BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-28 22:02:52

Pszczoła
Fan morszczuka
Od: Szczecin

Myśli i próby samobójcze

Jak w Waszych oczach wygląda osoba, która próbuje się zabić? Czy można zrozumieć to, że ktoś chce skończyć ze sobą? I jak myślicie, co jest najczęstszą przyczyną podjęcia takiej decyzji?

"[Voldemort] Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem(...)." - Harry Potter i Insygnia Śmierci heart
pszczola

2010-07-28 22:02:52

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-28 22:09:22

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Re: Myśli i próby samobójcze

Kiedyś ktoś powiedział, że Pan Bóg daje życie i Pan Bóg je odbiera.
Dla mnie samobójstwo to ogromne tchórzostwo, a życie naprawdę może być piękne, świat wokół też, tyle, że trzeba zacząć zmieniać coś od siebie... Nie odbierajmy sobie życia. Tyle w tym temacie!

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#3 2010-07-28 22:26:40

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Samobójca? Człowiek, który boi się żyć. Uważa, że czasem nie można już zrobić nic. A to nieprawda. Zawsze można zrobić COŚ. Wszystko jest lepsze od odbierania sobie życia. I, jakby nie patrzeć, samobójca myśli tylko o sobie. Że to jemu będzie łatwiej, jak skróci sobie żywot, nie patrząc na swoich bliskich.

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#4 2010-07-28 22:27:57

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Miałam, mam w klasie dziewczynę (teraz jedną z moich lepszych koleżanek), która próbowała się ciąć i miała za sobą próbę samobójczą - przez rodziców. Ludzi osobiście nie znam, ale fer dla niej nie są. Niestety nadal. Mimo że już jest wszystko dobrze czuję strach, kiedy do niej dzwonię, a ona nie odbiera. Kiedyś pamiętam nie było jej w szkole kilka dni i nie dawała znaku życia, telefon milczał, a ja nawet nie znałam jej adresu, w dzienniku też był nieprawidłowy - poruszyłam niebo i ziemię, żeby się dowiedzieć, co jest. Razem z moja polonistką pomogłyśmy jej się podnieść. Wszystko zaczęło się w pierwszej klasie, kiedy ona była takim klasowym outsiderem zauważyłam rany na rękach i pewnego dnia po prostu z nią pogadałam - a ona właśnie tego potrzebowała. Tego, ze ktoś ją wysłucha. Nie powinno się takich osób traktować jak trędowatych, tylko próbować im pomóc - bo naprawdę ta dziewczyna okazała się świetną osóbką, a mogła skończyć po drugiej stronie...

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#5 2010-07-28 22:32:31

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

A wiecie, że znam przypadek, gdzie osoba po próbie samobójczej może nie stała się z pesymistki z optymistką, ale tak cholernie się stara żyć pozytywnie i zmieniła spojrzenie na świat, że aż chce się żyć patrząc na to!

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-28 22:32:41)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#6 2010-07-28 22:36:18

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

Tym ludziom trzeba pomagać. Gorzej jest, jak oni nie chcą. Wtedy już naprawdę ciężko.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

#7 2010-07-28 22:36:48

essence.
Przyjaciel Brzyduli

To tak samo było z tą dziewczyną ode mnie. Raz ją zabrałam na z jej strony nielegalną( bo rodzice nie pozwolili) wycieczkę na miasto, aż mi się miło zrobiło, jak zobaczyłam taki błysk w jej oku;)

#8 2010-07-28 22:57:32

Pszczoła
Fan morszczuka
Od: Szczecin

jakcykbumbum napisał:

Tym ludziom trzeba pomagać. Gorzej jest, jak oni nie chcą. Wtedy już naprawdę ciężko.

Problem tkwi w tym, że taki osoby rzadko chcą pomocy.
Wolą odciąć się od świata i samemu borykać się z problemami.

Czasami nawet nie wiadomo, że coś się dzieje, osoba bardzo skrzętnie to ukrywa.
Ukrywa się pod maską, a nagle...

Koleżanka mojej koleżanki połknęła tabletki. Dużo. Na szczęście, odratowali ją. Ale strach był ogromny. O to, że jednak się nie uda. Płakałam chyba jak nigdy wcześniej.

"[Voldemort] Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem(...)." - Harry Potter i Insygnia Śmierci heart
pszczola

#9 2010-07-28 23:01:13

essence.
Przyjaciel Brzyduli

Z polonistką przy okazji właśnie tej dziewczyny rozmawiałyśmy ot tym i opowiedziała mi, ze jej kolega z liceum, odrzucony przez rodzinę skoczył z jakiegoś budynku. To było najbardziej zaplanowane samobójstwo o jakim słyszałam. Chłopak grał a innymi w podchody i w pewnym momencie się odłączył, zostawił im kartki ze wskazówkami a gdy go znaleźli było już za późno, a najgorsze jest to, że gdyby żebro nie wbiło mu się w płuco przeżyłby...

#10 2010-07-28 23:04:53

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Był czas, że miałam myśli samobójcze. Dużo by pisać o przyczynach, z pomocą też było ciężko - zawsze byłam odludkiem, więc wiele osób pewnie niczego nie dostrzegało.
Ale... zwyczajnie brakło mi odwagi. Nie potrafiłam. Prawdopodobnie uratował mnie lęk, o którym pisałam po sąsiedzku, lęk przed śmiercią, przed tym, co będzie po...

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

Stopka forum