BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#11 2010-08-20 09:53:21

storczyk
Rysiowiańczyk
Od: "Karaina" Czarów

Re: Egzorcyzm i opętani.

Powiem tak. W ubiegłym roku w wielki piątek na TVP 2 obejrzałam film dokumentalny <nie fabularny> o egzorcyzmach emily rose. I wiecie co? Ómarłam jak to widziałam. To były nagrania fonetyczne i obraz ruchomy tylko wybranych najmniej drastycznych scen. Do dziś słyszę głos tej dziewczyny mówiący w różnych językach , był przerażający.
Warisku - Egzorcysta w Kościele katolickim to biskup albo mianowany przez niegokapłan, który posiada specjalne zezwolenie do sprawowania egzorcyzmów.Powaga sakramentalium i charakter egzorcyzmu wymagają, by posługaegzorcystyczna nad opętanymi sprawowana była mocą specjalnego iwyraźnego zezwolenia miejscowego ordynariusza (zwykle biskupadiecezjalnego).akramentalium egzorcyzmu udziela się zgodnie z zalecaniami Rytuału rzymskiego. Egzorcyzmy odbywają się w miejscu odosobnionym, np. w kaplicy lub w odpowiednim pomieszczeniu, gdzie zwykle znajduje się widoczny wizerunek Ukrzyżowanego Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, aniołów.Egzorcyzmy mogą trwać od kilkunastu minut do kilku godzin, zwykle jest to kilkadziesiąt minut. Egzorcyzmy zwykle są przeprowadzane kilkukrotnie, aż  do pełnego uwolnienia danej osoby. W niektórych przypadkach mogą być kontynuowane nawet przez kilka lat.
Żródło: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/

"Spróbuj po prostu żyć. Rozpamiętywanie jest zajęciem starców."
                                 Paulo Coelho
Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

2010-08-20 09:53:21

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#12 2010-10-23 21:21:11

juligianni
Przyjaciel Brzyduli
Od: Warszawa

Storczyku, do dziś nie potrafię zdobyć na odwagę, żeby obejrzeć "Egzorcyzmy Emily Rose". To jest film oparty na faktaqch autentycznych, ścieżka dźwiękowa opętania (mówienie w różnych językach) jest autentyczna.

"Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób."  Oscar Wilde

#13 2010-10-24 21:00:41

panna anna
Prawie jak Cindy
Od: wschód Europy

Też oglądałam ten dokument. Ciarki chodzą mi po plecach na samo wspomnienie. Strasznie się bałam, a było wtedy słoneczne popołudnie.

Я схожу с ума, мне мало-мало-мало
Mне мало-мало-мало тебя
Знаю я сама, мне мало-мало-мало
Мне мало-мало-мало тебя

#14 2010-10-25 01:18:57

juligianni
Przyjaciel Brzyduli
Od: Warszawa

panna anna napisał:

Też oglądałam ten dokument. Ciarki chodzą mi po plecach na samo wspomnienie. Strasznie się bałam, a było wtedy słoneczne popołudnie.

Dlatego tez wolę go jednak nie oglądąć. Również dlatego, że dotyka tej części rzeczywistoći, której nie chcę być na codzień świadoma.

"Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób."  Oscar Wilde

Stopka forum