BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#41 2010-05-05 23:58:50

Chocolate
BrzydUloholik
Od: Zimowa stolica
Serwis

Re: Opowiadanko

Króweczka napisał:

Z takim podejściem to Ty daleko nie zajdziesz. Pokazujesz, że masz czytelników gdzieś, bo nie są polonistami i nie dają Ci za to oceny. Ja, jako czytelnik, jestem bardzo zniechęcona do opowiadania, szczególnie, że nie zachwyca ono oryginalnością itd.

Każdy ma swoje podejście do tego, jak to sprawdza. Ja nie jestem zbyt wybitna z polskiego, więc poprawiam na swoje możliwości. I staram się, jak mogę, choć nie zawsze mam czas i siłę na to, więc czasem zwracam tylko uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.
I nie mam czytelników gdzieś. Oni są dla mnie bardzo ważni.
Dlatego, jak już mówiłam, kończę moją działalność na forum...

Moje nowe opowiadanie: Bezludna wyspa | Nareszcie są wakacje! lol

Nie kochaj mocno, bo przyjdzie nienawiść,
nie nienawidź mocno, bo przyjdzie miłość...

2010-05-05 23:58:50

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#42 2010-05-06 00:01:10

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

brzydulomaniaczka napisał:

Deczko przesadziłam, przepraszam. Troszkę źle cię oceniłam. Rozumiem, że skoro nie umiesz błędów poprawić, to ich nie poprawisz, ale ja to zrozumiałam tak, że ci w ogóle nie zależy.
Przepraszam i zatruwaj nas dalej. Na razie jest średnio, ale wydaje mi się, że można z ciebie wycisnąć więcej i szkoda by było, gdybyśmy nie mieli szansy się o tym przekonać.
Iris.

To nie jest tak, że mi nie zależy, ale dla mnie bez sensu robić coś, jeśli się wie, że nie można zrobić tego do końca dobrze. Uczę się cały czas, bo jeszcze 2 lata temu moje wypracowania były całe w czerwonym długopisie. Teraz mam 2-3 błędy na 2 strony A4...

Ostatnio edytowany przez Chocolate (2010-05-06 00:03:33)

#43 2010-05-06 00:19:43

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

To nie jest tak, że mi nie zależy, ale dla mnie bez sensu robić coś, jeśli się wie, że nie można zrobić tego do końca dobrze. Uczę się cały czas, bo jeszcze 2 lata temu moje wypracowania były całe w czerwonym długopisie. Teraz mam 2-3 błędy na 2 strony A4...

Daj mi przykład autora tutaj, który jest absolutnie zadowolony z każdego swojego dzieła. Złożę najszczersze gratulacje. Nie podasz takiego przykładu, bo jesteś tu za krótko. Ja jestem tu od roku, a nadal na takiego nie trafiłam. Nie zniechęcaj się tak łatwo. Nie mówię, że od razu będzie lepiej. Niektórzy potrzebowali kilku miesięcy, żeby zacząć naprawdę dobrze pisać. Tego się nie robi od pstryknięcia palcem.
Poprawiaj, jak umiesz. Z tego co piszesz i tak widać, że zrobiłaś duże postępy, więc na pewno będzie jeszcze lepiej smile Zresztą jeśli nie będziesz próbować i pisać, to nigdy się nie dowiesz, co robisz źle i co możesz poprawić big_smile Dałabym za przykład swoje pierwsze nędzne opowiadanie, ale się wstydzę xD

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-05-06 00:23:52)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#44 2010-05-06 00:24:58

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Daj mi przykład autora tutaj, który jest absolutnie zadowolony z każdego swojego dzieła. Złożę najszczersze gratulacje. Nie podasz takiego przykładu, bo jesteś tu za krótko. Ja jestem tu od roku, a nadal na takiego nie trafiłam. Nie zniechęcaj się tak łatwo. Nie mówię, że od razu będzie lepiej. Niektórzy potrzebowali kilku miesięcy, żeby zacząć naprawdę dobrze pisać. Tego się nie robi od pstryknięcia palcem.
Poprawiaj, jak umiesz. Z tego co piszesz i tak widać, że zrobiłaś duże postępy, więc na pewno będzie jeszcze lepiej smile

Racja, jestem tu za krótko, więc przykładu Ci nie podam. tongue
Tylko problem w tym, że piszę już od czerwca zeszłego roku i wychodzi na to, że nie za wiele się we mnie poprawiło. Przynajmniej tak mi się wydaje.

#45 2010-05-06 01:00:44

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

Tylko problem w tym, że piszę już od czerwca zeszłego roku i wychodzi na to, że nie za wiele się we mnie poprawiło. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Może nie miał cię kto poprawiać? tongue

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.

#46 2010-05-06 10:43:33

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Może nie miał cię kto poprawiać? tongue

Może... Choć z jednej strony jest chyba znaczna poprawa. Bo jak wczoraj przeczytałam pierwszą część mojego pierwszego opowiadania, to tam nawet nie było opisów i jakieś sztuczne dialogi... Wstyd się przyznać. tongue

#47 2010-05-06 14:59:59

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Chocolate, nie piszemy posta pod postem. Od tego jest opcja "Edytuj" tongue
Ja nie wyganiam Cię z forum, bo po pierwsze to nie jestem taka, a po drugie nie mam takich uprawnień wink
Sugeruję tylko, żebyś zmieniła trochę swoje podejście do pisania opowiadania. Nikt Cię tutaj nie zje, za to, że zrobiłaś kilka błędów, czy coś takiego. Ale jak piszesz, że "Praca nie na polski, więc mi się za bardzo nie chce." to co my mamy myśleć?

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#48 2010-05-06 16:12:03

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Króweczka napisał:

Chocolate, nie piszemy posta pod postem. Od tego jest opcja "Edytuj" tongue

Sorry, ale nie miałam czasu. sad Projekt z angielskiego... big_smile

Króweczka napisał:

Ja nie wyganiam Cię z forum, bo po pierwsze to nie jestem taka, a po drugie nie mam takich uprawnień wink

Wiem, że mnie nie wyganiasz z forum, ale po prostu mam takie odczucia.

Króweczka napisał:

Sugeruję tylko, żebyś zmieniła trochę swoje podejście do pisania opowiadania. Nikt Cię tutaj nie zje, za to, że zrobiłaś kilka błędów, czy coś takiego. Ale jak piszesz, że "Praca nie na polski, więc mi się za bardzo nie chce." to co my mamy myśleć?

Ja czasem myślę co innego, a obierając to w słowa, wychodzi mi całkiem inne 'przesłanie'. Postaram się pisać jasno i wyraźnie, bo czasem mam tak, że sobie skracam różne rzeczy, które są zrozumiałe tylko dla mnie.

Ostatnio edytowany przez Chocolate (2010-05-06 16:12:43)

#49 2010-05-06 18:57:16

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Serwis

Ja czasem myślę co innego, a obierając to w słowa, wychodzi mi całkiem inne 'przesłanie'. Postaram się pisać jasno i wyraźnie, bo czasem mam tak, że sobie skracam różne rzeczy, które są zrozumiałe tylko dla mnie.

Nie wiem, jak to zabrzmi, ale ja też często tak robię big_smile A potem wychodzą z tego dziwne nieporozumienia... Hmm, chociaż to może ma też związek z tym, że nie do końca wychodzi mi wyrażanie swoich myśli. I mówię czasem trochę pokrętnie. Wybaczcie mi to wszyscy wink Pracuję nad sobą.

#50 2010-05-06 19:45:38

Chocolate
BrzydUloholik
Serwis

Nie wiem, jak to zabrzmi, ale ja też często tak robię big_smile A potem wychodzą z tego dziwne nieporozumienia... Hmm, chociaż to może ma też związek z tym, że nie do końca wychodzi mi wyrażanie swoich myśli. I mówię czasem trochę pokrętnie. Wybaczcie mi to wszyscy wink Pracuję nad sobą.

Widzisz, mamy coś wspólnego. big_smile Ze mną też wyszło dość nieciekawie. Jak się spieszę, to właśnie później są jakieś nieporozumienia. sad

Stopka forum