BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-29 03:39:02

alice3
Rysiowiańczyk
Od: Wonderland

Ból fizyczny czy psychiczny - który gorszy?

Jak uważacie? Nie chodzi mi tu o ból przy złamaniu ręki. Mam na myśli silny ból fizyczny w wyniku tortur. W takich chwilach człowiek okazuje się słabą istotą i może się poddać byle nie czuć bólu przeszywającego każdą komórkę ciała. Cierpienie spowodowane ciężką chorobą. Czy może jednak nasza psychika jest słabsza i ból z jej nadszarpnięciem jest bardziej uciążliwy?

Słowami można zastąpić zapach i dotyk. Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi. Zapach można tak opisać, że nabierze smaku i kolorów.

2010-07-29 03:39:02

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-29 04:07:26

vivienn
Wyznawca pomidoryzmu

Re: Ból fizyczny czy psychiczny - który gorszy?

To trochę jak z gwałtem. Czuje się fizyczny ból, ale jest on przez chwilę, zaraz znika - natomiast ból psychiczny zostaje, czasem przez całe życie. Na fizyczny ból zawsze jest jakiś lek, a przynajmniej prawie zawsze. A przy psychicznym bólu nic nam nie pomoże, sami musimy to przezwyciężyć. Często to trwa latami, bywa, że czujemy ten ból przez całe życie i nie możemy się uwolnić. Jesteśmy w klatce własnej psychiki i wyobrażeń. Jesteśmy w niej zamknięci i jedynie własne uświadomienie sobie problemu i zwalczenie go daje przepustkę do normalnego życia...

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Rodzina forómowa love  PBWBT  FCI

#3 2010-07-29 12:47:24

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Wg mnie gorszy jest ból psychiczny. Tak jak powiedziała Vivó na ten fizyczny są leki, które może w niedużym stopniu, ale jednak dają ulgę. Na psychiczny nie mamy nic. Tylko czas, który podobno leczy rany. Ale też nie wszystkie.

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#4 2010-07-29 13:10:10

gosiek19
Entuzjasta
Od: Lesko/Rzeszów

vivienn napisał:

To trochę jak z gwałtem. Czuje się fizyczny ból, ale jest on przez chwilę, zaraz znika - natomiast ból psychiczny zostaje, czasem przez całe życie. Na fizyczny ból zawsze jest jakiś lek, a przynajmniej prawie zawsze. A przy psychicznym bólu nic nam nie pomoże, sami musimy to przezwyciężyć. Często to trwa latami, bywa, że czujemy ten ból przez całe życie i nie możemy się uwolnić. Jesteśmy w klatce własnej psychiki i wyobrażeń. Jesteśmy w niej zamknięci i jedynie własne uświadomienie sobie problemu i zwalczenie go daje przepustkę do normalnego życia...

Zgadzam się z Tobą.Ból psychiczny jest dużo gorszy od fizycznego. I bardzo trudno znaleźć na niego lekarstwo.Owszem,w takich przypadkach pomocni bywają rodzina,przyjaciele,psychologowie,księża i inni mądrzy,i doświadczeni ludzie.Jednak rany na psychice goją się bardzo wolno i każde,nawet najmniejsze draśnięcie powoduje ich ponowne rozdrapywanie.

"O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku"
                                                                                   (Nicolas Sparks)

#5 2010-08-08 14:36:58

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Myślę, że ból psychiczny jest znacznie gorszy od fizycznego. Zostaje on z nami na znacznie dłużej niż fizyczny, a swoje ślady może pozostawić na zawsze nawet pomimo wyleczenia.

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#6 2010-08-08 15:46:06

ella90
Najwierniejsza Fanka Lwiątka
Od: Tychy

Nawet nie będę się zastanawiać. Uważam, że ból psychiczny jest gorszy. Ból fizyczny trwa przez jakiś czas, a ten drugi towarzyszy zdecydowanie dłużej. Nie można tak łatwo wyprzeć złych wspomnień. Czasami jest to niemożliwe i skutki tego odczuwamy przez całe życie. Ktoś skrzywdzony nie zaufa tak prędko...

Mamusie:Króweczka, P@ulink@ Moje siostrzyczki to Jagodzianka i Noelka i Vivienn big_smile <3<3 PBWBT
Skrywane namiętności/ Inna historia pewnej miłości / Listy /

#7 2010-08-08 16:49:53

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Bez zastanowienia i krótko - psychiczny ból jest gorszy. Ten fizyczny zniknie, rany się zagoją, a psychice coś może zmienić się nieodwracalnie.

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#8 2010-08-18 20:53:15

zielone_trampki
Gajowa

Zależy jak na to spojrzeć. Uważam, że psychiczny jest gorszy. Jak chodzi Ci coś po głowie, martwisz się tym, to nie jesteś szczęśliwa. Cierpiąc fizycznie jeżeli masz "spokojną" głowę jesteś szczęśliwszy. Co do bólu fizycznego to też należy zadać pytanie jaki to ból?

" Paulina jest dla mnie trudna, dlatego, że to jest kobieta taka jakaś troche mało spontaniczna momentami, a ja jestem zupełnie inną osobą, i musze się bardzo mocno pilnowac no zeby czasem ta moja Maja nie wyszła ze mnie"
"Kocham trampki, noście trampki" Maja
www.filipbobek.socjum.pl

#9 2010-08-21 19:35:10

Dobrzańska
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Wars & Sawa

Warto też wziąść pod uwagę czy ten ból fizyczny jest długotrwały czy też nie. Oczywiście jak większość sądzę, że gorszy jest ból psychiczny, ale jeśli miałabym cierpieć fizycznie przez cały czas (całe życie ) to nie wiem czy bym tak wybrała.
I tak jak to podkreśliła Trampkowa smile należy sprecyzować jaki to ból.

Everything is made of love. Neil McCormick >

#10 2010-08-26 03:21:53

Kitty84
Druga połówka Marka

koci debiut w poważnych...

Dla mnie ból psychiczny jest o wiele gorszy niż najsilniejszy fizyczny. Dlaczego? Ból fizyczny łatwiej zwalczyć i nie licząc wyjątkowych sytuacji jak np. jakiś poważny wypadek, rozlegle poparzenia, rzadka choroba, zwykle nie trwa on bardzo długo (w porównaniu do tego psychicznego, który może gnębić latami...). Nie brakuje też środków na jego uśmierzenie. Łatwiej się go pozbyć, wyleczyć, zapomnieć i żyć dalej. Kiedy jednak boli dusza, nie jest tak różowo... Osobiście zdarzało mi się już dosłownie wyć z bólu fizycznego (zwłaszcza w tym roku), ale i tak wolałabym musieć sobie radzić wyłącznie z takim typem bólu niż z demonami, które trawią moja psychikę i skutecznie niszczą mnie od środka. Przez chorą duszę choruje i ciało (moje dwie magiczne literki nie pojawiły się z niczego)...

Inna sprawa, że każdy/a z nas ma odmienny "próg bólu" - nie tylko inaczej odczuwamy ból (zarówno fizyczny jak i psychiczny), ale i każdy/a z nas jest w stanie znieść różny/inny jego poziom...
Nieco zakręcone, ale może ktoś zrozumie, o co mi chodzi.

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

Stopka forum