśli nie jesteście pewni, że piszecie poprawnie to chyba lepiej nie pisać wcale. Ja dopiero niedawno zaczęłam znów zaglądać na to forum, a ten wątek znalazłam dopiero dziś, więc chyba nie ma sensu poprawiać "kwiatków" sprzed miesiąca, ale postaram się zaglądać tu jak najczęściej i pomagać w miarę możliwości.

p.s. Żeby nie było, że się mądrzę: studiuję germanistykę, więc wiem co mówięsmile

Spadaj, mój zeszycik smile

#26 2009-10-18 12:59:34

sylweczka
Dzicz i swołota
Od: Białystok

Nie wiem jak przetłumaczyć pytanie: Co było modne w latach 60?
Nie chodzi mi o to żeby odpowiedzieć na to pytanie, tylko przetłumaczyć na niemiecki.
Będę wdzięczna. Z góry dziękuję. smile

if you do what you always did, you will get what you always got

#27 2009-10-18 18:54:32

ann23
Fan Brzyduli

Was war in den Sechzigern (ew. pełna forma in den Sechzigerjahren) in Mode/ modern? Zależy o co chodzi, jeśli o ubiór to raczej in Mode.

Ostatnio edytowany przez ann23 (2009-10-18 18:56:54)

Spadaj, mój zeszycik smile

#28 2009-10-19 09:55:15

sylweczka
Dzicz i swołota
Od: Białystok

dziękuję za odp. smile kiss

if you do what you always did, you will get what you always got

#29 2009-12-11 13:35:40

KseYass
Znawca Brzyduli
Od: wrocław, dortmund, sieradz

wiera napisał:

Liebe Judyta,
am Anfang meinen Brief moechte ich dir herzlich gruessen und danken fuer deinen Brief. Du hast mir gefragt, wo kannst du deinen Urlaub verbringen. Ich schlage dir vor,  die Warschau Reise  zu machen. Ich denke, dass in Warschau sehr viele sehenswerten Orten gibt, die dir sicherlich gefallen werden. Meiner Meinung nach ist der Sommer das beste Zeit fuer die Reise nach Polen  (z.B. anfangs Juli). Ich denke, es waere besser, wenn du nach Polen mit dem Zug kommst. Ich moechte dich auch zu mir nach Breslau einladen. Ich hoffe, dass du zu mir kommst.

Bitte gruess deinen Brueder. Ich warte auf deinen Ankunft.

Deine Kollegin   Ula

a nie powinno byc Am Anfang meines Briefs und fur deinen Brief danken bo po und dalej mamy  modalverb Du hast mir gefragt , wo du deinen Urlaub verbringen kannst. nebensatz

nie jestem mozgiem z niemca ale siedze tu jakis czas

" I odszedł bo nie miala pomysłu na OBIAD "
"Z czego jest ten sok? ....  Z BiEdRoNkI "
"Karmel, ciastko.... Czeeeekolllaaaaaaaadaaaaaaa"
http://www.youtube.com/watch?v=ke5r8sSmYnc  Moja Piosenka big_smile

#30 2010-01-23 11:46:59

lgg
BrzyduloManiak
Od: Gliwice

czy ktoś może sprawdzić i poprawić błędy? plz plz plz ;D

Mein Lieblingsbuch ist ‘Kalte Asche’ von Simon Beckett. Er ist ein britischer Journalist und Autor. ‘Kalte Asche’ ist ein Kriminalroman. Es erzählt eine Geschichte über einen Anthropologen David Hunter. Auf einer kleinen Insel wurde jemand ermordet. David Hunter versucht, das Mysterium des Todes zu lösen. Das einzige Ding, das nach der ermordeten Person verlassen wird, ist verbrannte Knochen. David weiß alles über Tod und er kann jedes Mysterium lösen. Ich mag dieses Buch, weil das sehr interessant ist. Es bleibt in der Spannung bis zur letzten Seite. Ich empfehle dieses Buch jedem, der kriminelle Geschichten mag.

In a mad world, only the mad are sane.

Stopka forum