BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#11 2010-07-29 07:09:31

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Re: Homoseksualizm

Homoseksualizm... Stary jak świat i do końca jeszcze nie rozpoznany, jak to się dzieje, że kobieta zakochuje się w kobiecie, a mężczyzna w mężczyźnie. I od zawsze budzący kontrowersje wśród innych. Kiedy mam okazję rozmawiać o tym i widzę w kimś zagorzałego oponenta zawsze pytam "a co byś zrobił(a) kiedy twój syn (trudniejsze chyba do przełknięcia) przyznał się, że jest homoseksualistą?" I wtedy ten szok na twarzy. Łatwo jest teoretyzować, jeśli problem nie dotyczy nas bezpośrednio. I to dotyczy wszystkich trudnych tematów. Bo niestety tak jest, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nie mam nic przeciwko homoseksualistom jako takim. Jeśli ktoś kocha drugiego człowieka, to nikt nie ma prawa wtrącać się do tej miłości. Kropka. Nie można racjonalnie gospodarować uczuciami. I uważam też, że ich związki powinny być jakoś prawnie usankcjonowane. I chodzi mi o to, że będąc w kimś w stałym związku, siłą rzeczy dzielimy się nie tylko uczuciem, ale też rzeczami materialnymi i to powinno być jakoś prawnie uregulowane. Poza tym wobec choroby partnera ta druga osoba powinna mieć legalne prawo do opieki. Jeśli chodzi o dzieci... Sama nie wiem, jestem osobą bardzo tolerancyjną, ale nie wiem, co lepsze. Czy dom patologiczny - pełen alkoholu i wyzwisk, głodny i zimny. Czy życie może w domu z dwiema matkami lub ojcami, którzy potrafią okazać miłość i zapewnić poczucie bezpieczeństwa? Inną sprawą jest reakcja środowiska na taką rodzinę i tu już mamy do czynienia z potężną barierą. I na razie chyba nie do przeskoczenia. Może dla dobra tych dzieci, które byłby by narażone na szykany, lepiej nie...
Jedynie czego nie lubię, to nadmierne afiszowanie się własną orientacją. Ale ta moda szybko minie, a i miejmy nadzieję, że bycie homoseksualistą przestanie budzić w otoczeniu sensację.

Ostatnio edytowany przez dorocie03 (2010-07-29 07:13:06)

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

2010-07-29 07:09:31

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#12 2010-07-29 11:11:07

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Do samych homo nic nie mam. W końcu to nie moja sprawa kto z kim sypia. Ale martwi mnie, że wręcz zmuszani jesteśmy do tego aby akceptować takie związki. Tolerancja tak, ale nie popadajmy w skrajności. Nie mam nic przeciwko temu aby np kolega z pracy który jest homo mógł otwarcie tak samo jak ktoś hetero powiedzieć: idę ze swoim chłopakiem do kina.
Dorocie kwestia tego czy dwóch gejów czy dwie lesbijki kochałyby dziecko to inna sprawa. Na pewno lepiej aby dziecko było u dwóch kochających je matek niż w patologicznej rodzinie. Ale też chyba inna zupełnie kwestia. Na pewno jest to bardzo trudny temat i nie można tu powiedzieć stanowczo TAK lub NIE

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#13 2010-07-29 19:37:00

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Moje poglądy na ten temat są jasne i niezmienne. Nie mam nic przeciwko homoseksualistom jako ludziom, bo to są normalni ludzie, jak by nie patrzeć. Ale są pewne granice.
Mój kumpel jest homo, ale on sam mi powiedział, że w ich kręgach rozróżnia się "gejów" i "pedałów" (przepraszam za wyrażenie, cytuję tu jego słowa). Po tym pierwszym nawet często ciężko zauważyć, że różni się czymkolwiek od innych facetów, drugi... oj, tu sprawa wygląda inaczej. Nie znoszę publicznego manifestowania swojej seksualności. To tak, jakbym ja wyskoczyła na ulicę i darła się na całe gardło, że jestem hetero. Nie tędy droga. Poza tym, jak widzę na ulicy kręcącego tyłkiem faceta z damską torebką przewieszoną przez rękę, to zapala mi się w głowie lampka "coś tu jest nie tak". Bądź sobie jaki chcesz, ale zachowaj to dla siebie.
Co do adopcji dzieci: jestem absolutnie przeciw. Tu nie chodzi o równouprawnienie, tu chodzi o zdrowie psychiczne i rozwój psychiki dziecka. To naturalne, że dzieciak powienien mieć mamę i tatę, a nie dwie mamy albo dwóch tatusiów. Bardzo podobała mi się wypowiedź aktora Jacka Poniedziałka, którą gdzieśtam przeczytałam. Sam zdeklarowany gej, powiedział dokładnie to, co wyżej napisałam - dziecko powinno mieć dwoje rodziców różniej płci. Tyle, koniec kropka.
A jeśli chodzi o legalizację związków - jestem za. Nie nazwałabym tego małżeństwem - to zarezerwowane jest dla związków hetero - ale jakiś sposób legalizacji jest okej. Skoro takie osoby żyją razem, to czemu im utrudniać np. dziedziczenie i tym podobne prawne sprawy?

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#14 2010-07-29 20:12:49

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

Przeciwko samym związkom homoseksualnym nie mam nic przeciwko. Każd jest inny, każdy niech kocha jak chce. Ale co do dzieci to jestem stanowczo przeciwna. Dziecko potrzebuje ojca I matki. Dwie kobiety dałyby radę wychować dziecko, ale nie jako dwie matki. Tak samo dwóch mężczyzn. Pozwalając na adopcję takim związkom można jednocześnie zniszczyć dziecku dzieciństwo. Może ono wtedy myśleć, że takie związki są naturalne, a związki hetero wydawałyby mu się inne...

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#15 2010-07-29 20:19:35

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

lady_garga napisał:

Przeciwko samym związkom homoseksualnym nie mam nic przeciwko. Każd jest inny, każdy niech kocha jak chce. Ale co do dzieci to jestem stanowczo przeciwna. Dziecko potrzebuje ojca I matki. Dwie kobiety dałyby radę wychować dziecko, ale nie jako dwie matki. Tak samo dwóch mężczyzn. Pozwalając na adopcję takim związkom można jednocześnie zniszczyć dziecku dzieciństwo. Może ono wtedy myśleć, że takie związki są naturalne, a związki hetero wydawałyby mu się inne...

No i co o takich dzieciach sądzi społeczeństwo? Tak niby tolerancyjne, ale zawsze jednak jest to "ale"
Poza tym dzieci w szkole potrafią dopiec, mówią to, co myślą, a dziecku byłoby przykro.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

#16 2010-07-29 20:31:58

lady_garga
Cokolwiek Marka

No włąśnie Cykó... to samo miałam na myśli. Przecież takie dziecko może być wyrzutkiem spoleczeństwa do końca życia, a jego homo-rodzice nic na to nie poradzą i jeszcze nie będą mu współczuć bo sami są traktowani tak samo...

Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss

#17 2010-07-29 20:35:10

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

lady_garga napisał:

No włąśnie Cykó... to samo miałam na myśli. Przecież takie dziecko może być wyrzutkiem spoleczeństwa do końca życia, a jego homo-rodzice nic na to nie poradzą i jeszcze nie będą mu współczuć bo sami są traktowani tak samo...

Wiesz, gdyby to było bardzo rozprzestrzenione i takie dzieci, jak i nawet rodziców, można by było spotkać na każdym kroku, to może i by się nie wyśmiewały, ale tak nie jest.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

#18 2010-07-29 20:40:10

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

jakcykbumbum napisał:

Wiesz, gdyby to było bardzo rozprzestrzenione i takie dzieci, jak i nawet rodziców, można by było spotkać na każdym kroku, to może i by się nie wyśmiewały, ale tak nie jest.

Ale to nie powinno być rozprzestrzenione. Bo homoseksualizm mimo wszystko jest jakimś zaburzeniem. I dlatego jestem też tym bardziej przeciwko adopcji. Niech będą razem, naprawdę, ale niech nie robią krzywdy dzieciom.

Ostatnio edytowany przez essence. (2010-07-29 20:40:17)

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#19 2010-07-29 20:44:01

lady_garga
Cokolwiek Marka

W obecnych czasach trzeba po prostu dostosować się do środowiska. Często jest to w nas tak zakorzenione, że kłamiemy odruchowo, żeby się nie wyodrębniać. Tak jak mówisz, związki homoseksualne są tak żadkie, a zwłaszcza z dzieckiem, że byłoby to jakby skazanie dziecka na odosobnienie od społeczeństwa. Problem w tym, że nie można tego rozpowszechnić jeśli nikt nie będzie pierwszy, a ten pierwszy zawsze będzie miał najgorzej, zawsze będzie wyrzutkiem, nawet kiedy takich dzieci już przybędzie.

#20 2010-07-29 20:46:14

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

essence. napisał:

Bo homoseksualizm mimo wszystko jest jakimś zaburzeniem.

Dlaczego uważasz homoseksualizm za zaburzenie?
Homoseksualizm zawsze był (w Starożytnej Grecji mężczyzna bez kochanka nie był szanowany), jest i będzie.

Ja nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Razi mnie tylko nachalne podkreślanie, że jest się homo i nachalne pokazywanie swoich uczuć (ale to razi mnie też u par hetero).

Miałam swego czasu przyjemność być na imprezie, na której były też dwie lesbijki. Przez pół imprezy narzekały, jak pary heteroseksualne potrafią spędzać imprezy na "mizianiu się", po czym swój wywód zakończyły długim i soczystym pocałunkiem hmm

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

Stopka forum