BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#271 2010-02-27 12:55:54

loose
Rysiowiańczyk

Re: To tylko moja wyobraznia

Ginny big_smile  dorcia przez ciebie palpitacji serca dostanie   lol3

pamiętaj, że ty też masz nas nakarmić rozdziałem big_smile

kiss 'pocałować-posmakować jak Wieeeelkiego Róóóóżowego LIZAKA ' rumieniec 
od pierwszej kokardy wielbię me samouwielbienie i kaahnienkęheart
PUCCA & BrzydUla  heart rock
SWSiOCJT;DORIS;MDUC;GNAJ

2010-02-27 12:55:54

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#272 2010-02-27 14:29:19

Angel
Cień Uli
Od: Wielkopolska

Ojej...
Mimo iż cały epilog był raczej optymistyczny, piękny, radosny i przepełniony miłością, to ja też się wzruszyłam. Może to świadomość, że to już koniec tak na mnie wpłynęła... placze

Dziewczyny w poprzednich komentarzach zacytowały już wszystkie najpiękniejsze fragmenty heart , więc mi pozostaje tylko zrobić to samo, co Ginny:
poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony poklony

Dziękuję za to, że mogłam czytać coś tak cudownego - takie cudne, słodkie sielanki nie zdarzają się w życiu często, więc to opowiadanie jest znakomitą odskocznią od codzienności (choć przyznaję, że i prawdziwych, życiowych problemów tu nie zabrakło). Dziękuję za wszystkie chwile radości, wzruszeń, niepewności, słodyczy, opisów prawdziwej miłości - może jednak naprawdę gdzieś taka istnieje? heart O Jezu... Może to głupio i banalnie zabrzmi, ale czuję się po tym opowiadaniu jakoś ubogacona duchowo i chyba zaczęłam wierzyć, że nie wszystko jest takie [beznadziejne], jakim się (czasem) wydaje...
Dziękuję za tę magię kiss

Też czekam oczywiście na kolejne Twoje dzieła i czuję się wyróżniona, że należę do Twojego fanclubu.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów, nie tylko tych literackich kiss

- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie...
  Paulo Coelho
GNAJ SWSiOCJT DORIS FPWL

#273 2010-02-27 14:34:32

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Dorocie i nastąpiła wreszcie oczekiwana przez wszystkich chwila - dodałaś epilog. Trochę smutno mi się zrobiło bo to już definitywny koniec tego opowiadania. Mój smutek został jednak szybko przegnany przez lekturę tego rozdziału. 
Piąta rocznica ślubu Ali i Józefa ma zgromadzić całą rodzinę i wszystkich przyjaciół. Wszyscy są szczęśliwi, choć w ciągu tych lat nie obyło się bez drobnych zawirowań.
Ula i Marek mają dwoje pięknych i zdrowych dzieci. Tworzą kochającą się rodzinę, są cudownymi rodzicami. Potrafią wspierać się w trudnych chwilach. Szczególnie urzekł mnie Marek, który gdy Ula miała problemy z zaakceptowaniem siebie taką jaką była i próbowała zrzucić wagę za pomocą bzdurnych diet i szkodliwych ziół, zadziałał - znalazł zajęcia które jej pomogły i przy okazji sprawiały przyjemność. Najważniejsze jednak jest to, że był przy niej i wspierał ją. Ulka była dla niego zawsze najważniejsza.
Bardzo podobał mi się opis przyjęcia w Paryżu. Jaka miłość musiała promieniować od Dobrzańskich, że nawet kobieta, która chciała uwieść Marka zrezygnowała bo wiedziała, że nie ma na to żadnych szans.

Dorocie napisał:

Ula i Marek siedzieli w milczeniu u jego końca spoglądając na siebie. Na niebo wypłynął księżyc. W jego blasku i w świetle lampionów twarz Marka zdawała się nie mieć wieku. Ula patrzyła na niego, miał na sobie niebieską koszulę tak jak wtedy, pierwszego dnia i tak samo jak wtedy pomyślała, że jest najpiękniejszy na ziemi. A Marek patrząc na jej śliczną twarz pieścił w sobie wspomnienie tej ubranej w zielony żakiecik dziewuszki, ze śmieszną grzywką nad czołem i aparatem na zębach. Tej, która otworzyła mu serce na miłość...Ula poczuła jak jego palce zaciskają się na jej dłoni,  jego dotyk poznałaby spośród tysięcy rąk. Spojrzeli na siebie i jednocześnie z ust obojga padło "Kocham Cię". Bo w Rysiowie w ogródku domu nr 8 siedzieli nie tylko Ula i Marek kochający się sercem i ciałem, siedziały dwie kochające się dusze...

Przepiękne zakończenie przepięknego opowiadania, które nie raz sprawiło że w oczach miałam łzy.
poklony2

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#274 2010-02-27 14:51:08

ula110418
Cień Uli
Od: Kraków

Cudnie, ale czemu to już koniec. Jestem pewna, że często będę wracać do twojego "słodziakowego" opowiadania. Mam nadzieję, że niedługo pojawi sie nowe opowiadanie.

Marek, przecież zawsze wszystko robiliśmy na ostatnią chwilę. Jeszcze mamy chwilę… ostatnią.

#275 2010-02-27 16:19:22

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Jak to się popularnie mówi "słów mi w gębie zabrakło" po przeczytaniu Waszych komentarzy. Tak masz rację loose

loose napisał:

Ginny big_smile dorcia przez ciebie palpitacji serca dostanie

loose napisał:

wspaniałe zakończenie bajkowa dorocie kiss  czekam na kolejne twe ''twórczości'' oczywiście romansidłowe xDD

independent napisał:

Jestem zaszczycona faktem, że mogę należeć do Twojego fanklubu... Dziękuję za dedykację kiss Pozostawienie śladu, było moim zakichanym obowiązkiem, bo obok czegoś tak pięknego nie da przejść się obojętnie

Ginny napisał:

Ty sobie nawet nie wyobrażasz, jak bardzo coś takiego było mi potrzebne w tym małym szaleństwie, które mnie ostatnio otacza... Przy ciągłym martwieniu się o przyjaciół, dzięki Tobie mogłam się odprężyć, oderwać od rzeczywistości i zanurzyć w tym cudownym świecie twojej wyobraźni

Angel napisał:

Może to głupio i banalnie zabrzmi, ale czuję się po tym opowiadaniu jakoś ubogacona duchowo i chyba zaczęłam wierzyć, że nie wszystko jest takie [beznadziejne], jakim się (czasem) wydaje...
Dziękuję za tę magię

Meg1984 napisał:

Przepiękne zakończenie przepięknego opowiadania, które nie raz sprawiło że w oczach miałam łzy.

ula110418 napisał:

Cudnie, ale czemu to już koniec. Jestem pewna, że często będę wracać do twojego "słodziakowego" opowiadania. Mam nadzieję, że niedługo pojawi sie nowe opowiadanie.

Jak się odpowiada na takie słowa? Wzruszyłam się nimi naprawdę placze. Cieszę się, że to co napisałam zostało przez Was odebranie właśnie tak, że dostarczyłam Wam pozytywnych emocji. Zdaję sobie sprawę, że moje opowiadanie odbiega od rzeczywistości, a mój Marek jest ideałem faceta. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że ideały nie istnieją , a do ideałów warto dążyć. Otaczająca nas rzeczywistość jest jaka jest i może czasem warto oderwać się od niej i na skrzydłach marzeń poszybować wysoko, wysoko...
Pisać będę dalej, nie wiem, czy uda mi się napisać same sielanki, ale coś tam - w zupełnie innym stylu - wykluwa się w mojej wyobraźni. Jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pod moim adresem. kiss love heart
Ginny - sorki, że to wtrącę - czekam kochanie na Twój nowy rozdział, jest mi on do życia niezbędny, bo i ja zatracam się w tym co piszesz...

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#276 2010-02-27 17:12:32

black-aga
Przyjaciel domu Uli
Od: Łódź

Kocham cię dorocie03, kocham cię. heart

- To wygląda jakbym przyszedł popatrzeć sobie na nią.
- No właśnie, a po co przyszedłeś?
- Że, jak to po co, no popatrzeć na nią.

lol

#277 2010-02-27 17:51:29

Strychnine
Niesie kaganiec oświaty
Od: Ravenclaw
Serwis

Jeżu, dorocie! Ty wiesz co? Nie lubię Cię xD Wpadam przy Tobie w kompleksy, bo wiem, że ja nigdy nie będę tak pisać xD

To było przeurocze, o xD Kurde, jesteś jedną z tych nielicznych, których rozdziały czytam jednym tchem, nieprzerwanie, zapominając o całym świecie, a w dodatku z permanentnym bananem na gębie xD

Epilog epilogiem, ale wrócisz z czymś nowym, prawda? Bo ja Cię uwielbiam, o xD

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#278 2010-02-27 19:26:56

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Hmm nadrobiłam wszystkie twoje dzieła, naprawdę aż kipią slodyczą, sielanką i miłością smile Bardzo mi się podobały.

Najbardziej podobał mi się fragment chyba z drugiego rozdziału, jak Marek kucnął przed Ulą i zapytał się jej, jak może pomóc oraz opis nocy poślubnej - na pewno jeszcze kiedyś do tego wrócę.

Jakby to podsumował Tolkien: I żyli długo i szczęśliwie, aż po kres swoich dni.

Blabla

#279 2010-02-27 19:39:50

ula110418
Cień Uli
Od: Kraków

black-aga napisał:

Kocham cię dorocie03, kocham cię. heart

A kto jej nie kocha? To  jest pytanie We heart dorcie

Marek, przecież zawsze wszystko robiliśmy na ostatnią chwilę. Jeszcze mamy chwilę… ostatnią.

#280 2010-02-27 19:47:22

domina
Drugie oczy Uli
Od: Sierakowice

poklony2 poklony2 poklony2 poklony2 poklony2 poklony2 poklony2 poklony2
                        boskie

"Co to jest prawdziwa miłość, wiedzą tylko kobiety brzydkie, piękne - umieją zaledwie uwodzić"
Audrey Hepburn        kiss

Stopka forum