BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2009-11-19 14:18:44

Galaretka
Mroczki Pshemko
Od: Łodź

Re: To tylko moja wyobraznia

Świetne!!! Ja chcę, żeby tak było w serialu. Żeby Ula wreszcie przestała udawać "wielką, ważną Panią Prezes", bo i tak jej to nie wychodzi, jest to sztuczne i naciągane. A to Twoje opowiadanko jest takie ciepłe, sympatyczne i pełne miłości. Z niecierpliwością czekam na nexta. Buziaki kiss

Galaretka

Ostatnio edytowany przez Galaretka (2009-11-19 14:19:37)

Znowu przyszło mi płakać, za to, że chciałam się śmiać... Tysiąc razy oddawać to, co trafiło się raz. Makijaż jak zawsze, by ślady łez zatrzeć, niech nie widzą, że płaczę. Powieki są po to, żeby nie patrzeć, jak odchodzisz na zawsze... GNAJ   I heart Ed Westwick

2009-11-19 14:18:44

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2009-11-19 14:37:44

markomaniaczka
Wyznawca pomidoryzmu

W końcu znalazłam czas, więc i u Ciebie zostawię swój komentarz.
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to nieprawidłowy zapis dialogów. Dialog, dzięki któremu czytelnik będzie mógł lepiej zrozumieć czytany tekst, powinien wyglądać tak:
- Znów zaczynam marudzić - powiedziała Markomaniaczka i skrzywiła się nieco. - Ale w końcu od tego tu jestem.
Przez Twój zapis dialogów ja się gubię i nie wiem, gdzie zaczyna się opis uczuć, emocji, zdarzeń, a gdzie zapisana jest kwestia bohatera. Oczywiście po przeczytaniu tekstu ta wiadomość się nasuwa, ale nie na tym ma polegać czytanie.
Jeśli chodzi o polskie znaki, to wybaczam, jeśli rzeczywiście nie jesteś w stanie ich używać.
A co do samej fabuły, to też tak średnio jestem przekonana. Postać Zuzy bardzo fajna, tylko nie pasuje mi to, że Marek tak swobodnie opowiada o swoich uczuciach przy koleżankach Uli. Wiem, że chciałaś, żeby one to słyszały i nie miały wątpliwości, co do prawdziwości słów Marka, ale nie wyszło to zbyt fajnie. Ogólnie to ja nie lubię, jak w opowiadaniach faceci mówią takim pięknym językiem o miłości, analizują każdą chwilę spędzoną z ukochaną itd. To znacznie odbiega od rzeczywistości i jest trochę naiwne, przynajmniej jak dla mnie.
To tyle, jeśli chodzi o takie moje główne uwagi. Myślę, że jak poprawisz zapis dialogów i wymyślisz jakiś ciekawy ciąg dalszy historii Uli i Marka, to może nie być tak źle. Praca, praca i jeszcze raz praca. To da się wyćwiczyć wink
Pozdrawiam.

#23 2009-11-19 15:31:26

Żelek_xd
Znawca Brzyduli
Od: Dom . xdd

Śliczne nooo kiss
Żeby taki był plan wydarzeń w serialu big_smile Wspaniałe smile Czekam na next lecz chyba nie tylko ja tongue Jeszcze raz powiem, że to było wspaniałe wink

Kobieta zagadka. Nie wiem, czy ona jest tak bardzo głupia czy tak bardzo mądra. tongue
Moje dzieła graficzne . xd
http://forumbrzyduli.tvshow.com.pl/view … hp?id=1202
Anty Fun Club Piotra ! tongue

#24 2009-11-19 16:48:56

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

supper dorocie smilesmilesmile naprawdę świetne i postać zuzanny bardzo mi się podoba kisskisskiss

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#25 2009-11-19 17:52:59

SO11
Przyjaciel Brzyduli
Od: Złocieniec/Piła/Szczecin

;o Normalnie mowę mi odjęło!  Ja sobie siedzę i jem chipsy z biedronki i patrzę - coś nowego! Zaczynam czytać, a co drugie zdanie szczęka mi coraz niżej opadała! Teraz to w ogóle zaliczyła glebę!!! Już się nie mogę doczekać następnej części!!!

#26 2009-11-19 18:40:55

MagC
Drugie oczy Uli
Od: Łódź

oczekujemy dzisiaj cd smile

"Idziemy na truskawki!" big_smilebig_smile
"To jest wojna!!!" big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#27 2009-11-19 19:16:30

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Dziekuje za wszystkie komentarze - te mile i te bardziej krytyczne tez. Nastepna czesc jest juz gotowa i wrzuce ja pozniej, bedzie nieco krotsza, ale i dosc ciezko mi sie ja pisalo!
Dzieki markomaniaczko za uwagi dotyczace dialogow! Na swoja obrone mam tylko to, ze jest to moj absolutny debiut w pisaniu czegokolwiek - od kilku lat pisalam glownie e-maile albo zawodowe komentarze i to po angielsku. O dialogach nie bylo, niestety mowy! Postaram sie poprawic!
Wiem, ze publiczne wyznanie Marka nie wszystkim moze sie podobac, ale......ogladajac film mam niejasne wrazenie, ze gdyby on stanal na srodku F&D i powiedzial, ze kocha Ule to nikt by sie specjalnie nie zdziwil! On powiedzial to juz tak wielu osobom, ze to chyba jest tajemnica tylko dla Uli.....
Co do ladnego mowienia - hmmmm... jesli bylabym socjologiem to chyba chcialabym prowadzic badania na ten temat! Nie jestem, ale z tego z czym spotykam sie na codzien wynika, ze ogolne prostactwo a mowiac dosadnie chamstwo zaczyna byc standardem!
Moze dlatego postac filmowego Marka tak mnie fascynuje - mozna o nim powiedziec, ze jest niepoprawnym kobieciarzem, czasem manipulantem ale nie jest chamem... Jesli ktos uwaznie ogladal ten film to wie, ze Marek - mimo, ze pija w klubie - nigdy sie tam nie upija na umor (Sebie sie zdarzylo), nie przeklina (najmocniejsze powiedzenie - "Seba! przestan pieprzyc!") i ogolnie chyba jest gentelmenem. Nawet w stosunku do Piotra.
Postac Piotra - niestety - wpisuje sie juz w ogolne przyjete schematy prostactwa! Jego komentarze po wyjsciu z Ula z F&D, gdzie jej wspolpracownicy prosili o to, zeby zostala prezesem - dla mnie sa jednoznaczne. Ale jak widac ludzie maja rozne gusty! Ja zostane przy tym Marku z serialu! Mam tez dziwne wrazenie, ze wiele z nas teskni za tym, aby nasi panowie nauczyli sie mowic generalnie o swoich uczuciach ladnie. Jakos amerykanom na filmach to dobrze wychodzi a w zyciu tez chyba niezle! Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dorocie03 (2009-11-19 19:18:29)

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#28 2009-11-19 19:18:07

MagC
Drugie oczy Uli
Od: Łódź

czekamy czekamy, nawet na 2 linijki tonguetongue

"Idziemy na truskawki!" big_smilebig_smile
"To jest wojna!!!" big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#29 2009-11-19 19:27:20

markomaniaczka
Wyznawca pomidoryzmu

Nie mówię, że to źle, iż faceci mówią tak, a nie inaczej, o swojej miłości. To piękne i na pewno każdą z nas by zachwyciło, ale wiem, że trudno kogoś takiego spotkać i tak po prostu wydało mi się to nierealne. Marek jest bardzo zawiłą postacią i to właśnie w nim lubię. Wszystkie przytoczone przez Ciebie argumenty są jak najbardziej prawdziwe i zgadzam się z nimi w stu procentach, jednak może to przez ten wysyp opowiadań, w których Marek opowiada, jak wielkim przeżyciem dla niego było spotkanie Uli i tłumaczenie jej poszczególnych przeżyć, jakie odczuwał będąc na różnych etapach ich znajomości, sprawiło, że sceptycznie się do tego odnoszę wink
Mojej opinia absolutnie nie była negatywna i jeśli tylko poprawisz formę dialogów może czytać się całkiem przyjemnie.
Wiem, jakie są początki, sama zaczynałam od takiego opowiadania, że aż wstyd się przyznać, ale dzięki opiniom i radom osób z tego forum wiele się nauczyłam smile Dlatego staram się sama pomagać innym, bo coś tam już się znam wink
Pozdrawiam.

#30 2009-11-19 20:44:55

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Markomaniaczko! Bede pracowac nad dialogami - przyrzekam, ale jak sama wiesz poczatki sa trudne.
Marek Dobrzanski jest, niestety, sam w sobie postacia nierealna i wszystko co o nim piszemy wynika z potrzeb naszych serc. Ale fajnie by bylo, gdyby generalnie panowie wzieli od niego nieco jego pozytywnych cech - nasze zycie mialoby wtedy wiecej kolorow! Buszuje po forum juz od dluzszego czasu - czytam watki i wiele z nich podziwiam - za dowcip, wyobraznie i dobor slow! Ciesze sie, ze tu jestescie!

Ostatnio edytowany przez dorocie03 (2009-11-19 20:45:35)

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

Stopka forum