BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-12-29 16:47:34

Karolinka
Linkożerca

Baby Deal by Bones/Kości

Zatem oto przedstawiam mój pierwszy scenarisz. Lojalnie uprzedzam o nawiązaniach do "baby deal" z JAG'a. A więc, rzecz ma miejsce po 3 serii:

Siedziała na wilgotnej trawie, w miejscu gdzie cudownie było widać zachodzące słońce. Tego dnia nad zatoką było wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Zastanawiała się nad swoim życiem. Tyle się zmieniło od momentu, kiedy poznała Booth’a. Uśmiechnęła się na samo wspomnienie ich pierwszego spotkania (retrospekcja). Ach, od tego czasu dużo zmieniło się w ich relacjach. Stali się przyjaciółmi, ale teraz zaczęło się dziać coś dziwnego. Zawsze oczekiwała jego przyjścia z niecierpliwością, ale teraz do cholery było to już podekscytowanie. I nagle kolejne wspomnienie: strzał, krzyk i krew… (retrospekcja). A potem jego oczy, takie odległe i smutne…

Nagle ktoś delikatnie dotknął jej ramienia. Zadrżała… znała ten dotyk… i ten zapach…
Ten, który tak uporczywie nie chciał opuścić jej nosa. Czasem łapała się na tym, że przypomina sobie jak On pachnie…

Obszedł ją dookoła i usiadł po jej prawej stronie. Patrzył na rozświetloną zachodzącym słońcem zatokę. Zastanawiał się, co ona tu robi. Przecież nienawidzi romantyczności. Ba, ona nawet nie wie, co to romantyzm [to epoka ;-)].

Po chwili powoli odwrócił głowę w jej stronę. Nadal patrzyła w dal, na wody zatoki…
Przez pewien czas patrzył na nią. „Ale ona jest piękna” pomyślał. Faktycznie miała rozpuszczone włosy, które delikatnie powiewały na lekkim wietrze… Na sobie miała brązową marynarkę i czarną, obcisłą bluzkę. Jej twarz-teraz łagodna-była oświetlona ostatnimi promieniami.

Kiedy i ona odwróciła głowę popatrzył chwilę na jej twarz. Uśmiechnął się tak ładnie, jak tylko on potrafi i odwrócił głowę w stronę zatoki. Po chwili zadał nurtujące go pytanie:
-Czemu sama tu siedzisz?
Brennan również odwróciła głowę i patrząc na zatokę powiedziała:
-Musiałam pomyśleć! Zastanowić się nad swoim życiem…
-Aha-pokiwał głową ze zrozumieniem
Chwilę siedzieli w ciszy podziwiając zachód słońca, po czym odezwała się Brennan:
-Wiesz, długo zastanawiałam się nad swoim życiem i doszłam do wniosku, że nie mam, dla kogo żyć…
-Ale…-chciał jej przerwać Booth
-Daj mi skończyć, ok.? Pomyślałam, że jestem gotowa na to, by zostać matką! Chciałabym mieć dziecko!
-Co?- zatkało go- ale przecież mówiłaś, że nie chcesz mieć dzieci!
-Wiem, ale te ostatnie wydarzenia dały mi wiele do myślenia. Zrozum mnie!
-Ale nie mam faceta, więc na razie nie musisz się martwić!- powiedziała po chwili
Po tych słowach zapadło milczenie, oboje intensywnie wpatrywali się w dal analizując słowa tego drugiego. Po chwili odezwał się Booth:
-Wiesz co, Bones? Jeżeli za 5 lat oboje nie będziemy mieli partnerów, to zrobimy sobie razem dziecko! Z Twoim wyglądem i moim mózgiem będzie idealne!- zakończył patrząc na nią z uśmiechem.
-Co?- zapytała odwracając się w jego stronę-Chcesz mieć ze mną dziecko?!
-Tak! Co w tym złego? Przecież powiedziałaś, że wyglądam na niezłego reproduktora, no, więc użyczę ci swoich plemników!- mówił nadal na nią patrząc.
-Tak, ale…-już chciała zaprzeczyć- Ok. Zgadzam się.
-Umowa stoi!- odpowiedziała
-Co?- zdziwił się- Zgadzasz się?
-Tak, ale mam jedno pytanie. Dlaczego dziecko nie może mieć mojego mózgu i twojego wyglądu?- spytała
- Może.-zaśmiał się
-Takie też będzie niezłe.- odpowiedział i objął ją ramieniem- Wyobrażasz sobie jak pójdzie do szkoły i nauczycielka zapyta go lub ją, kim są jego lub jej rodzice, a ono odpowie:
„Z antropologicznego punktu widzenia są parą osobników, które połączyła chęć do rozrodu.”
Po tym zdaniu oboje wybuchli śmiechem.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego opowiadania... XD
Pozdrawiam i proszę o komentarze.
P.S. To opowiadanie pojawiało się już na kilku forach, ale chciałabym abyście i wy je ocenili.

To jednorazowa miniaturka lub jak kto woli drabble

Ostatnio edytowany przez Karolinka (2009-12-29 18:06:19)

2009-12-29 16:47:34

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2009-12-29 17:28:02

aleks_strusiek
Owocuje miłością
Od: Wa-Wa

Re: Baby Deal by Bones/Kości

Wygląda na to, że mnie pierwszej przypadnie napisać komentarz do Twojego opowiadania. Po tej pierwszej części niewiele mogę powiedzieć, ale spróbuję. Od razu uprzedzam, że nie jestem ekspertem w ocenianiu albo poprawianiu błędów smile Dobrze, więc zaczynam.
Po pierwsze, nie oglądałam tego filmu/serialu (niepotrzebne skreślić big_smile ) na który się powołujesz, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o samej treści. Moja mała sugestia - pisz więcej opisów, wspominając coś więcej o głównych bohaterach, wtedy być może uda mi się co nieco zrozumieć. big_smile
Po drugie, trochę krótki ten rozdział. Zanim zdążyłam się połapać co i jak, to już koniec tekstu big_smile
Po trzecie, rób spację po i przed myślnikami, np.

Karolinka napisał:

-Co?- zatkało go- ale przecież mówiłaś, że nie chcesz mieć dzieci!

- Co? - zatkało go - ale przecież mówiłaś, że nie chcesz mieć dzieci!
Po trzecie, dostrzegam trochę błędów interpunkcyjnych, ale że nie jestem tego do końca pewna, to nie będę tego poprawiać, żeby ewentualnie nie wprowadzić Cię w błąd big_smile
Po czwarte,

Karolinka napisał:

Po tym zdani oboje wybuchli śmiechem.

zdaniu
Po piąte, polecam żebyś pisała kursywą te kwestie, które są tylko myślami głównych bohaterów.
Po szóste, my autorzy opowiadań pozabrzydulowych musimy się trzymać razem, nie? big_smile

Klikam, więc jestem Rodzice: Strychnine i Bob, Siostry: Cykuś, Beja i Wkręętka (bliźniaczka) i duchowe siostry Monsz JaśkÓ i curcie: misiol, Asiol, mlawer i Kitty smile | storczyk heart
strus

Stopka forum