BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-11-21 00:43:33

mlawer
Prostuje spinacze

Decyzja

Czytam od dawna - piszę po raz pierwszy. Na początek taki malutki kawałek - warto kontynuować? Czy lepiej dać sobie spokój?
Uprzedzam, że zawsze zmagam się z interpunkcją - z góry przepraszam za niedociągnięcia  w tym zakresie:)

Decyzja

Rozdział I.

„ Jak to się stało? Co ja wyprawiam?! … Pogubiłam się…. Zupełnie, totalnie, całkowicie pogubiłam się we własnym życiu… Podjęłam decyzje, których chyba wcale nie chciałam podejmować. I co teraz?!!” – Ula wpatrywała się w olbrzymie lustro stojące tuż przed nią i powoli na jej twarzy zaczynała się odzwierciedlać czysta panika.
- Niechże Urszula przestanie stać jak ta żona Lota! Niechże się Urszula obróci, okaże trochę życia, bo jeszcze mi ten Urszuli narzeczony zarzuci, że zamieniłem Urszulę w kamień jak jakaś Meduza czy inny Bazyliszek. – Pshemko nie był zadowolony ze swej modelki czy też raczej klientki. Spędził kilkanaście pracowitych dni i nocy nad kreacją, którą panna Cieplak miała na sobie, a tymczasem Ula nie wydawała się zachwycona efektem jego starań. Właściwie sprawiała wrażenie jakieś takiej wypłoszonej… „ Nie, nie, nie ! – Pshemko ostatkiem sił powstrzymywał swój żywiołowy temperament przed wybuchem. – Nie pozwolę, aby kolejna genialna suknia ślubna zaprojektowana przez takiego geniusza jak ja skończyła w szafie podgryzana przez mole! Już ten cały cyrk z Pauliną, Markiem i ich cudnym-paskudnym ślubem omal nie doprowadził mnie do zawału. Tym razem suknia zostanie stosownie zaprezentowana, choćbym miał tę Urszulę własnoręcznie przykuć do ołtarza!”
Nieco przebudzona krzykami Mistrza Ula spojrzała przytomniej w chłodną taflę zwierciadła, w której obijała się jej dziewczęca sylwetka miękko otulona śnieżnobiałym jedwabiem. Klasyczny, prosty krój sukni sprawiał, że młoda kobieta wyglądała w niej niezwykle elegancko i wdzięcznie. Ula nie mogła nie zauważyć, że suknia była po prostu piękna, wymarzona dla szczęśliwej panny młodej, tylko…. „Lustereczko, lustereczko gdybyś tylko mogło mi podpowiedzieć, czy podjęłam słuszną decyzję – pomyślała żałośnie panna Cieplak – Czy wreszcie jestem na właściwej ścieżce? Tyle czasu się zastanawiałam zanim podjęłam tę decyzję, roztrząsałam wszystkie za i przeciw, a teraz, teraz znowu mam wątpliwości, znów czuję się dziwnie niepewna..” Pshmeko z niepokojem wsłuchał się w westchnienie, które wyrwało się Uli. To wszystko bardzo, ale to bardzo go niepokoiło - czyżby nad jego sukniami ślubnymi zawisło jakieś fatalne zamroczenie (jakby to ujęła Violetta K.)?

Ostatnio edytowany przez mlawer (2010-01-31 22:37:39)

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

2009-11-21 00:43:33

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2009-11-21 00:58:16

GinnyLFC
Przyjaciel domu Uli

Re: Decyzja

Krótko, jak sama wspomniałaś, więc za dużo nie można wynieść z tekstu, ale styl ładny smile Jestem ciekawa, jak to rozwiniesz i mam nadzieję, że następne rozdziały będą dłuższe smile Tylko jedno mnie zastanawia... Czy Panem Młodym jest Piotr w zmiętym polo... Kurde blaszka, już się boję...

FOM  SEMUMIUWW SWSiOCJT FSiJPH DORIS KTB
MUNDIAL 2010! COME ON ENGLAND! big_smile ...It's coming home, it's coming home, it's coming, football coming home... smile
Liverpool FC- my big love smile You'll never walk alone!

#3 2009-11-21 01:00:56

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

No a ja czekam na nexta - i to koniecznie szybciutko!

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#4 2009-11-21 01:09:19

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

an666

mlawer napisał:

Co ja wyprawiam?!!!

Co ja wyprawiam?!

mlawer napisał:

Niechże się Urszula obróci, okaże trochę życia bo jeszcze mi ten Urszuli narzeczony zarzuci, że zamieniłem Urszulę w kamień, jak jakaś Meduza czy inny Bazyliszek – Pshemko nie był zadowolony ze swej modelki, czy też raczej klientki.

przecinek przed bo
że zamieniłem Urszulę w kamień jak jakaś Meduza czy inny Bazyliszek. - Pshemko
i bez przecinka przed czy

mlawer napisał:

Pshemko ostatkiem sił powstrzymywał swój żywiołowy temperament przed wybuchem – nie pozwolę aby kolejna genialna suknia ślubna zaprojektowana przez takiego geniusza jak ja skończyła w szafie podgryzana przez mole!

wybuchem. - Nie pozwolę, aby

mlawer napisał:

„Lustereczko, lustereczko gdybyś tylko mogło mi podpowiedzieć czy podjęłam słuszną decyzję

Przecinek przed czy

mlawer napisał:

– pomyślała żałośnie panna Cieplak – czy wreszcie jestem na właściwej ścieżce?

Cieplak. - Czy

mlawer napisał:

Psmeko z niepokojem wsłuchał się w westchnienie, które wyrwało się Uli.

Kto? XD
Pshemko

Nie jest najgorzej (najlepiej też nie), ale czekamy na ciąg dalszy z nadzieją, że będziesz się rozwijać. Tylko trochę dłuższe pisz wink

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#5 2009-11-21 07:40:53

Kitty84
Druga połówka Marka

Strasznie króciótkie... ale jest szansa na dobre opowiadanie, napisz coś więcej (znacznie więcej).

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

#6 2009-11-21 10:49:32

Magduś
Rysiowiańczyk
Od: Lublin

Szczerze mówiąc, nie spodobało mi się.
Po pierwsze, za krótkie.
Wszystko jest tak skupione w jednym miejscu, w takim małym odcinku dowiadujemy się, że Ula bierze ślub, Pshemko ją przygotowuje i jeszcze wielu innych szczegółów. A nie łaska trochę się rozwinąć?
Nie, nie, nie. Nie tego szukam, ale czekam na następne rozdziały.

Pokochaj Magduś!

#7 2009-11-21 11:44:30

Galaretka
Mroczki Pshemko
Od: Łodź

Mnie się bardzo podobało. Coś nowego - za to masz u mnie wielki plus. Nad długością możesz popracować <odezwała się tak, która pisze bardzo dłłłuuuuugie rozdziały xD>

Znowu przyszło mi płakać, za to, że chciałam się śmiać... Tysiąc razy oddawać to, co trafiło się raz. Makijaż jak zawsze, by ślady łez zatrzeć, niech nie widzą, że płaczę. Powieki są po to, żeby nie patrzeć, jak odchodzisz na zawsze... GNAJ   I heart Ed Westwick

#8 2009-11-21 14:45:45

Selly
Najwierniejsza Fanka Lwiątka

Zaczęłaś bardzo ciekawie, ubolewam jedynie nad długością, bo rzeczy fajne i ciekawe chce się czytać jak najdłużej xD Poczekam sobie na kolejną część i dokładniej się wypowiem smile

Jestem pogrążona w rozpaczy. Jestem na najczarniejszym dnie najczarniejszego oceanu. Boże, chyba się upiję!
Jakcykuś - moja przerażająca siostrzyczka tongue

#9 2009-11-21 14:52:23

WerOnisiax3
Drugie oczy Uli
Od: Poznań

Mi się bardzo spodobało smile
Idealnie piszesz dialogi, które pasują do postaci pod każdym względem ( np. Pshemko )
Opisy też są ok. Czekam na następną część smile))

Nic się nie spełni, co najpierw nie jest marzeniem...
Moje: - 1 - 2 - 3

#10 2009-11-21 15:09:37

Andrea
Przyjaciel Brzyduli
Od: Blachownia

Bardzo fajny początek, chociaż szczerze trzeba przyznać, że trochę za krótki. Moim zdaniem najtrudniej jest zacząć, a tutaj opowiadanie zaczyna się w dosyć nietypowym momencie. Nie ujawniasz wszystkiego od razu, na przykład tego, kto będzie przyszłym mężem Uli, chociaż podejrzewam, że będzie to zapewne Piotr. Cóż, nie pozostaje nic innego jak czekać na ciąg dalszy, który mam nadzieję, nie długo się pojawi wink.

"W życiu można zastąpić kolegę, ale nie przyjaciela..." - Cobra 11
BMW - Bądź Marce Wierny
"Jak mawiał filozof Jagger: Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz” - House M.D.
BMW E39 serii 5 - samochód na piątkę!

Stopka forum