BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-28 23:15:31

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

Homoseksualizm

Rozkładam nowy wątek na życzenie wink

Nie wiem, dokładnie ja go nazwać, żeby nikogo nie urazić wink

Co o tym sądzicie? Jak reagujecie? Co sądzicie o dzieciach w takim związku? Itd.

Ostatnio edytowany przez jakcykbumbum (2010-07-28 23:17:42)

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

2010-07-28 23:15:31

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-28 23:16:57

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Re: Homoseksualizm

jakcykbumbum napisał:

Nie wiem, dokładnie ja go nazwać, żeby nikogo nie urazić wink

IMO homoseksualizm będzie jak najbardziej ok smile

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#3 2010-07-28 23:20:19

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Kopiuję:
Niech się kochają dwie baby, niech się kocha dwóch facetów! Ale małżeństwo i dzieci w tym przypadku? NIE! STANOWCZE NIE! (przydałaby się emotka :tuba:)

Dziecko ma mieć dwóch ojców lub dwie matki? Żenada. Unieszczęśliwienie dzieciaka.
Lesbijki i geje mają mieć małżeńskie uprawnienia? No way! To nie przystoi. tonguetonguetongue

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-28 23:22:13)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#4 2010-07-28 23:23:33

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Ja nie mam nic przeciwko. Jestem tolerancyjna. Jednak złości mnie jeśli homoseksualiści chcą na siłę pokazać swoją odrębność. Niby walczą o swoje prawa i to żeby być jak inni tym samym robiąc z siebie jakieś kosmos. Np. parada równości, która miała niedawno miejsce w Wawie. To oni chcą być tacy jak wszyscy czy jednak nie? Ja, heteroseksualistka, nie biegam nago po ulicach Warszawy tudzież innego miasta tylko po to, żeby zaprezentować, że jestem taka jak wszyscy... No proszę! Jestem jednak przeciwko adopcji, niech sobie będą razem, niech nawet będzie to uregulowane w prawie, bo o Kościele nie ma mowy, tylko niech nie robią krzywdy biednym dzieciom. Co powiedzą w szkole? Dzień ojca - to który tatuś ma przyjść? Jestem przeciwna.

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#5 2010-07-28 23:25:06

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Ja jak zwykle się spóźniłam tongue
Mnie interesuje to, czy uważacie, że małżeństwa homoseksualne powinny być legalne. Czy mogą mieć dzieci? Jak zareagowałybyście na wiadomość, że członek Waszej rodziny jest innej orientacji?

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#6 2010-07-28 23:28:50

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Króweczka napisał:

czy uważacie, że małżeństwa homoseksualne powinny być legalne.

Mam to gdzieś.

Czy mogą mieć dzieci?

Nie.

ak zareagowałybyście na wiadomość, że członek Waszej rodziny jest innej orientacji?

Na początku na pewno byłoby zdziwienie i szok. Ale myślę, że oswoiłabym się z ta myślą. Gorzej z moim bratem tongue Ten to by chyba wyklął ta osobę z rodziny wink A na pewno by się do tego kogoś nie przyznawał.

Mieszkam w wysokiej wieży, ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

#7 2010-07-29 00:06:05

Andrea
Przyjaciel Brzyduli
Od: Blachownia

Ja nie mam nic do homoseksualistów. Przecież to są tacy sami ludzie jak wszyscy, a jedyna co ich różni od innych, to fakt, że okazują swoje uczucia osobie tej samej płci. Jeśli chodzi o zalegalizowanie związków, to nie widzę w tym nic złego. W końcu, ci ludzie również mają prawo do wyznania swojej miłości i przypieczętowania swojego związku. Za to jeśli idzie o adopcję dzieci, to mam nieco mieszane uczucia. Pewnie większość się ze mną nie zgodzi, ale w pewnym sensie to byłaby szansa na rodzinę dla tych dzieci i możliwość zaznania prawdziwej miłości. Opuściłyby dom dziecka i miałyby szansę na życie w swoim domu, gdzie znalazłyby się osoby, które poświęciłyby im swoją uwagę i okazały normalną, rodzicielską miłość. Jednak każdy medal ma dwie strony i tym razem jest podobnie. W polskim społeczeństwie coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Jak można mieć dwie matki albo dwóch ojców? Takie dziecko właśnie dlatego miałoby przed sobą bardzo ciężkie życie. Wyśmiewane w szkole, przez złośliwych sąsiadów i wiele innych grup społecznych. Może właśnie dlatego byłoby lepiej nie próbować takich praktyk jak adopcje, dla dobra wszystkich.
Za to jest jedna rzecz, która złości mnie w homoseksualistach najbardziej, a mianowicie obnoszenie się wszędzie tym, kim są. Skoro chcą żyć normalnie, to po co im parady równości? Takimi imprezami sami wywołują niepotrzebne dyskusje, takie jest moje zdanie.

"W życiu można zastąpić kolegę, ale nie przyjaciela..." - Cobra 11
BMW - Bądź Marce Wierny
"Jak mawiał filozof Jagger: Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz” - House M.D.
BMW E39 serii 5 - samochód na piątkę!

#8 2010-07-29 01:16:43

PrawdziwaWhiteLily
Przyjaciel Brzyduli
Od: Rybnik
Serwis

Niedawno poprzez jakieś badania udowodniono, że homoseksualizm może – ale nie musi – mieć podłoże genetyczne. Chodzi o gen FucM – jeżeli go zabraknie lub ulegnie mutacji, to człowiek ma większe predyspozycje do bycia odmiennej orientacji. No i jeżeli tak to ok – wiadomo, z genami się nie wygra. Nie można winić bruneta za to, że jest brunetem – tak dla porównania. W takim wypadku współczuję tym ludziom – to nie ich wina. Ale żeby od razu wywracać do góry nogami wszystkie obowiązujące społeczne normy? Niech mają inną orientację, niech się kochają. Ale śluby? Dzieci? Przykro mi, ale jeżeli ja zapałałabym nagłą miłością do mojego kota, chociaż to jest wbrew naturze, to czy mogę żądać sformalizowania naszego związku? I adoptować z nim dzieci? Hmm, nie wydaje mi się. Przepraszam że tak wejdę na pole religii, ale gdyby Bóg chciał czegoś takiego, to ludzie byliby jak ślimak winniczek – obojnakami.
Abstrahując od tego, że dziecko do normalnego rozwoju potrzebuje mamy i taty – nie mamy i mamy lub nie taty i taty.
A, no i jeszcze istnieje coś takiego jak homoseksualizm o podłożu psychicznym (traumy z dzieciństwa, złe relacje z jednym z rodziców itd). Ale to moim zdaniem powinno próbować się jakoś wyleczyć – jeśli bariera nie jest genetyczna, ale właśnie psychiczna, to może być uleczalna.

Bywa, że marzenia o rycerzu na białym koniu przekreśla romans ze stajennym...
Avatary, tapety i buty zmieniam jak rękawiczki.
Stajennych nie zmieniam.

#9 2010-07-29 02:13:23

vivienn
Wyznawca pomidoryzmu

Jestem nastawiona tolerancyjnie wobec mniejszości seksualnych. To, że ja i moje środowisko jest hetero, nie oznacza, że mam utrudniać życie homoseksualiście tylko przez jego orientację. Przecież tego się nie wybiera - tak samo jak wyglądu czy rodziny. Czuje się to i już. Według mnie powinno się tolerować każdego człowieka, bez znaczenia, kim jest - ważne jest to, jaki jest. Gdyby okazało się, że w mojej rodzinie jest homoseksualista - na pewno przeżyłaby szok, jak każdy. Jak to, on/ona nie jest taki/taka jak my? Jak to możliwe? Ale z czasem pogodziłabym się z tym, w sumie innego wyjścia bym nie miała, jeśli chciałabym żyć z tą osobą w pogodnych relacjach. Ja się nie wcinam w życie innych. Jeśli ktoś wybierze na swojego życiowego partnera osobę tej samej płci - ok. Toleruję. I nie jestem przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Jeśli mają być przez to szczęśliwsi, mi to nie przeszkadza. Ale posiadanie dzieci przez takie pary, to już jestem przeciwko i mówię stanowcze nie! Dziecko ma prawo do normalnej rodziny, czyli i ojca, i matki. Dopiero wtedy może być szczęśliwe.

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Rodzina forómowa love  PBWBT  FCI

#10 2010-07-29 04:45:54

independent
Kochanka Marka
Serwis

Homoseksualiści, jako grupa ludzi sama w sobie mi nie przeszkadza. Rozumiem i szanuję to, że wolą tak inaczej, ale niektórzy są w tym swoim homoseksualiźmie trochę dziwni - nie obrażając ich, oczywiście! O ile w przypadku kobiet, czasem ciężko jest się połapać, że wolą płeć piękną, tak w przypadku mężczyzn jest to stosunkowo łatwiejsze. I powiem szczerze, że trochę mnie to irytuje. I może się mylę, ale czasem mam wrażenie, że mężczyźni często sami z siebie, dolepiają sobie łatkę takiej "ciapy". Znam kilku gejów i wiem, że mogą być też tacy, no normalni - nie wiem, jak to napisać, ale na pewno wiecie, o co mi chodzi. Po prostu trochę wkurza mnie ta cała otoczka i mam wrażenie, że proces przeistoczenia się heteroseksualisty w homoseksualistę, wiąże się z procesem przeistoczenia mężczyzny w jego tandetną podróbę. No nie wiem, ale tak mi się to kojarzy. Choć, tak jak mówiłam, nie u wszystkich tak jest, a u kobiet jeszcze rzadziej, a w zasadzie wcale.
Jeśli chodzi o legalizację związków, czemu nie? No przecież jeśli się kochają, to niech sobie będą razem.
Co do dzieci? Mówię stanowcze NIE! Jeśli jakaś kobieta, czy też mężczyzna zapałają miłością, do płci nieprzeciwnej, to muszą się liczyć z tym, że to jest inne. Takie niezgodne z naturą i decydując się na związek z taką osobą, powinni mieć świadomość, że no niestety ale z dwóch kobiet, czy też dwóch mężczyzn dziecko nie wyjdzie... Jak tak bardzo chcą je mieć, to niech sobie zrobią - co wiadomo, jest niemożliwe! Nawet jeśli dziecko urodziłaby jedna z kobiet (bądź dawcą nasienia, byłby jeden z mężczyzn) i byłoby ono heteroseksulane (co jest praktycznie bardzo możliwe), to wychowując się w takim, a nie innym domu, byłoby narażone, na wpływ otoczenia, które niewątpliwie mogłoby zmienić jego orientację seksualną. To jest po prostu wbrew naturze i już! Nie można robić mu wody z mózgu! Tak uważam!

Ostatnio edytowany przez independent (2010-07-29 13:32:15)

- Czego się boisz? - zapytał.
W jednej chwili w głowie pojawiły się setki myśli: boję się tego, że będę zwykłym szarym człowiekiem. Tego, że nie spotkam osoby, która uczyni moje życie wyjątkowym... Boję się życia... Ale najbardziej boję się, że nigdy nie zrozumiesz, co chcę Ci powiedzieć, bo jest to dla mnie za trudne.
- Boję się pająków - odpowiedziała.

Stopka forum