BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#41 2009-12-03 10:05:36

crissy
Mroczki Pshemko
Od: Kraków

Re: Miniaturki

Świetna miniaturka. To znaczy nie jakaś specjalnie wybitna, ale słodka, cudowna, ciepła, sympatyczna.
Czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.
Pozdrawiam smile

"Przedstawienie musi trwać. Takie jest prawo w tym zawodzie. Wszystko się może walić, serce ci pęka, a ty pudrujesz twarz, uśmiechasz się i grasz dalej". - Pshemko

Moje dzieło: http://forumbrzyduli.tvshow.com.pl/view … hp?id=1003

2009-12-03 10:05:36

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#42 2009-12-03 10:50:06

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

To jest po prostu przeurocze i megawzruszające. Świetnie wychodzi ci pisanie o dzieciach. Takie sielanki wprost pożeram big_smile Wzrokiem i umysłem i rzondam więcej xD Niedługo.

Jego mama była najukochańsza ze wszystkich, bo potrafiła zrobić jego ulubione naleśniki i koktajl truskawkowy,

<udaje,  że koktajl truskawkowy z niczym jej się nie kojarzy>

Lowelek Seby! Ja też chcem taki mieć... Gdzieś widziałam taki podobny motor.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#43 2009-12-03 10:58:57

loose
Rysiowiańczyk

Jak słodko i truskawkowo big_smile  tak Mmmm...  mario

nic tak nie łączy jak koszykówka big_smile

kiss 'pocałować-posmakować jak Wieeeelkiego Róóóóżowego LIZAKA ' rumieniec 
od pierwszej kokardy wielbię me samouwielbienie i kaahnienkęheart
PUCCA & BrzydUla  heart rock
SWSiOCJT;DORIS;MDUC;GNAJ

#44 2009-12-03 13:07:52

markomaniaczka
Wyznawca pomidoryzmu

Apollino, kolejna cudowna miniatura. Świetnie Ci to wychodzi.
Swoim stylem działasz na wyobraźnie i wręcz widziałam minę Marka, gdy dowiedział się, że będzie ojcem, a potem jego i małego Dobrzańskiego grających w kosza. smile
Bardzo lubię czytać takie sielankowe teksty, tym bardziej, jeśli są one dobrze napisane.
Super smile

Ostatnio edytowany przez markomaniaczka (2009-12-03 13:08:06)

#45 2009-12-03 13:47:34

Mandarynka
Osoba

Uwielbiam Twoje miniaturki. Nawet jak są odrobinkę przesłodzone, a ta ostatnia taka mi się wydaje. Nie przepadam za sielanką, ale twoją zniosłam całkiem nieźle. Masz talent, dziewczyno! big_smile Czekam na kolejną miniaturkę.

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu... wink
<GNAJ>

#46 2009-12-03 15:08:56

Iwona
Kochanka Marka

Przeczytałam Twoje miniaturki. Są bardzo udane. Przyjemnie się je czytało.

Byłeś miłością mojego życia. 
– Strasznie smutne, ale pięknie napisane. Podobało mi się . Ciekawe i bardzo trafne przemyślenia. Postacie Marka i Pauliny, którzy wzięli ślub pomimo wszystko, przypominają mi moje listy, ale Ulę potraktowałaś odmiennie. Została klasyczną kochanką. Moim zdaniem serialowa Ula nie zrobiłaby tego, ale piszemy tu po swojemu, nadając bohaterom cechy pasujące do opowiadanej historii.
Pięknie opisałaś jak Paulina dojrzewa do decyzji, żeby pozwolić Markowi odejść i stworzyć z Ula prawdziwą rodzinę.

Czy kiedyś uwierzy mi w moją miłość?
Przemyślenia po utracie ukochanej.    „Miałeś chamie złoty róg…”
No cóż,  kocha chłopak, żałuje i chce żeby znów było dobrze, a nawet lepiej.
Ładnie opisałaś uczucia i przemyślenia Marka.

Apollina napisał:

Może właśnie słyszał bym szum wody pod prysznicem, a potem z parującej łazienki, wyszłaby ona w szlafroku i z mokrymi włosami. Uśmiechałaby się do mnie tak cudownie, jak to tylko ona potrafi. Poduszka byłaby zawsze wymięta, a ja czułbym jej oddech na swoim ciele. Przytulałaby się do mnie w nocy i przez sen wymawiała moje imię.
Rano budziłaby mnie śpiącym głosem, a ja właśnie przez to pokochałbym poranki.

Fajne, takie prawdziwe, rzeczywiście mógł tak pomyśleć.
Uwielbiam takiego Marka, jak w Twojej miniaturce. heart

List Amelki Dobrzańskiej – jest niesamowity. Piękny, wzruszający, niepowtarzalny, cudowny. Moim zdaniem to Twoja najlepsza miniaturka. GRATULUJĘ.  kiss

Miniaturka o Maksymilianie Dobrzańskim i jego rodzicach wywołała u mnie szeroki uśmiech. Świetnie Ci wychodzi pisanie o dzieciach.

Apollina napisał:

Jego mama była najukochańsza ze wszystkich, bo potrafiła zrobić jego ulubione naleśniki i koktajl truskawkowy, jednak i tak tata był fajniejszy od mamy, bo umiał grać w kosza. Zabierał go na mecze i obiecał, że gdy tylko będzie większy zabierze go na tenisa. Miał piękny samochód i prowadził wielką firmę, która była oszklona. Czasami przebywał tam, rysując w gabinecie Pshemko, albo bawiąc się małymi samochodami taty i rowerkiem wujka Seby.

Cudne podsumowanie. love

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Iwona (2009-12-11 14:38:35)

"Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie." lol 
I heart Radosną twórczość.

#47 2009-12-03 19:09:42

Toniejebajka
Wyznawca pomidoryzmu

Cudna miniaturka o Maksymilianie Dobrzańskim. Taka sielanka też jest potrzebna. Marek popełnił wielką gafę mówiąc w pewnym sensie, że jeszcze nie jest gotowy na dziecko, ale wybrnął z tej niezręcznej sytuacji. Mama, tata, syn, piękny obrazek.

Mój drogi piszę w te słowy, bo wspominałam chwile kiedy byłeś mi drogi. Chwile krótkie i ulotne jak perfumy Szalej numer pięć , które kupowałam na bazarku po dziewiętnaście dziewięćdziesiąt. Bywało miedzy nami różnie kwadratowo i podłużnie […]
Nie twoja Violetta.

#48 2009-12-03 20:53:52

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

O mamusiu! Czemuż ja tego jeszcze nie skomentowałam?!

Pierwsza miniaturka piękna. Wzruszająco przedstawiłaś punkt widzenia Pauli, pisząc w jej imieniu. To jest Paulina, która jest bardzo rzadko pokazywana w serialu. Paulina kochająca, mająca  prawdziwe serce, a nie zimny głaz.

Druga miniaturka jest stylowo inna. Nie ma w niej akcji. Są za to pokazane uczucia z perspektywy Marka - kanarka. Jedna rzecz, która mi się niezbyt spodobała to to, że raz piszesz jakby Marek opowiadał do Uli, a raz jakby się do niej zwracał.

List Amelii do nieżyjącej matki piękny. Świetnie pokazałaś naiwność siedmioletniego dziecka, które wierzy, że matka może wrócić do niego.

Za to  miniaturka o Maksie( skojarzyło mi się od razu z "Nianią"xD) była wesoła. I także bardzo mi się podobała smile

Loffam Cię Mamuś kiss

PS. Ty też chyba jeszcze nie czytałaś moich miniatur! Zapraszam ;*

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#49 2009-12-03 21:28:21

Strychnine
Niesie kaganiec oświaty
Od: Ravenclaw
Serwis

Apollina, to było takie urocze, że uśmiech jeszcze mi nie chce z twarzy zejść xD Śliczne! I ta końcówka - rzeczywistość oczami małego chłopca. Super!

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#50 2009-12-03 22:12:43

IskraNadziei
Przyjaciel Brzyduli
Od: Zielona Góra

Nie no normalnie się wzruszyłam smile Uśmiech nie schodził mi z twarzy przy czytaniu tej miniaturki. Nie wiem skąd czerpiesz tak wspaniałe pomysły. Cieszę się bardzo, że piszesz opowiadania dla duszy , bo takie zawsze mam wrażenie po przeczytaniu każdej z nich.
Malutkie dzieci są takie urocze smile Ula i Marek stworzyli piękny dom rodzinny. Pełen miłości, czułości, akceptacji smile Piękne naprawdę piękne smile

Uśmiechnij się, chociaż żal ściska
Uśmiechnij się , przecież żyjesz
Uśmiechnij się , nikt inny tylko Ty może zmienić własne życie wink

Stopka forum