BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2010-07-29 20:52:51

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Re: Homoseksualizm

ann666 napisał:

Dlaczego uważasz homoseksualizm za zaburzenie?
Homoseksualizm zawsze był (w Starożytnej Grecji mężczyzna bez kochanka nie był szanowany), jest i będzie.

Zaburzeniem w sensie taki, że nie jest to rzeczą... może nie normalną, ale nie taka jest kolejność. Dlatego, że nie po to zostaliśmy tak skonstruowani, że tylko kobiet i mężczyzna drogą naturalną mogą mieć dzieci. To jest pewnego rodzaju inność, którą po prostu szanuję. Nigdy nie zagłębiałam się w to, ale wiem, że homoseksualizm był praktycznie od zawsze(chyba Platon był homoseksualistą) Nie przeszkadza mi to w ogóle, jednak nie jestem za adopcją.

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

2010-07-29 20:52:51

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2010-07-29 20:59:38

P@ulin@
Truskaweczka Marka

Do homoseksualistów nic nie mam. Generalnie "Wolność Tomku w swoim domku". Ale np. jakbym zobaczyła sorry, za wyrażenie geja ubranego na różowo, z torebeczką, kapelusikiem itp. no to odpada.... ale, jakbym poznała normalnego, zwykłego faceta tyle, że homo to spoko.
Jakieś takie obnoszenie się z tym, że jestem homo do mnie nie przemawia...

Marysieńka my sister smile a naszą mamą została Halli...Harri to nasza babcia, a Pszczoła naszą kochaną prababcią smile
Ella moja córcia, którą mam z Króweczką      Artur my love heart

PBWBT

#23 2010-07-29 21:12:47

zielone_trampki
Gajowa

Ja też nie mam nic przeciwko związkom homoseksualnym. Nic mi do tego, ja jestem tolerancyjna. Są oczywiście nie wiem jak to nazwać (geje w różowych sweterkach i torebeczkach, wiecie o co mi chodzi), ale i normalni faceci, którzy mają takie samo prawo do szczęścia jak heteroseksualni ludzie. A co do parady to może wokół tego jest taki szum żeby zademonstrować, że oni też są w społeczeństwie i żeby się z nimi liczyć. Nie mam pojęcia, mi ogólnie nie przeszkadzają tego typu przedsięwzięcia, byleby nie były związane z przemocą i wulgaryzmem.
Co do adopcji, jak ktoś wspomniał wcześniej. Medal ma 2 strony. Wszystko zależy od społeczeństwa, jeżeli zaakceptowaliby to ludzie i nie wyśmiewano dzieci w szkołach co w Polsce raczej jest niemożliwe nie mam nic przeciwko. Na pewno byłyby szczęśliwsze niż w domach dziecka, ale Polska jest krajem nietolerancyjnym i na pewno w tej sytuacji dzieci nie miałyby dobrze więc na dzisiejszą chwilę jestem na NIE.

" Paulina jest dla mnie trudna, dlatego, że to jest kobieta taka jakaś troche mało spontaniczna momentami, a ja jestem zupełnie inną osobą, i musze się bardzo mocno pilnowac no zeby czasem ta moja Maja nie wyszła ze mnie"
"Kocham trampki, noście trampki" Maja
www.filipbobek.socjum.pl

#24 2010-07-29 21:19:48

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

waris napisał:

Na początku na pewno byłoby zdziwienie i szok. Ale myślę, że oswoiłabym się z ta myślą. Gorzej z moim bratem tongue Ten to by chyba wyklął ta osobę z rodziny wink A na pewno by się do tego kogoś nie przyznawał.

Aż taki przeciwny jest? lx Ja jestem jak najbardziej za i jestem za adopcją dla homoseksualistów również. Każdy człowiek ma prawo być szczęśliwym i to, że dziecko miałoby być nieszcześliwe to byłoby tylko przez to, że w tym kraju jesteśmy wszyscy STRASZNIE nietolerancyjni.

Andrea napisał:

Skoro chcą żyć normalnie, to po co im parady równości?

To wg mnie nie ma na celu obnoszenia się ze swoją orientacją tylko pokazania, że są takimi samymi ludźmi jak i my i należą im się takie same prawa.

PrawdziwaWhiteLilly napisał:

Niech mają inną orientację, niech się kochają. Ale śluby? Dzieci? Przykro mi, ale jeżeli ja zapałałabym nagłą miłością do mojego kota, chociaż to jest wbrew naturze, to czy mogę żądać sformalizowania naszego związku? I adoptować z nim dzieci? Hmm, nie wydaje mi się. Przepraszam że tak wejdę na pole religii, ale gdyby Bóg chciał czegoś takiego, to ludzie byliby jak ślimak winniczek – obojnakami.
Abstrahując od tego, że dziecko do normalnego rozwoju potrzebuje mamy i taty – nie mamy i mamy lub nie taty i taty.
A, no i jeszcze istnieje coś takiego jak homoseksualizm o podłożu psychicznym (traumy z dzieciństwa, złe relacje z jednym z rodziców itd). Ale to moim zdaniem powinno próbować się jakoś wyleczyć – jeśli bariera nie jest genetyczna, ale właśnie psychiczna, to może być uleczalna.

Piszesz o homoseksualiźmie jakby to była choroba... I nie rozumiem też porównania związku dwóch ludzi do związku człowieka ze zwierzęciem, to jest wg mnie głupie. Jakby ludzie homoseksualni powinni być wręcz tępieni lub ukrywać się ze swoją tożsamością. Czy tak powinien żyć każdy człowiek, który nie idzie za większością i nie postępuje według przyjętych norm? jeśli bariera nie jest genetyczna, ale właśnie psychiczna, to może być uleczalna. Czyli jeśli jest możliwość to trzeba złapać się każdego rozwiązania, żeby tylko to uleczyć? Jeśli już człowiek jest homoseksualny to ma nie brać ślubu, nie myśleć o dzieciach i być nieszczęśliwym do końca życia, bo tak się społeczeństwu podoba?

Vivienn napisał:

Ale posiadanie dzieci przez takie pary, to już jestem przeciwko i mówię stanowcze nie! Dziecko ma prawo do normalnej rodziny, czyli i ojca, i matki. Dopiero wtedy może być szczęśliwe.

Wszyscy tak mówicie o szcześciu dzieci, jakbyście byli niewiadomo jakimi znawcami w tym temacie. Skąd możecie wiedzieć, że takie dziecko może być nieszcześliwe?

A co do ich sposobu ubierania. Jedni się tak ubierają może i po to, by pokazać swoją orientację, nie wiem dlaczego jesteście tego takie pewne, ale jedni tak po prostu chcą, lubią. Tu znowu się nasuwa pytanie, czy dlatego, że w społeczeństwie ubierają się wszyscy tak, aby nie wzbudzać kontrowersji, to znaczy, że każdy tak musi? Bo oni wyglądają tak, a ja inaczej to znaczy, że mnie trzeba omijać szerokim łukiem? Wszystko dla ludzi, ale w tym kraju niestety tak jest. Jak się ludziom nie podoba to możesz człowieku spadać.

Ostatnio edytowany przez veronicty (2010-07-29 21:45:19)

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#25 2010-07-29 21:25:14

essence.
Przyjaciel Brzyduli

veronicty napisał:

To wg mnie nie ma na celu obnoszenia się ze swoją orientacją tylko pokazania, że są takimi samymi ludźmi jak i my i należą im się takie same prawa.

Ja, heteroseksualistka nie biegam nago po ulicach, żeby to ukazaćtongue Ja już się wypowiedziałam na temat parady.

#26 2010-07-29 21:38:45

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

essence. napisał:

veronicty napisał:

Ja, heteroseksualistka nie biegam nago po ulicach, żeby to ukazaćtongue Ja już się wypowiedziałam na temat parady.

tylko, że ty, jako hetero, nie musisz niczego udowadniać. Ja nie popieram obnoszenia się ze swoim zwiąkiem, tyle że to obnoszenie się w związkach homo jest zwykle po prostu trzymaniem się za rękę, czasem jakimś pocałunkiem. Czy normalne pary nie trzymają się za ręce? Poza tym związki homoseksualne są prowokowane do takich działań przez ludzi, którzy poniżają takie związki. Nie należy dyskryminować ludzi, którzy kochają inaczej.

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#27 2010-07-29 21:41:31

essence.
Przyjaciel Brzyduli

mi nie chodzi o to, że publicznie trzymają się za ręce czy całują, nigdy w życiu wink Źle się zrozumiałyśmy. Mi chodzi o tę paradę równości. Tylko i wyłącznie. Na jej temat już wyżej się wypowiedziałam:)

#28 2010-07-29 21:50:11

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

lady_garga napisał:

essence. napisał:

veronicty napisał:

tylko, że ty, jako hetero, nie musisz niczego udowadniać. Ja nie popieram obnoszenia się ze swoim zwiąkiem, tyle że to obnoszenie się w związkach homo jest zwykle po prostu trzymaniem się za rękę, czasem jakimś pocałunkiem. Czy normalne pary nie trzymają się za ręce? Poza tym związki homoseksualne są prowokowane do takich działań przez ludzi, którzy poniżają takie związki. Nie należy dyskryminować ludzi, którzy kochają inaczej.

Ja coś powiem na temat obnoszenia się. Jak słyszę w autobusie głośne cmokanie, to mi się... Ble... Mogliby uszanować resztę. I nie chodzi mi tu o homoseksualistów a o wszystkich.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

#29 2010-07-29 21:57:10

essence.
Przyjaciel Brzyduli

jakcykbumbum napisał:

Ble... Mogliby uszanować resztę. I nie chodzi mi tu o homoseksualistów a o wszystkich.

Nie przeszkadza mi to, ale do pewnych granic. Trzymanie się za ręce, jakiś buziak - ok, ale nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy po prostu w jakimś autobusie się po prostu.... no... Nie wiem co chcą tym osiągnąć, bo na pewno nie zazdrość innych, przynajmniej nie moja.

#30 2010-07-29 21:59:24

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

essence. napisał:

jakcykbumbum napisał:

Ble... Mogliby uszanować resztę. I nie chodzi mi tu o homoseksualistów a o wszystkich.

Nie przeszkadza mi to, ale do pewnych granic. Trzymanie się za ręce, jakiś buziak - ok, ale nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy po prostu w jakimś autobusie się po prostu.... no... Nie wiem co chcą tym osiągnąć, bo na pewno nie zazdrość innych, przynajmniej nie moja.

Ale ja znam jeden taki przypadek. To się na dłuższą metę robi irytujące. Cmokają na siedzeniach co jakiś czas, ale to tak słychać... Znaczy etap końcowy i mi to przeszkadza. Rozumiem ręce itd, ale jak ja sobie jadę spokojnie autobusem, myślę o poważnych sprawach, rozmyślam znaczy, bo często myślę nad nowymi pomysłami w tym mini, a tu nagle słyszę CMOK no to mnie bierze...

Ostatnio edytowany przez jakcykbumbum (2010-07-29 22:00:45)

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

Stopka forum