BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-04 14:57:20

Chocolate
BrzydUloholik
Od: Zimowa stolica
Serwis

Opowiadanko

Jestem tu nowa, ale już dziś chciałam coś dodać, by zobaczyć, czy Wam się spodoba. smile
Tylko pierwsza część jest w narracji drugoosobowej.

(1) I'm here alone.

„Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć” ~ Jonathan Carroll

Wszystkich ogarnął stres przed pokazem, ale ty jesteś zajęta czymś innym. Dla ciebie wszystko jest teraz nieważne. Chciałabyś się znaleźć daleko stąd, jednak nikt nie pozwoli ci tak po prostu wyjść. Słyszysz, że ktoś coś do ciebie mówi, ale nie zwracasz na tę osobę uwagi. Nie masz zamiaru się tym przejmować, zwłaszcza, że w twoim sercu panuje smutek. Przynajmniej wiesz, co czujesz i już nie oszukujesz samej siebie. Teraz jesteś już pewna, że kochasz go nadal. Twoje myśli krążą wokół niego – Marka…
     Zapomniał…
     Nie ma go, choć tak bardzo jest ci teraz potrzebny. Zastanawiasz się, czy coś mogło go zatrzymać, ale od razu dochodzisz to wniosku, że nie. Może po prostu zapomniał? Zapomniał tak, jak zapominał o wielu ważnych rzeczach. Zawsze był roztrzepany, myślisz i uśmiechasz się na to wspomnienie. Przecież tyle razy udowodnił, że trzeba mu przypominać prawie o wszystkim. Tylko dlaczego zazwyczaj dotyczyło to Pauliny? Nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, choć do głowy przychodzi ci tyle różnych wytłumaczeń, ale wciąż coś ci w nich nie pasuje…
     Wyjechał…
     Skoro nie ma go tutaj, to musi być z Pauliną. Przecież Violetta ci o tym mówiła, ale ty i tak nie słuchałaś. Nie sądziłaś wtedy, że to może być takie ważne. Teraz wiesz już na pewno, że sama sobie jesteś winna. To ty cały czas bałaś się, że sparzysz się po raz drugi. Ale przy większej ostrożności nie doszłoby do tego kolejny raz i dobrze o tym wiesz. Postąpiłaś źle, a teraz nie możesz już niczego naprawić. Zajęłaś się swoim życiem i nie zwracałaś uwagi na niego. Każde jego zbliżenie było dla ciebie sennym koszmarem z dzieciństwa, którego nie mogłaś zapomnieć. Ale przecież minęło tak dużo czasu. Czy dalej boisz się choćby ciemności? Nie. Więc dlaczego miałabyś się bać jego? Nie wiesz, ale przecież on cię…
     Wykorzystał…
     Weksle, umowy, plan ratowania firmy… Przecież ty przygotowywałaś to wszystko, kiedy on zajmował się czymś zupełnie innym. Zdradzał swoją narzeczoną, a ty go kryłaś. Z wierności? W pewnym sensie tak. W końcu mu ufałaś, a on cię zawiódł. Myślałaś, że może jest inny, ale tak nie było. Po prostu nie chciał, by to wszystko się wydało. Zależało mu tylko na firmie i dobrej opinii, a tobą nie przejmował się w ogóle. Ale czy faktycznie? Nie, nie możesz go o to posądzić. W końcu zabierał cię wszędzie ze sobą, zapraszał na randki, odwoził do domu. I jeszcze to nieszczęsne SPA… Uwierzyłaś mu, a on cię tak zranił… Chociaż… zmienił się i chyba każdy to widzi, ale dlaczego ty nie dostrzegłaś tego wcześniej? Dlaczego? Może dlatego cię…
     Zostawił…
     Od kilku dni go nie widziałaś. Na pewno nie chciał ci przeszkadzać. Ale jest też inne wytłumaczenie… Ostatnio widział cię tylko z Piotrem i może pomyślał, że nie ma już szans. Chciał, byś była szczęśliwa bez względu na niego. Ale nie jesteś… Kogoś cały czas ci brakuje. Czujesz, że już tak dłużej nie wytrzymasz. Nie masz już siły, by bronić się przed miłością… Miłością do niego. Z nadzieją spoglądasz na zegarek…

I jak? Podobało się?

Ostatnio edytowany przez Chocolate (2010-05-04 20:58:32)

Moje nowe opowiadanie: Bezludna wyspa | Nareszcie są wakacje! lol

Nie kochaj mocno, bo przyjdzie nienawiść,
nie nienawidź mocno, bo przyjdzie miłość...

2010-05-04 14:57:20

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-05-04 16:29:43

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Re: Opowiadanko

Jestem całkowicie wypluta, ale zdanie skrobnę: całkiem niezły początek, trochę przykrótki i niespecjalnie odkrywczy, ale nieźle się zapowiada big_smile Bywały gorsze debiuty, uwierz mi xD Jestem ciekawa, w jakim to pójdzie kierunku, ale poprosiłabym o coś dłuższego.
Irka.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#3 2010-05-04 17:16:53

izabela24C
Szemrzący typ
Od: Bochnia

Bardzo ciekawy początek twojej twórczości, mogę powiedzieć, że podobało mi się. Mam pytanie czy twój Marek jest żonaty z Pauliną?

#4 2010-05-04 17:30:07

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

według mnie to jeden z najlepszych debiutów na forum (odkąd jestem zalogowana więc niezbyt długi, ale zawsze coś big_smile).
pierwszy plus od razu za narrację drugoosobową. po prostu ją uwielbiam tongue

izabela24C napisał:

Mam pytanie czy twój Marek jest żonaty z Pauliną?

mi się raczej wydaje, że to jest pokaz FD Gusto i sytuacja jest jak w srialu... tak mi sie wydaje. big_smile

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#5 2010-05-04 17:45:34

Bel-Codde
Drugie oczy Uli
Od: Warszawa, Kraków

Zabieram się za czytanie.
iris
Komenta wyduszę później. Jak oczywiście zdążę z obowiązkami do rana. ;\

big_smile

"Ja nie marudzę. Zjadam wszystko co nie zdążyło mnie zjeść." xD

#6 2010-05-04 19:55:07

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Bardzo Wam dziękuję. ;*
Wiem, że początek jest przykrótki, ale po prostu nie mam czasu pisać. smile
A Marek w tym opowiadaniu nie jest żonaty z Pauliną. ;p I faktycznie jest to pokaz FD Gusto.

#7 2010-05-04 20:33:23

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

według mnie to jeden z najlepszych debiutów na forum (odkąd jestem zalogowana więc niezbyt długi, ale zawsze coś big_smile).

*wyplułaby kawę, gdyby ją piła* Ale że co? Jeden z najlepszych debiutów? To jakiś żart, tak? Było tu wiele o wiele lepszych debiutów. Ten uważam za udany, ale za przeproszeniem, od listopada na pewno pojawił się lepszy i to nie jeden... Storczyk chociażby wink Pozdrawiam kwiatka, pozdrawiam big_smile Albo Kika, o ile dobrze pamiętam. Też pozdrawiam big_smile
Irka.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.

#8 2010-05-04 20:37:59

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Brzydulomaniaczko, ja Cię doskonale rozumiem. Wiem, że jest dużo lepszych ode mnie. Mam dopiero 14 lat, więc może z czasem się wypracuję.

#9 2010-05-04 20:41:08

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

*po raz kolejny się zapluwa* Masz 14 lat?! *szok* Eee... no to tego... jakby ci powiedzieć (i nie porównać do Marko, czternastolatki, która jest tu wyjątkiem fenomenalnym). Jak na 14 lat, to jest całkiem nieźle wink Pracuj, pracuj, a dojdziesz do celu (czy jak to tam szło). Masz jeszcze dużo czasu, dużo czytaj i się ucz, a będzie dobrze wink

#10 2010-05-04 20:47:01

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Wierz mi, że gdybyś widziała moje początki, to byś się chyba załamała... tongue
A czytać lubię i to bardzo. Jeśli chodzi o naukę, to różnie z tym bywa, ale moje gimnazjum zobowiązuje, więc uczę się, uczę. smile
A tak na marginesie, to za bardzo nie kojarzę, kto to jest Marko... Dziś dopiero się zarejestrowałam. smile

Stopka forum