BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#51 2011-01-05 22:49:56

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Re: Miniaturki Elli

Ella podoba mi się ta miniatura. Świetnie pokazałaś, że czasem od jednej decyzji zależy całe życie człowieka. Akurat w tej miniaturze była to jedna z kluczowych decyzji w życiu Marka. Czasem bywa jednak tak że decyzja która nie wydaje się być bardzo ważna, okazuje się być kluczowa po jakimś czasie.
Decyzja Marka zaważyła na całym jego życiu, nie tylko na tym kto go wychował i jakie warunki życia mu zapewnił, ale przede wszystkim na tym kim się stał i jaką kobietę pokochał. Decyzja pozostania z ojcem zapewniła życie łatwiejsze, ale wcale nie szczęśliwsze. Kobieta, którą pokochał nie dała mu szczęścia, choć pozornie mieli wszystko, dom, pieniądze, dzieci. Zastanawia mnie czy on naprawdę kiedyś kochał Paulinę, czy tylko może wziął za miłość zauroczenie i to, że niedostępne Febo pozwoliła mu się do siebie zbliżyć. Inaczej dlaczego szukałby szczęścia gdzie indziej.
Decyzja pozostania z matką na pewno nie była łatwa do podjęcia. Wyjazd wiązał się nie tylko ze zmianą otoczenia, ale i poziomu życia. Taka decyzja umożliwiła mu też spotkanie kobiety, którą pokochał i która pokochała jego. A że nie mieli w życiu wszystkiego, że nie mogli mieć własnych dzieci nie było takie ważne. Najważniejszym było to, że mieli siebie i swoją miłość.
Czytając nasunęła mi się myśl, że Marek zostając z ojcem był szczęśliwy jako nastolatek, ale nie jako dorosły człowiek. Gdy został z matką nie był najszczęśliwszym nastolatkiem, ale na pewno był szczęśliwym dorosłym mężczyzną.
Gdyby dziewięćdziesięcioletni Marek nagle cofnął się do momentu gdy miał dziewięć lat i miał podjąć decyzję z którym z rodziców zostanie, wiedząc że będzie nieszczęśliwy z Pauliną wybierając ojca, lub szczęśliwy z Ulą wybierając matkę, nie mam wątpliwości że wybrałby matkę, bo wiedziałby że wtedy przeżyje życie właściwie.

Mam tylko jedna małe zastrzeżenie do tej miniatury. Napisałaś wstęp, który stał się wprowadzeniem do historii opowiadanej przez Marka, a mi zabrakło jakiegoś zakończenia. Takiej klamry która zamknęłaby utwór w całość. Takie zakończenie sprawia, że utwór wydaje się urwany. Podkreślam jednak, że ogólnie naprawdę mi się podobało smile

Pozdrawiam i weny życzę smile

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

2011-01-05 22:49:56

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

Stopka forum