BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#151 2010-01-19 11:26:26

misiol3
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Stalowa Wola

Re: taka mała miniaturka

Zatkało mnie. To była jedna z najcudowniejszych miniaturek jakie czytałam. Pięknie opisałaś uczucia Marka. Żałuję, że wcześniej tu nie zaglądnęłam, ale powoli nadrobie zaległości smile Pozdrawiam kiss

Dracon Lucjusz Malfoy. Draco Malfoy. Dracon. Draco. Fretka. Malfoy. Dracuś. Dranek. Draconek.
On i nikt inny heart

2010-01-19 11:26:26

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#152 2010-01-19 14:32:40

Kitty84
Druga połówka Marka

mlawer... to jest jedno z genialniejszych opowiadań, jakie przeczytałam tutaj... Mogłabym cytować zdanie po zdaniu, wszystko tu jest po prostu piękne... A jaka dawka wszelakich emocji... Przytoczę jeden fragment, który mnie najbardziej ubawił:

W efekcie oboje wylądowali na podłodze. Śmieli się jeszcze przez chwilę. On pierwszy spoważniał. Wpatrując się w jej rozbawione, iskrzące się radością oczy, czując jej ciało tak blisko siebie, zrozumiał, że za chwilę straci nad sobą kontrolę i rzuci się na nią… A przecież nie chciał, żeby sądziła, że tylko jedno mu w głowie… Odsunął się nieco.
- Chyba powinniśmy… - zaczął.
- Nie! – Ula szybkim ruchem przytuliła się do niego. – Jeszcze chwilę, poleżmy tak jeszcze przez momencik, proszę…
- Ula…Kiedy ja nie dam rady…
Kobieta spojrzała na niego ze zdumieniem. I natychmiast oblała się pomidorowym rumieńcem, bo żar jaki ujrzała w jego spojrzeniu od razu wytłumaczył jej jego zachowanie. Przygryzła wargi. Objęła go mocniej i wyszeptała mu wprost do ucha.
- A może ja wcale nie chcę żebyś dawał radę…
Na te słowa Marek nie mógł nie zareagować. Nie mieli szans dotrzeć do sypialni. W starciu z ich namiętnością, szans nie miała  również misternie zaprojektowana suknia, a zwłaszcza jej niemalże kilometrowej długości zapięcie. Po kilku pełnych napięcia minutach spędzonych na walce z drobnymi guziczkami Marek wołając „A do diabła z tym cholerstwem!” szarpnął zapięcie z taką siłą, że perłowobiałe kulki potoczyły się po całym mieszkaniu (potem jeszcze przez jakiś tydzień nadziewał się na nie w różnych zakamarkach, zazwyczaj boleśnie wbijały mu się w bose stopy, gdy z rana szedł do łazienki, lub do kuchni – w duchu uważał, że to zemsta Pshemko za zniszczenie sukni, który to czyn omal nie przyprawił Mistrza o zawał serca).

To jego "nia dam rady"... smile I Ulka, która zrozumiawszy, co się świeci, zabawiła się w kusicielkę wink Walka z pożądaniem i zapięciem sukni, zakończona zniszczeniem "dzieła" big_smile - świetne. Tyle, że tak mogę napisać o całej reszcie.
poklony2 dla ciebie...

Ostatnio edytowany przez Kitty84 (2010-01-19 14:33:27)

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

#153 2010-01-19 19:20:54

mlawer
Prostuje spinacze

dorocie, Noelka, Jolcia, misiol, Kitty   kiss  kiss
Dziękuję, dziękuję, dziękuję za komentarze - Wasze słowa zawsze mnie motywują smile
Superaśnie, że spodobała się Wam ta słodko-gorzka historia. Chciałam pokazać Ulę i Marka w trudnych chwilach, bo przecież właśnie umiejetność przetrwania takich momentów świadczy o sile związku, o dojrzałości wzajemnych uczuć. No i chciałam pokazać, że Marek stał się kimś na kim Ula może zawsze polegać, kto zawsze będzie obok niej i z nią. Mam nadzieję, że mi się to choć w części udało.
  Pozdróweczki.

Ostatnio edytowany przez mlawer (2010-01-19 19:21:13)

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#154 2010-01-19 19:35:43

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Mlawer, jesteś genialna! Cudowna miniatura napisana z perspektywy Marka. Skupiłaś się na jego uczuciach i świetnie Ci to wyszło. Gdy czytałam ten utwór miałam ściśnięte gardło i byłam naprawdę wzruszona, a przy końcówce w moich oczach pojawiły się łzy. 
W tej miniaturze było tyle cudownych fragmentów, że chcąc je zacytować musiałabym cytować cały utwór.

Zdaje się, że już to pisałam, ale najwyżej się powtórzę: MLAWER JESTEŚ MISTRZYNIĄ MINIATUR!     poklony2

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-01-19 19:36:07)

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#155 2010-01-20 01:21:05

Iwona
Kochanka Marka

potem żyli długo i …?   jednak szczęśliwie, mimo wszystko.

Droga mlawer to kolejna miniaturka, która bardzo mi przypadła do gustu. Dzięki Ci za nią.
Szkoda, że nie dałaś rady skończyć na konkurs. Kto wie jak by się on wtedy zakończył...
Początek - fajne przemyślenia. Lubię takiego Marka. Kolejna część, to cudny opis tego, co się działo po pokazie. Pojechali do Marka i wreszcie szczerze porozmawiali. To najważniejsze. A rano w przemiły sposób puściły im hamulce tongue love
Później mamy ślub i szczęście rodzinne, a zaraz potem tragedię. Bywa i tak. Dzięki, że Marek nie pozwolił Uli utonąć w rozpaczy i pomógł jej.  No i przede wszystkim dzięki za uroczy koniec. Myślę, że nikt i nic nie może zastąpić matce utracone, w jakikolwiek sposób, dziecko, ale kochający partner, kolejne dzieci i miłość, są w stanie ją uszczęśliwić. U Ciebie tak jest i to jest piękne.
Pozdrawiam big_smile

"Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie." lol 
I heart Radosną twórczość.

#156 2010-01-20 17:29:54

Hatifnat
Szemrzący typ

Niesamowita!
* owacje na stojąco *
Piękne, wzruszające, kochane. Oddałaś emocje Marka w sposób, który ciężko mi opisać słowami. Na te kilka chwil aż stałam się facetem xD ok, już się nie odzywam.
Chciałam jeszcze tylko dodać, że naprawdę powinien powstać tytuł Mistrza Miniaturek i to ty powinnaś go otrzymać. Bez dwóch zdań.
ściskam kiss

Mózg operacji drukowania ulotek. wink
GNAJ & SWSiOCJT & Jowi46 heart

#157 2010-01-21 21:25:26

mlawer
Prostuje spinacze

MEG, Iwona, Hatifnat kiss
Dzięki Wam, wiem, że te moje bazgroły mają jakiś sęssmile

DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#158 2010-01-22 23:09:54

jagula.
Drugie oczy Uli

Kochana Malwer to było takie śliczne, takie piękne.
Wiesz, że kiedy czytałam o utraconym dzieciątku, zaszkliły mi się oczy? Tak mimowolnie, sama nie wiem kiedy. Tak wspaniale wszystko opisałaś, oddałaś uczucia. Jesteś prawdziwym mistrzem miniaturek. Ta, jak zwykle, bardzo przypadła mi do gustu. Jest taka, taka... nie umiem tego określić. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to słowo "wspaniałe". Całuję Cię i życzę wiele czasu na nowości i wiele weny! <buziak>

#159 2010-01-25 01:31:10

mlawer
Prostuje spinacze

jagula serdeczne dzięki za miłe słowa! Cieszę się, że udało mi się wzruszyć czytelników smile
Co do kolejnej miniatury... Hmmm... jakoś nie mam pomysłu... Obiecywałam coś nowego o Aleksie, ale no nic mi w tej chwili nie świta konkretnego. Poza tym gdzieś tam w otchłaniach forum pałęta się moje opowiadanie i mam wyrzuty sumienia, że go nie kontynuuję. Zobaczymy. Może wrzucę do okpa... Chyba, że jednak dopadnie mnie myśl na coś mini.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez mlawer (2010-01-26 22:08:51)

#160 2010-01-28 21:57:36

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Mlawer, wybacz, że dopiero teraz, ale mam straszne zaległości.

Czarujesz,wiesz?

Uwielbiam smile

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

Stopka forum