BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-11-01 16:58:00

Violetta przez V i dwa t
Szemrzący typ

Miłość w tarapatach

Czytam te wasze historie i też dodam swoją. Napisałam ją rok temu. UWAGA: BRAK

TALENTU!
                                               ,,Miłość w Tarapatach"     
                                                        Wstęp
   Nazywam się Ewa Mam 21 lat. Pracowałam w firmie Glamor (czytaj: Glamur). Moim szefem był

Marcin, zakochałam się w nim. Nie wiedziałam co zrobić. Marcin był przstojny, mądry, miły (z

pozoru, pozory mylą) ale był też żonaty. Zawszę powtarzałam sobie cytat z mojej książki:
,,Zniszczysz komuś życie bo tobie nie wyszło?". Chciałam zniszczyć życie jej lecz on wcale nie

przyjdzie do mnie. Opowiem wam teraz moją historie.
                                         Historia
     Dwudziestego trzeciego sierpnia znalazłam prace w firmie Glamor. Miłość czyżby to było

przeznaczenie? (Glamor po włosku to Miłość) Gdy poszłam do pracy pierwszego dnia

zobaczyłam Marcina jako mojego szefa. Właśnie wrócił z podróży poślubnej, nie wiedziałam że

był żonaty więc myślałam że mam szanse na zdobycie jego serca. Moja koleżanka Anna też

pracowała w tej firmie znałam ja od dzieciństwa. Widziałam jak Marcin z Anią chodzili razem, ale

pomyślałam że to nic. Trzeciego dnia pracy Ania powiedziała mi że Marcin jest jej mężem.

Myślałam że świat mi się na głowe zawalił.

Marcin miał kolege Michała. Pewnego dnia usłyszałam ich rozmowe, nie podsłuchiwałam to było

przypadkiem:
-Michał, chyba wezmę już niedługo rozwód z Anką.
-No stary tak trzymaj. Udało Ci się z Zośką, uda Ci się z Anką.
-Dużo kasy dostałem, Zośka była bogata.
-Jakby Anka dowiedziała się o Zośce nie wyszła by za Ciebie.
-Dzisiaj pisę pozew o rozwód.
-No wreszcie.
     Gdy to usłyszałam byłam zszokowana. Żeni się dla pieniędzy! Pomyślałam także jak wezmą

rozwód będe mogła być z Marcinem. Opamiętałam się jednak szybko: On żeni się dla pieniędzy!
     Następnego dnia zadzwoniła do mnie Ania:
-Ewa jestem w ciąży!
      Ania była szczęśliwa, a ja nie: będzie mieć dziecko z kimś kto jej nie kocha.
Nazajutrz znów do mnie zadzwoniła:
-E...E...Ewa! -szlochała
-Ania co się stało!
-Ewa on...on...on chce rozwodu.
-Zaraz u Ciebie będe.
     I pojechałam do niej. Była zrozpaczona:
-Ania, on wziął z tobą ślub dla pieniędzy. Miał już jedną żonę Zośkę.
-Co?! A to świnia!
-Masz racje świnia. Wygramy te sprawę.
-Wygramy?
-Tak, Ania pomogę Ci.
           I zaczeły się tułaczki po sądach.W maju sześć miesięcy później odbyła się ostatnia sprawa

któą wygrała Ania. Marcin został zrujnowany, a ja z Anią  wyjechałam w góry. Dwudziestego

trzeciego sierpnia urodziła się córeczka Ani. Nazwała ją Angelika Ewa, a ja zostałam jej matką

chrzestną.
           Dowiedziałam się że Marcin wziął kolejny ślub z Angeliką. Dziewczyna była od niego trzy

lata młodsza i miała  bogatych rodziców. Zaczełam się zastanawiać: Dwudziestego trzeciego

sierpnia zaczełam prace w Firmie rok później narodziny małej, córka i żona Marcina, ma na imię

Angelika. Czyżby to było przeznaczenie?
        Pewnego dnia poszłam na badania dowiedziałam się że mam raka. Zaczeła się walka o życie.

Nie byłam sama miałam: rodzine i chłopaka Marka. Wygrałam tę walkę dzięki moim bliskim.
        A teraz jestem szczęśliwą mamą i żoną. Razem z Markiem mam córkę Anię i syna Wojtka.
   A Marcin rozwiódł się osiem razy i nigdy nie odwiedził swojej córki Angeliki.

,,Zniszczysz komuś życie bo tobie nie wyszlo?"
                                                   MI WYSZŁO!

,,Carrambę wymyślił Don Pedro"

2009-11-01 16:58:00

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2009-11-01 17:21:26

Violetta przez V i dwa t
Szemrzący typ

Re: Miłość w tarapatach

Proszę o ocene i poprawe błędów jak jakieś znajdziecie. Oceniajcie w skali od 1-10.

#3 2009-11-01 18:00:57

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Od: Wrocław
Serwis

Powiadasz w skali od 1-10 ? No to przykro mi, ale moja ocena to...1! Co prawda ja sama nie umiem pisać opowiadań, potwierdzeniem na to jest to co napisałam w wątku "Wakacyjna miłość", ale muszę to powiedzieć. To co ty napisałaś było beznadziejne. Weźmy choćby zdanie "  I pojechałam do niej. Była zrozpaczona:
-Ania, on wziął z tobą ślub dla pieniędzy. Miał już jedną żonę Zośkę.
-Co?! A to świnia!
-Masz racje świnia. Wygramy te sprawę.
-Wygramy?
-Tak, Ania pomogę Ci."
Przecież Anka by się dowiedziała już wcześniej, że on miał żonę bo przecież żeby wziąć ślub kościelny nie można wcześniej być żonatym, chyba że osoba którą na początku się poślubiło zmarła. Chyba, że wzięli ślub cywilny, to wtedy co innego. Tylko, moim zdaniem to i tak by wyszło wcześniej.
Teraz te zdania: "I zaczeły się tułaczki po sądach.W maju sześć miesięcy później odbyła się ostatnia sprawa

któą wygrała Ania. Marcin został zrujnowany, a ja z Anią  wyjechałam w góry."
Co mają góry do rozwodu? To zdanie z górami powinno być napisane później, bo co ma piernik do wiatraka?

No dobra, a po za bezsensownością zdań jest dużo błędów i to bardzo dużo.
Sorry, że tak cię skrytykowałam bo jak sama wiesz ja nawet chyba jeszcze gorzej pisze od ciebie, ale ja tylko napisałam to co mi się nie podobało i to co wyłapałam.
Nie poddawaj się, pisz dalej. smile
A zapomniałam napisać za co daje ci ten 1 punkt. No więc za to, że fajny pomysł, który niestety źle został przelany na 'papier'.

Ostatnio edytowany przez fankaAlexa (2009-11-01 18:01:52)

Alex Febo - to mądry człowiek, który trochę się pogubił w swoim życiu. Kiedyś chodził razem z Julią Sławińską, ale ona zdradziła go z Markiem Dobrzańskim. Dlatego chce się na nim zemścić, ale nawet jak to zrobi to i tak nadal będzie cierpiał.

#4 2009-11-01 18:10:46

Violetta przez V i dwa t
Szemrzący typ

Wiem że to beznadziejne mam dużo fajnych pomysłow tylko trudno przelać to na papier. Nie wszyscy rodzą się z talentem:( Może kiedyś spróbuje jeszcze raz ale narazie to odłoże. Już nie musicie mnie oceniać bo wiem że moja skala będzie -1 sad

Ostatnio edytowany przez Violetta przez V i dwa t (2009-11-01 18:13:04)

#5 2009-11-01 18:13:10

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Serwis

Słuchaj nie poddawaj się. To, że ja cie oceniłam tak ostro to nie znaczy że wszyscy tak zrobią. Może po prostu tylko mi się to nie podoba. Pisz dalej. <bije się w głowę za mocne skrytykowanie>

Alex Febo - to mądry człowiek, który trochę się pogubił w swoim życiu. Kiedyś chodził razem z Julią Sławińską, ale ona zdradziła go z Markiem Dobrzańskim. Dlatego chce się na nim zemścić, ale nawet jak to zrobi to i tak nadal będzie cierpiał.

#6 2009-11-01 18:15:39

Violetta przez V i dwa t
Szemrzący typ

fankaAlexa dodałaś mi otuchy ale nie pocieszaj mnie wiem że pisze fatalnie:)

Ostatnio edytowany przez Violetta przez V i dwa t (2009-11-01 18:15:56)

#7 2009-11-01 18:21:24

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Serwis

Violetto Kubasińsko przez V i dwa t od gniotów, aż po cudowne dzieła. Każdy jakoś zaczynał. Ja np. gram na pianinie, a 2 lata temu grałam tak chaotycznie i źle, że aż mnie głowa bolała, a teraz? Teraz to wygrywam konkursy i dostaje 5 za egzaminie w szkole muzycznej. Więc z tobą może być tak samo. W końcu trening czyni mistrza smile

Ostatnio edytowany przez fankaAlexa (2009-11-01 18:24:56)

#8 2009-11-01 18:22:24

Violetta przez V i dwa t
Szemrzący typ

Mam nadzieje że mi szczęście dopiszę jak tobie

#9 2009-11-01 18:23:59

fankaAlexa
Fan Brzyduli
Serwis

Na pewno dopisze, zobaczysz. A po za tym nawet jak nie to i tak to nie koniec świata.
Przeczytaj moje opowiadanie "Wakacyjna miłość" i może troche cie pocieszy, tym że moje jest stooooooooooooooooooooooooo razy gorsze od twojego.

Ostatnio edytowany przez fankaAlexa (2009-11-01 18:24:43)

#10 2009-11-01 18:29:39

Apollina
Mroczki Pshemko
Od: Kraków

Pomysł był dość fajny.
Rzeczywiście wykonanie nie wyszło najlepiej. Dosyć dużo literówek, błędów, a i sam wygląd graficzny jest ciężki do połknięcia.

Brakowało mi jakiś większych opisów uczuć.

Ale większość z nas tak zaczynała. Więcej wiary w umiejętności i próbuj wyłapywać błędy zanim opublikujesz!

Pozdrawiam smile

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane. Coco Chanel
Queen,The Rolling Stones, Metallica, Aerosmith, Scorpions, IM<3
Moje : 1,2
Mamusia: Motylek! kiss Siostry:Aduśka i Kamciaaa kiss Córka: Króweczka kiss

Stopka forum