BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-20 22:01:43

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Najromantyczniejsze sceny

Zapraszam do podawania swoich typów, najromantyczniejszej sceny serialu.

1. Propozycje dajemy w formie:
    numer odcinka
    opis sceny
    uzasadnienie

2. Podać można kilka propozycji.
3. Dopuszczalne są tylko posty zawierające propozycję sceny. zanim dodasz swoją propozycję sprawdź czy ktoś już nie dał takiej.
4. Dobrze jest Upewnić się przed dodaniem swojej propozycji, czy na pewno pasuje do tematu smile Chyba, że autor propozycji dobrze uzasadni czemu Viola jedząca pomidory pasuje do tematu najromantyczniejsze sceny big_smile

Miłej zabawy smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

2010-05-20 22:01:43

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-05-21 00:19:47

independent
Kochanka Marka
Serwis

Re: Najromantyczniejsze sceny

W takim razie ja zacznę swój ulubiony temat tongue Dla mnie wszystko co romantyczne jest ulubione big_smile

Zaczynam od słynnej windy do nieba - odcinek 147.

Pamiętam jak dziś, że oglądając tę scenę pierwszy raz miałam ciarki na plecach i czułam dziwne łaskotanie w brzuchu - w sensie swoje motyle wink Te nieśmiałe gesty przyprawiły mnie wtedy o prawdziwy zawrót głowy... Nie mogłam się na nich napatrzeć big_smile Marek się troszkę zapomniał i wydał mi sie wtedy taki uroczy. Ten niewinny gest, jakim było położenie dłoni na ramieniu Uli, był pełen obaw i zapewne wiele go kosztował, ale był również taki słodki i w ogóle całkowicie rozbrajający... heart

I rezerwuję jeszcze sobie drugą windę big_smile Tym razem windę prawdy - w sensie słynne wyznanie Uli - odcinek 120.
To był jeden z tych momentów, w którym płakałam na BrzydUli big_smile Ale się wtedy wzruszyłam placze Słowa Marka: Wiem, że się pokłociliśmy, ale nie mam pojęcia o co i jeszcze Jest jakieś proste wytłumaczenie tego skomplikowanego dnia, to słucham i praktycznie nic nie mówiąca, potwornie zdenerwowana i przyparta do muru Ulka, wydały mi się takie prawdziwe... Ta scena ogólnie jest moim zdaniem strasznie smutna, ale też szalenie romantyczna smile Przepraszająca za miłość Ulka rozbroiła mnie wtedy! Moim zdaniem, jest to w ogóle jeden z najlepszych odcinków całego serialu heart

Ostatnio edytowany przez independent (2010-05-21 11:01:50)

- Czego się boisz? - zapytał.
W jednej chwili w głowie pojawiły się setki myśli: boję się tego, że będę zwykłym szarym człowiekiem. Tego, że nie spotkam osoby, która uczyni moje życie wyjątkowym... Boję się życia... Ale najbardziej boję się, że nigdy nie zrozumiesz, co chcę Ci powiedzieć, bo jest to dla mnie za trudne.
- Boję się pająków - odpowiedziała.

#3 2010-05-21 14:55:56

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Mmmm, 120 - mój ulubiony big_smile

Zdziwicie się, albo i nie, ale dla mnie najromantyczniejsza jest rozmowa Sebastiana z Violką, z 229 odcinka - świetna smile Sebulkowe Bo cię kocham! jest takie słodkie smile

Aha, nie wiem, czy można to nazwać romantycznym, ale uwielbiam jeszcze rozmowę Marka z ojcem z 193 odcinka:
Krzysztof: Ale nie rozumiem, dlaczego ty ufasz tej kobiecie!
Marek: Tato, bo zawsze chciała nam pomóc, rozumiesz, zawsze chciała nam pomóc, te weksle, kredyty, wszystko, co ciebie niepokoi robiła dla firmy, dla nas, dla mnie, wiesz? Bo mnie kochała.

Zawsze mam dreszcze przy tej scenie wink

Mieszkam w wysokiej wieży, ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

#4 2010-05-22 12:26:38

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Odcinek 167 - Kłotnia Uli i Marka  w parku. - To było coś. Ta scenę mogę oglądać w nieskończoność. Jak pierwszy raz ją oglądałam, to się legalnie popłakałam. Marka mina jak Ula mówi mu prosto w twarz wszystkie jego kłamstwa bezcenna.

Odcinek 235 - od momentu kiedy leci w tle Amoria do końca włącznie z napisami końcowymi. - Beczałam jak głupia na nich i przez następne trzy dni. Według mnie to te sceny jakie by nie były zawsze u mnie będą wywoływały emocje. Pamiętam jak weszłam 23 grudnia na stronę BRZYDULI to normalnie beczałam, że to już koniec.

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#5 2010-05-24 15:16:51

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Nie wiem, czy to można zaliczyć do romantycznych scen, ale ja się wzruszyłam pod koniec 172 odcinka. Paulina wyrzuca Markowi, że nawet ona, chociaż nie lubi Uli, nie okłamałaby jej tak perfidny sposób. Przeprasza Dobrzańskiego, że nie pomogła mu, gdy jej potrzebował i jednocześnie każe mu przeprosić Cieplak.
Paulina: Ta biedaczka naprawdę uwierzyła, że ją kochasz. I w ogóle nie wiem jakim cudem, jak mogłeś coś takiego udawać?
Marek: Paula... Ja nie udawałem. Ja naprawdę miałem z nią romans. placze
Tylko IMO Paulina za szybko go spoliczkowała tongue

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#6 2010-05-24 20:30:49

mlawer
Prostuje spinacze

Było ich sporo - ale mnie urzekła taka pewna krótka scenka - zdaje się ze 151 odcinka-  akcja kino "Don Juan de Marco". Ula i Marek siedzą obok siebie na kanapie... i on ją, podczas rozmowy, tak delikatnie dotyka w szyję, kark.. no mizia ją tongue <to określenie tu wyjątkowo pasuje>. Powiem Wam, że tam po raz pierwszy było wyraźnie widać, że Mareczek ma z nią ochotę na tego ... khmmm... same wiecie tongue

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#7 2010-05-24 22:43:49

Harris
Dasz wiarę?

Większość moich ulubionych romantycznych scen została już wymieniona smile
Nie mniej jednak jeszcze chciałam dodać scenę z odcinka 159 z miejsca gdzie Marek "zaczął wszystko rozumieć".
Ich spojrzenia, kiedy się nie słyszą przez pociąg.... ^^
I moim zdaniem najpiękniej zaprezentowane dołeczki we wszystkich odcinkach! big_smile
W tym momencie jak Ulka przejeżdża palcami po jego twarzy big_smile
<ups! zboczyłam z tematu tongue xD >

SNiSUM&UwS

#8 2010-05-26 16:04:50

Beja
Kochanka Marka

Ja jeszcze dodam scenę z odcinka 175, kiedy Ula wyjeżdża na Mazury, Marek czeka na nią nad Wisłą, a widzowie słyszą treść listu z wyznaniem miłosnym Marka. Mnie osobiście strasznie ten list wzrusza.

#9 2010-05-26 23:53:16

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

Bejó to samo chciałam napisać... hmm
to ja dodam odcinki 163 i 164 (za SPA) chociaż 164 tak mi trochę nie pasił... ale te skróty przy muzyce były super tongue

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#10 2010-06-12 00:42:31

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Ja też mam kilka swoich ulubionych. Pierwsza to ta, o której mówi Waris - scena między Krzysztofem a Markiem. Oglądałam to nie wiem, ile już razy i zawsze mam ciarki.
Następna to 159 odcinek, moment kiedy pokazują twarz Uli po pocałunku z Markiem i ona ma takie oczy, jakby zupełnie odleciała. To krótkie zbliżenie, ale zawsze się nim zachwycam.
Potem 163 odcinek - kiedy Ula siedzi z papierami na kolanach, jest wyraźnie poddenerwowana, a Marek stoi przy balustradzie. Nic nie mówi tylko się na nią patrzy i widać, że on chce tylko jej...

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

Stopka forum