BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-29 14:48:30

gosiek19
Entuzjasta
Od: Lesko/Rzeszów

Seks przedmałżeński,za czy przeciw.

Temat bardzo kontrowersyjny..Skoro już rozmawiamy tak na poważnie,to pomyślałam i o takim wątku.
Tak,jak w temacie.Wypowiedzcie się proszę..

"O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku"
                                                                                   (Nicolas Sparks)

2010-07-29 14:48:30

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-29 14:54:24

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

Re: Seks przedmałżeński,za czy przeciw.

to ja siem wypowiem... ja osobiście jestem przeciw tego typu działaniom. Ciężko jest mi jednak oceniać obiektywnie bo nie było mi jeszcze dane stanąć przed takim wyborem. Jednakże czystość przedmałżeńska jest według mnie ważna (jest także grzechem) i mam nadzieję, że uda mi się ją zachować.

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

#3 2010-07-29 15:06:20

gosiek19
Entuzjasta

lady_garga napisał:

to ja siem wypowiem... ja osobiście jestem przeciw tego typu działaniom. Ciężko jest mi jednak oceniać obiektywnie bo nie było mi jeszcze dane stanąć przed takim wyborem. Jednakże czystość przedmałżeńska jest według mnie ważna (jest także grzechem) i mam nadzieję, że uda mi się ją zachować.

Ja również chciałabym pozostać dziewicą do dnia ślubu. I nie wynika to tylko z moich przekonań religijnych.Wydaje mi się to takie...romantyczne...zjednoczenie się z osobą,która się kocha podwójnie:duszą i ciałem. Potwierdzenie tego,że należy się tylko do siebie,nieodwołalnie.
Jednocześnie zdaję sobie sprawę,że podjęcie decyzji o zaczekaniu z TYM do ślubu jest cholernie trudne,zwłaszcza dla osoby,która jest w związku...
Ja mogę sobie gadać do woli,bo jak na razie nikt się wokół mnie nie kręci.. big_smile

"O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku"
                                                                                   (Nicolas Sparks)

#4 2010-07-29 15:08:45

sheep
Intubator
Od: mazowieckie

Nie ważne z której strony by na to nie spojrzeć, temat  był, jest i będzie tematem bardzo trudnym. Dla każdej wierzącej osoby czystość przedmałżeńska jest jednym z priorytetów świadczących o dojrzałości. Ja jestem przeciwna podejmowaniu decyzji o współżyciu przed ślubem i mi się udało wytrwać w tym postanowieniu. Mam jednak ogromne szczęście, że trafiłam w życiu na mężczyznę, który potrafił to uszanować.

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje.

#5 2010-07-29 15:40:22

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Ja również mam zamiar być czysta w dzień ślubu. Tak jak Gosiek jestem romantyczką i chciałabym oddać siebie tylko mężowi. Ale nie wyklinam ludzi, którzy mają już "TO" za sobą. Każdy podejmuje decyzję wg własnego sumienia. Chociaż niektórzy nie mają takiego wyboru, jak np. dziewczyna, która została zgwałcona. Ale to już inny temat.

A Sheep witam na forum, bo jeszcze nie miałam okazji smile

Ostatnio edytowany przez Króweczka (2010-07-29 15:42:40)

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#6 2010-07-29 15:45:11

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Temat cholernie poważny!
Jestem osobą wierzącą, ale...
Nie mam nic przeciwko przedmałżeńskiemu stosunkowi. Seks jest także bardzo ważny, choć nie jest najważniejszy, ale jest istotną sferą życia dwojga ludzi. Nieważne, czy ci ludzie będą ze sobą do końca życia czy przez 5 lat. Myślę, że jeśli chodzi o aspekt dojrzałości to owszem, ale nie w kwestii wiary, ale tego czy osoba, z która chcemy współżyć jest osobą właściwą: odpowiedzialną i godną podjęcia takiej decyzji. Podjęcie takiej decyzji musi być okraszone dojrzałą postawą.
Jest też wiele przypadków, gdy ludzie czekają z tym do ślubu, a po ślubie okazuje się, że są w łóżku niedobrani - co wtedy? Co sądzicie o tym niedobraniu?
Pierwszy raz w większości przypadków nie jest cudowny i romantyczny.

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-29 15:48:29)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#7 2010-07-29 16:06:36

gosiek19
Entuzjasta

meaaem napisał:

Jest też wiele przypadków, gdy ludzie czekają z tym do ślubu, a po ślubie okazuje się, że są w łóżku niedobrani - co wtedy? Co sądzicie o tym niedobraniu?
Pierwszy raz w większości przypadków nie jest cudowny i romantyczny.

I to jest właśnie proza,która brutalnie wdziera się w świat romantycznych rojeń.
Ale..
Przecież miłość zaczyna się,jakby na to nie spojrzeć,od pociągu fizycznego.Dopiero potem dochodzi fascynacja psychiką,charakterem drugiej osoby,itd. Przyjrzyjmy się problemowi niedopasowania od tej strony. Jeśli dwoje ludzi czuje do siebie pociąg,to zawsze jest sposób,żeby się dopasować. Ja myślę,że kochając się z osobą,którą kochamy i na którą tak długo czekaliśmy,to odczucia i doznania są tak silne,że o rozczarowaniu nie ma mowy.
Na wszelki wypadek warto jednak zejść na ziemię z obłoków i przyjąć,że pierwszy raz nie zawsze może być udany.Lepiej się rozczarować pozytywnie big_smile..

(Nicolas Sparks)

#8 2010-07-29 16:12:26

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

gosiek19 napisał:

Przecież miłość zaczyna się,jakby na to nie spojrzeć,od pociągu fizycznego.Dopiero potem dochodzi fascynacja psychiką,charakterem drugiej osoby,itd. Przyjrzyjmy się problemowi niedopasowania od tej strony. Jeśli dwoje ludzi czuje do siebie pociąg,to zawsze jest sposób,żeby się dopasować.

Z tym się nie do końca zgadzam, bo niekażda para czująca do siebie pociąg potem się dopasuje względem charakteru! Namiętność z czasem staje się słabsza, nieraz wygasa, a ludzie dobierają się po to, by żyło im się łatwiej. Małżeństwo to nie jest sam seks ,ale też codzienność, która nie jest zawsze wesoła. Są ludzie, którzy spotykaja się ze sobą tylko dla seksu,a poza łóżkiem kompletnie się nie rozumieją. No i bywa, że najpierw jest tak, że ludzie się poznają wzajemnie, a potem zaczynają rozumieć, jak na siebie wzajemnie oddziałują.

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-29 16:13:42)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#9 2010-07-29 16:20:22

gosiek19
Entuzjasta

tak,ale po to mamy czas narzeczeństwa i jeszcze wcześniejszy etap,aby poznać charakter partnera..Tu ważną rolę odgrywają obiadki iu rodziców,rozmowy,bywanie w różnych środowiskach.Obserwacja,obserwacja! big_smile

(Nicolas Sparks)

#10 2010-07-29 19:56:11

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Króweczka napisał:

Ja również mam zamiar być czysta w dzień ślubu. Tak jak Gosiek jestem romantyczką i chciałabym oddać siebie tylko mężowi. Ale nie wyklinam ludzi, którzy mają już "TO" za sobą.

No, a ja jestem rozdarta w tej kwestii. Z jednej strony nie mam nic przeciwko, z drugiej... dziewictwo to chyba najlepszy prezent, jaki można dać mężowi w noc poślubną smile

slonik a nie poduszka z Bobem? tongue tongue

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

Stopka forum