BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-25 16:37:00

Wkręętka!
Serce przepełnione Ulą

Świat widziany moimi oczami, czyli refleksje beztalencia.

Tak, oto ja - Śruba, przedstawiam moją twórczość literacką? Tak to można nazwać? Nie wiem. Pewnego pięknego wieczora miałam nagły napływ weny i tak to się skończyło. Ostrzegam, że praktycznie debiutuję z pisaniem czegoś na poważnie.
Jako, że jest to ważny dla mnie moment, chciałabym podziękować kilku osobom, bez których nie zobaczylibyście tego wywodu NIGDY.
Iris za wytkniecie błędów, konstruktywną krytykę, dobre rady. Za to, że mnie kocha i wyrzeka się innych rzeczy, żeby pomóc biednej Claudusi smile
Anetce (Króweczce) i Adusi za opinię i za to, że zawsze mogę na nie liczyć.
Ance, mojej wariatce za dłuugie i ciekawe rozmowy. Nieprzespane noce, ale co tam tongue

Kłaniam się i proszę o szczere opinie. smile Miłej lektury!
Wkręętka!

Człowiek vs. natura?

Obróciłam się w kierunku otwartego na oścież okna. Gdy przez nie wyjrzałam, moją twarz uderzył przyjemny chłód. Panowała ciemna noc. I cisza, chociaż gdzieniegdzie słychać było ludzkie głosy i stukot damskich butów. Dokładnie obserwowałam wszystko, co dzieje się za oknem, nie chcąc przegapić żadnego, nawet najmniej istotnego szczegółu.
        Wystawy sklepów pobłyskiwały w świetle księżyca, który kryje w sobie słodkie tajemnice.
    Idealny świat. Piękno. Piękno, które wciąż staramy się upozorować, ale czy naprawdę musimy? Spójrz! Co widzisz? Ja dojrzałam spaliny wydobywające się z coraz to nowszych i silniejszych maszyn.
Potrzebnych? Naprawdę niezbędnych nam do funkcjonowania? Widzę beton. Nic bardziej poetycznego, co mogłabym ubrać w magiczne słowa. Beton!
    Kiedyś - lasy, drzewa, kwiaty, łąki tętniące spokojnym, szczęśliwym życiem.
Dzisiaj. Czy w naszym świecie jest czas na odpoczynek? Na odetchnięcie z ulgą i brakiem stresującego uczucia, że ja komuś coś kiedyś obiecałam... Wciąż pędzimy. Zmieniamy świat. Nowe technologie, wynalazki, bez których po prostu nie wyobrażasz sobie życia. Bez komputera? Internetu, komórki?! Nie! Człowiek to stworzył. Stworzyliśmy to my, a teraz nasze dzieła obracają się przeciwko nam. Szkodzimy sobie, swojemu istnieniu. Naszemu własnemu środowisku, ponieważ jesteśmy jego częścią.

Natura naturze. Natura przeciwko naturze?

Z nieba zaczęły sypać się drobne perełki. W zetknięciu z moimi rozpalonymi policzkami, sprawiły ulgę. Zachłysnęłam się powietrzem. I znów ten orzeźwiający chłód szczypie delikatną ludzką tkaninę.
        Po raz wtóry w oczy rzuca mi się zło. Do głowy wtargnął intruz. Czarne myśli rozwijają się i snują długie historie. Tragiczne. A co jeśli... jeśli plastikowy świat ogarnie wszystko wokół?! Zabraknie kojącego, świeżego powietrza. Deszcz już nie będzie gasił płonących policzków, a zieleń oraz śpiew ptaków nie wzbudzi w nikim zachwytu?

Natura naturze? Natura przeciwko naturze?

Ale... co wtedy? Ja nie chcę tak żyć! Ty też nie chcesz. Oni również w głębi serca do tego nie dążą. Teraz chcą zgarnąć wszystko, co dobre i materialne dla siebie, nie zważając na konsekwencje. Konsekwencje negatywne. Zniszczenia i zaniedbania tego, na czym powinno nam najbardziej zależeć. Brakuje osoby, która swoją wyższością mogła uczynić coś naprawdę dobrego. Dla wszystkich. Nie pragnę cudów, lecz jestem pewna, że zjednoczony, solidarny świat, naród, społeczność, potrafią przenosić góry. Jeśli tego szczerze chcą.
        Zamykam okno i ciężkim krokiem podążam w stronę łóżka.

Szklana pogoda,
szyby niebieskie od telewizorów!*

Na wielkim ekranie pojawiają się mężczyźni. Żywo gestykulując, zaczynają ostrą konwersację. Każdy coś mówi, krzyczy. Rozumiem szczątki zdań. Na kolejnym obrazie pokazywanym przez urządzenie ogołacające z wyobraźni jest kobieta. Chyba kobieta... Chwiejąca się na niebotycznie wysokich szpilkach brunetka opowiada o jakichś głupotach. Oczy bolą mnie od wyciekającego zewsząd różu. Po naciśnięciu przeze mnie czerwonego przycisku brunetka powoli cichnie i znika w otchłani.
        Na stole leży stos czasopism. Brukowce. Do wyboru, do koloru. Właściwie sama nie wiem, skąd one się tu wzięły. Ona śpiewa z playbacku; tu odessała, tam dołożyła; a tamten to w ogóle komedia! Żony zmienia jak rękawiczki. Słyszałaś? On to podobno ona! Krzyczą kolorowe nagłówki.
Fascynujące.
    Teraz moje ciało i duszę zaprasza do swojej krainy mój dobry przyjaciel, Morfeusz. Odchodzę razem z nim i nadzieją na nowe, lepsze jutro.

Z plastikowych rzęs
płynie sztuczna łza,
tak już czasem jest,
nawet, gdy oczy są ze szkła...
Włosy rozwiane plącze mi wiatr,
serce znoszone jest całe z łat.
Buty wszerz i wzdłuż
zeszły cały świat!
Kocham to życie, kiedy ma styl,
kiedy nie nudzi mnie żadna z chwil.**

* - Lombard - Szklana Pogoda
** - Ewa Farna - L.A.L.K.A

Ostatnio edytowany przez Wkręętka! (2010-08-03 16:20:57)

- Harry – powiedział w końcu – wiesz, że zawsze będę cię wspierać. – Przełknął. – Nawet jeśli chcesz poderwać Malfoya na dżem.
- Ron! - wykrzyknął Harry z oburzeniem, a potem dodał zduszonym szeptem:
- Myślisz, że powinienem?

2010-07-25 16:37:00

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-25 16:40:11

Noelka^^
Markoholiczka

Re: Świat widziany moimi oczami, czyli refleksje beztalencia.

Jeju... śliczne...
Ukazuje  nasze realia tego naszego świata...
Jeszcze jeden talent do kompletu ;***

Ostatnio edytowany przez Noelka^^ (2010-07-25 16:40:46)

I pozwól mi spróbować jeszcze raz. Chcę trochę czasu, bo czas leczy rany. I chciałabym zobaczyć co co dzieje się w mych snach
i nie chcę płakać, Panie mój!
Uczyń bym była z kamienia. Bym z kamienia była znów!

#3 2010-07-25 16:41:28

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

szczena
łoooooooooooooooooooo...
świetne!

ps. czy tam edit jak kto woli: czemu Cla? tongue

ps. czy tam edit jak kto woli 2:
Mogłabym pod tym podpisać się obiema stopami! Mam podobne spojrzenie na świat. Lepiej posiedzieć przed tv czy komputerem zamiast podziwiać piękno otaczającego świata? Lepiej niszczyć, dewastować i szpecić, byle gonić za pieniądzem i być wyżej niż inni? Człowiek nie docenia tego co ma wokół, wszystko przysłoniły nam nowości i biegnący czas. Chciałabym móc przenieść się jakieś 20-40 lat wstecz i poznać smak życia bez nowych technologii,bez nadmiaru pieniędzy, kiedy przyjaźń, miłość i inne wartości miały duże znaczenie, może nawet najistotniejsze. Kiedy to tyle rzeczy działo się na łonie natury, miały one ogromne znaczenie! Dziś są narzekania, a przecież to od nas zależy jak nasze życie i otaczający świat może wyglądać. Trzeba działać, ale... to tylko łatwo powiedzieć. Tak właśnie mi się wydaje. Twoje dzieło skłania do refleksji Wkrętko. Aż chce mi się prosić na kolanach Roota, żeby założył nam wreszcie ten dział poważny, gdzie będziemy mogli dyskutować pod takimi właśnie filozoficznymi opowieściami. Swoją twórczością zabrałaś mnie w świat marzeń, bo tak niewiele dziś potrzeba do szczęścia, a chęci mało. Najpiękniejsze refleksje ubrane są w proste słowa, tyle sensu jest w tym co płynie prosto z serca, wcale nie trzeba tu wyszukanych zdań.

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-25 17:52:11)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#4 2010-07-25 17:02:28

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Ja o tym już się wypowiadałam, dodam tylko, że strasznie podoba mi się ten fragmencik:

Cla napisał:

Wystawy sklepów pobłyskiwały w świetle księżyca, który kryje w sobie słodkie tajemnice.
    Idealny świat. Piękno. Piękno, które wciąż staramy się upozorować, ale czy naprawdę musimy?

Czekam na więcej, Wena życzę kiss

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#5 2010-07-25 17:08:14

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Wkęętóś naprawdę mi się podoba to, co napisałaś. Dokładnie taki jest nasz świat. Dokoła beton, brud śmieci, w powietrzu spaliny. Na dokładkę zamiast stanąć i rozejrzeć się wokół, my wciąż pędzimy. Często nawet nie wiemy po co. Bardzo refleksyjny jest ten tekst. Czekam na kolejne. Pozdrawiam kiss

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#6 2010-07-25 19:07:41

Anka xDD
Prawie jak Papuka
Od: Gliwice
Serwis

Dziekuję za dedykację, z całego serca kiss
Co prawda, ja już się wypowiadałam na temat twojej twórczości, ale to było w nocy i to był niepełny komentarz big_smile

Mówiłam ci już, że to jest śliczne. To jest opisane z twojej perspektywy. Z perspektywy osoby, która przejmuje się otaczającym ją światem. Odniosłam wrażenie, że chcesz zrobić coś dobrego dla ludzkości, dla przyszłych pokoleń. Może to jest trochę głupie, ale naprawdę tak sądzę smile Twoim opowiadaniem chcesz siać dobro smile
Świat nie potrzebuje jakiś specjalnym ozdobników w postaci kolejnych supermarketów i nowych galerii handlowych, świat i bez tego jest już piękny smile
W dzisiejszych czasach ludzie nieustannie gonią za ciągle zmieniającą się modą i za pieniędzmi. Często chcą mieć więcej od innych swoich sąsiadów, znajomych. Powinni się cieszyć tym co mają, bo życie jest krótkie i kruche, mogą już nie zdążyć zobaczyć prawdziwego piękna otaczającego nas świata... 

Twoje opowiadanie budzi już od początku same pozytywne emocje smile Chciałabym tak pięknie jak ty, móc to wszystko opisać smile

Jestem jak najbardziej na tak, liczę że coś jeszcze kiedyś dodasz w RT. Nie mów mi, że przesadzam, bo tak nie jest big_smile

Pozdrawiam kiss

Ania

Ostatnio edytowany przez Anka xDD (2010-07-25 19:19:03)

Naszym zadaniem jest leczyć choroby. Pacjenci zwykle w tym przeszkadzają.
Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Tlen jest ważniejszy.
"I’m going to choose not to misinterpret that."
Moja rodzina love GRAFIKA, FILMY | PBWBT

#7 2010-07-25 20:40:35

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Aaa wiesz co? Przypomniałaś mi tym, że mam słomiany zapał! lol

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#8 2010-07-25 20:47:48

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Córció, przeczytałam. I jestem pod wrażeniem. Bardzo ładnie opisałaś konflikt natury i cywilizacji w dzisiejszym świecie, tego, co prawdziwe i tego, co sztuczne. Naprawdę fajnie, nie wyłapałam jakichś błędów stylistycznych i tym podobnych. Ładny język, podniosły, ale bez zbędnego patosu. Podoba mi się.

I żadne beztalencie!

Ostatnio edytowany przez Strychnine (2010-07-25 20:48:19)

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#9 2010-07-26 07:56:22

vivienn
Wyznawca pomidoryzmu

A ja się po prostu podpiszę pod tym wszystkim, co było tu powiedziane smile Mi także się podobało.

Pozdrawiam kiss
Vivienn

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Rodzina forómowa love  PBWBT  FCI

#10 2010-08-02 12:12:51

ella90
Najwierniejsza Fanka Lwiątka
Od: Tychy

Jestem w szoku... yyy... Nie jesteś beztalenciem. Ten tekst jest wart o wiele bardziej niż każdorazowe moje wypociny. Powinnam się od ciebie uczyć, bo piszesz po prostu nieziemsko i muszę przyznać... że jestem na ciebie ostro wkurzona. Dlaczego wcześniej nic nie pisałaś? Bó! big_smile

Superowsko! big_smile

Mamusie:Króweczka, P@ulink@ Moje siostrzyczki to Jagodzianka i Noelka i Vivienn big_smile <3<3 PBWBT
Skrywane namiętności/ Inna historia pewnej miłości / Listy /

Stopka forum