BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-12-27 15:43:45

kleinka
BrzyduloManiak
Serwis

Pamiętnik Brzyduli. Wrażenia, opinie itp.

Zakładam ten temat, by dowiedzieć się jakie jest wasze zdanie na temat książki Julii Kamińskiej.
Od razu pragnę się zapytać, czy w dobrym temacie założyłam ten wątek? Jeżeli nie to napewno moderatorzy będą czuwać i przeniosą gdzie indziej.

http://tvsklep.pl/zdjecia/1090_middle.jpg

Więc może ja się podziele swoją opinią na temat pamiętnika.

Na początku myślałam sobie, że będe go czytać powoli, po to by jak najdłużej się nim cieszyć. Jednak przeczytałam go w dwa wieczory. Strasznie szybko i dobrze się go czyta. Jest dużo obrazków, bardzo ciekawych i niekiedy śmiesznych.
Język moim zdaniem jest bardzo zrozumiałay i na dobrym poziomie.
Dla brzydulomaniaków pamiętnik jest prawdziwą gratką . Można bliżej poznać postać Urszuli. Bardzo mi się podobało to, że Julia  opisała przeszłość Uli. Na przykład okoliczności zakochania się Ciaplakówny w Bartku.
Oczywiście nie wszystko mi się spodobało. Właściwie dwie rzeczy.
Brakowało mi niektórych ważnych wydarzeń z życia Brzyduli, chociażby dotyczących ,,windy do nieba".
Kolejną rzeczą, która mnie trochę zawiodła to, że pamiętnik kończy się praktycznie w momencie gdy Ula zostaje przemieniona przez Pshemka.
Pomimo tego, bardzo polecam i zachęcam do przeczytania.

Mam nadzieję, że osoby które również przeczytały tę książkę, podzielą się swoimi odczuciami. smile

heart Come to decide that the things that I tried
Were in my life just to get high on
When I sit alone come get a little more known
But I need more than myself this time heart

2009-12-27 15:43:45

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2009-12-28 19:31:03

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Re: Pamiętnik Brzyduli. Wrażenia, opinie itp.

Ja og jeszcze nie czytałam, czekam właśnie aż mi go przyslą z allegro i jak go przeczyatm to się na jego temat wypowiem. POZDRO:)

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#3 2009-12-29 08:14:47

Sahara
Znawca Brzyduli
Od: Ząbki

A ja, szczerze powiedziawszy, spodziewałam się czegoś innego, lepszego. Książka mnie rozczarowała. Nie wniosła nic nowego.

#4 2009-12-29 19:47:54

Wkręętka!
Serce przepełnione Ulą

O, fajnie, że ktoś założył ten temat.
Mnie się pamiętnik w miarę podobał. Tylko właśnie jego słabym punktem, był brak ciekawych wydarzeń. Ja miałam takie wrażenie, że na początku opisywała wszystko dokładnie itp., a potem to już z górki. Całe "romansowanie" z Dobrzańskim i w ogóle, przeleciało jak z bicza.
Bez sensu. Przecież to miał być najciekawszy fragment w pamiętniku. Przydałaby się jeszcze jedna część smile
Pozdrawiam.

- Harry – powiedział w końcu – wiesz, że zawsze będę cię wspierać. – Przełknął. – Nawet jeśli chcesz poderwać Malfoya na dżem.
- Ron! - wykrzyknął Harry z oburzeniem, a potem dodał zduszonym szeptem:
- Myślisz, że powinienem?

#5 2010-01-05 23:42:10

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Wkrętka, zgadzam się xD Ja przeczytałam go już dawno. Strasznie mi się podobał sposób, jak Ula to wszystko przedstawiała, bardzo humorystycznie i w ogóle xD Kilka wydarzeń spoza serialu wystąpiło, ale najlepsze było potraktowane bardzo zdawkowo xD
I pozytywnie zaskoczyła mnie końcówka - że Ula nie była pewna tej przemiany, bała się, czy się nie zmieni za bardzo.
Jakby ktoś chciał jakiś cytat o konretnym wydarzeniu, to służę pomocą xD

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#6 2010-01-06 13:27:13

klaudyna19952611
Zbanowany
Od: Rysiowo

JA mam zamiar sobie kupić na allegro. A mam pytanie czy tam był wątek o TRUSKAWKACH?

Ja Ciebie też bardzo, bardzo kocham Ula.-rzekł Marek do  kobiety, która stała koło niego.Dla niego ta chwila była najwspanialsza na świecie bo miał swoją kobietę przy boku wink

#7 2010-01-06 16:45:59

Curly
Znawca Brzyduli

Kolejną rzeczą, która mnie trochę zawiodła to, że pamiętnik kończy się praktycznie w momencie gdy Ula zostaje przemieniona przez Pshemka.

Skończyło się tak, bo pamiętnik został napisany daleeeko przed końcem Brzyduli, dlatego Julia (autorka pamiętnika) nie mogła dokończyć historii Uli bo to by było ujawnienie końca BrzydUli.

#8 2010-01-06 17:17:01

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

Klaudyna, z tego co pamiętam, nie było nic o truskawkach. Wątek ich romansu w ogóle był potraktowany zdawkowo.
Curly - właśnie. Nie mogli zdradzić, co będzie dalej, bo mniej więcej na tym etapie był serial, kiedy ukazała się książka.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.

#9 2010-01-21 23:06:01

Ursiss
Przyjaciel Brzyduli

Ale pamiętajcie, że w odcinkach po przemianie motyw pamiętnika niemalże znika. Ula przestaje w nim pisać. Sądzę, że dlatego, żeby podkreslić tą jej całą ogromna przemianę w "zimną i nieczułą"

"jak się czegoś bardzo chce, to..."

Ostatni rozdział "Niepamięci" już w Radosnej. Zapraszam wink

#10 2010-01-22 00:27:31

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

Ursiss napisał:

Ale pamiętajcie, że w odcinkach po przemianie motyw pamiętnika niemalże znika. Ula przestaje w nim pisać. Sądzę, że dlatego, żeby podkreslić tą jej całą ogromna przemianę w "zimną i nieczułą"

Ale wydaje mi się, że nie to było zamiarem scenarzystów... Oni nie chcieli takiej zimnej i nieczułej Uli, tylko jakoś tak wyszło. A o pamiętniku pewnie zapomnieli lol

Stopka forum