BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-28 21:17:26

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Czy wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne?

Heeeeej, a jak to u Was jest z wiarą w zjawy i zjawiska nadprzyrodzone?
Nieraz słyszeliśmy z ust swoich dziadków i pradziadków różne niesamowite historie.
A może Wam przytrafiło się coś nieprawdopodobnego?
Jaki jest Wasz stosunek do tego tematu?
Zapraszam do dyskusji.

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

2010-07-28 21:17:26

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-28 22:31:07

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Re: Czy wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne?

Ja w duchy to tak średnio, nawet bardzo niewiele. Wierzę w Boga, a moja koleżanka ateistka stwierdziła, że to przecież niewidzialny pan, który sieje dobro. Więc w pewnym sensie wierzę. Wierzę jeszcze w cuda. I w to, ze wiara przenosi góry, bo jeśli się czego bardzo chce... wink

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#3 2010-07-28 22:44:37

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

essence. napisał:

I w to, ze wiara przenosi góry, bo jeśli się czego bardzo chce... wink

W to także wierzę. Dwukrotnie to zadziałało w moim przypadku.
Pewnych rzeczy nie osiągnęłam - widać za mało tego pragnęłam wink

Niesamowita historia?
Coś, czego do dzisiaj nie rozumiem. Jednego roku na koloniach, jak to na koloniach, już w czasie ciszy nocnej, przy zgaszonym świetle opowiadałyśmy sobie różne dziwne historyjki o duchach etc. W pewnym momencie jedna z dziewczyn postanowiła pokazać nam sztuczkę. Jedna z nas położyła się na podłodze, pięć usiadło wokół niej. Przodowniczka zabawy opowiedziała jakąś tam historyjkę, po czym w pięć podniosły leżącą dziewczynę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że każda z nich użyła do tego zaledwie dwóch palców.
wyjaśnienie tego jest pewnie proste, ale nigdy nie zadałam sobie trudu znalezienia wyjaśnienia. Może nie chciałam sobie psuć tej magii, jaka dla mnie wytworzyła się wokół tego?

A z innych rzeczy.
W noc po śmierci mojego dziadka z lodówki spadła - i roztrzaskała się w drobny mak - stojąca na lodówce miska z duraleksu...

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#4 2010-07-28 22:59:05

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

ann666 napisał:

essence. napisał:

I w to, ze wiara przenosi góry, bo jeśli się czego bardzo chce... wink

W to także wierzę. Dwukrotnie to zadziałało w moim przypadku.
Pewnych rzeczy nie osiągnęłam - widać za mało tego pragnęłam wink

Niesamowita historia?
Coś, czego do dzisiaj nie rozumiem. Jednego roku na koloniach, jak to na koloniach, już w czasie ciszy nocnej, przy zgaszonym świetle opowiadałyśmy sobie różne dziwne historyjki o duchach etc. W pewnym momencie jedna z dziewczyn postanowiła pokazać nam sztuczkę. Jedna z nas położyła się na podłodze, pięć usiadło wokół niej. Przodowniczka zabawy opowiedziała jakąś tam historyjkę, po czym w pięć podniosły leżącą dziewczynę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że każda z nich użyła do tego zaledwie dwóch palców.
wyjaśnienie tego jest pewnie proste, ale nigdy nie zadałam sobie trudu znalezienia wyjaśnienia. Może nie chciałam sobie psuć tej magii, jaka dla mnie wytworzyła się wokół tego?

A z innych rzeczy.
W noc po śmierci mojego dziadka z lodówki spadła - i roztrzaskała się w drobny mak - stojąca na lodówce miska z duraleksu...

Ann,wow, niesamowite i ja także nie widzę racjonalnego wytłumaczenia. To naprawdę nie do wiary! neutral

Też miałam takie sytuacje... mój kuzyn widział ducha prababci... mój tata ducha babci mojej mamy... jak to wytłumaczyć? Nie do uwierzenia. W dniu śmierci mojej cioci talerz sam(!) pękł na pół. Jak to wytłumaczyć?

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#5 2010-07-28 23:42:06

Andrea
Przyjaciel Brzyduli
Od: Blachownia

To akurat temat, na który ciężko mi znaleźć sensowną odpowiedź. Mnie osobiście nigdy żadne zjawisko paranormalne się nie przytrafiło, a do takich rzeczy, jak duchy podchodzę dosyć sceptycznie, bowiem ludzka wyobraźnia czasem lubi płatać figle. Ale mimo wszystko wierzę, że istnieją na tym świecie rzeczy, których nie da się racjonalnie wyjaśnić. Słyszałam od dwóch koleżanek tego typu historie, które w jakiś sposób wydarzyć się musiały.
Inaczej jest u mnie ze stwierdzeniem, że wiara przenosi góry. Akurat w to wierzę. W jakiś sposób wiara ludzka potrafi mieć niesamowitą moc.

"W życiu można zastąpić kolegę, ale nie przyjaciela..." - Cobra 11
BMW - Bądź Marce Wierny
"Jak mawiał filozof Jagger: Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz” - House M.D.
BMW E39 serii 5 - samochód na piątkę!

#6 2010-07-29 00:05:55

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Ja raczej nie wierzę w zjawiska paranormalne. Tak, jestem osobą, która zawsze musi mieć jakieś logiczne wyjaśnienie tongue Chociaż, nie powiem, zdarza mi się bać, chodząc po cmentarzu w nocy. I raczej nie wierzę w opowieści osób, które twierdzą, że widziały ducha. Nie mówię, że kłamią, ale wydaje mi się, że to raczej jakaś iluzja optyczna/zamroczenie.

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#7 2010-07-29 02:10:42

Libby
Rysiowiańczyk

I w to, ze wiara przenosi góry, bo jeśli się czego bardzo chce...

Tak odnośnie tego, polecam taki dokument "THE SECRET". Ogólnie mówiąc, ludziki tam występujące przedstawiają jak ogromny wpływ na naszą rzeczywistość ma samo myślenie. Popierają to nawet jakimiś teoriami fizycznymi. I naprawdę - mimo że to dokument, nie jest nudny ( może tylko chwilami smile ) I niesamowicie pozytywnie nastraja do życia.
Po jakimś tam czasie stwierdzam, że to jednak trochę kosmos, ale gdyby którejś z Was, z forum, chciałoby się pokusić o sprawdzenie ich metod, to chętnie posłucham, czy to coś dało wink Może sama wtedy spróbuje, tyle że oni zakładają że trzeba być ciągłym entuzjastą, a ja lubię nieraz pozrzędzić. smile

http://www.sdx.pl/videos/15/film-online.html

tu można obejrzeć online.

I was going to do something today, but I haven't finished doing nothing from yesterday.

#8 2010-07-29 09:33:57

Wkręętka!
Serce przepełnione Ulą

Czasami trzeba wierzyć w jakieś tam nadludzkie zjawiska. Oczywiście nie ślepo, ale to trochę ubarwia, nawet jeżeli to działa na jakiś zasadach czysto fizycznych.
Libby, dziękuję za linka, chętnie obejrzę smile

Ostatnio edytowany przez Wkręętka! (2010-07-29 09:34:14)

- Harry – powiedział w końcu – wiesz, że zawsze będę cię wspierać. – Przełknął. – Nawet jeśli chcesz poderwać Malfoya na dżem.
- Ron! - wykrzyknął Harry z oburzeniem, a potem dodał zduszonym szeptem:
- Myślisz, że powinienem?

#9 2010-07-29 11:02:12

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Ja wierzę w te zjawiska...
Byłam w trzeciej klasie podstawówki. Pewnej nocy spałam sobie smacznie i coś a może ktoś złapało mnie za stopy (wszyscy domownicy spali) to było bardzo dziwne. Wystraszyłam się jak nigdy.

Nie dawno zmarła moja babcia, która była moją przyjaciółką. Mogłam się jej wygadać ze wszystkiego. Od czasu do czasu ciagle mi się śni i najnormalniej w świecie przez sen rozmawiam z nią. Wyżalam się jej itp. Myślę, że coś w tym jest.

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#10 2010-07-29 13:05:31

Beja
Kochanka Marka

Ja nie wierzę w duchy ani inne tego typu zjawiska. W przesądy też nie. Jestem zbyt racjonalistyczna tongue
Mój kierunek studiów też chyba ma w to jakiś wkład, chociaż np. moja koleżanka z grupy opowiada takie historie, że mózg się lasuje. I w nie wierzy całym sercem.

Ja wszystkie dziwne zdarzenia usiłuję sobie wytłumaczyć naukowo. Jak się nie da, to przypadkiem albo konfabulacją.

Stopka forum