BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#11 2010-08-03 20:03:11

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

Re: Krzyż przed Pałacem Prezydenckim

Przed chwileczką oglądając główne wydanie wiadomości szokowałam się. Coś tam słyszałam o krzyżu, ale nie miałam pojęcia, że to zaszło aż tak daleko. Nie wiem co ci ludzie maja w głowach... Najbardziej mi żal tych harcerzy. Przyszli żeby wziąć krzyż, który sami postawili ku pamięci i im zabroniono. Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze. Jednym słowem żenada. I wstyd jeszcze.

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

2010-08-03 20:03:11

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#12 2010-08-03 20:04:39

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

essence. napisał:

Przyszli żeby wziąć krzyż, który sami postawili ku pamięci i im zabroniono

A możesz mi wyjaśnić, po co oni w ogóle ten krzyż tam stawiali?

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#13 2010-08-03 20:16:07

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

ann666 napisał:

Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że chcieli jakoś oddać hołd wydarzeniu, które miało miejsce. Trochę bez sensu i chyba do końca sami tego nie przemyśleli, jednak jakby na to nie patrzeć to oni ten krzyż postawili i to oni powinni móc go stamtąd zabrać.

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#14 2010-08-03 20:41:15

mlawer
Prostuje spinacze

A ja mam do powiedzenia tylko jedno: PFFFF!
Jakby media się stamdąt zabrały - dziadki leśne/obleśne też by sobie poszły i można byłoby sprawę spokojnie załatwić. A tak mamy klops i aferę. Bo po co rządzić krajem, zajmować się reformami, prawodawstwem, podatkami itp, itd - to przecież nuuuuda. Poskaczmy wokół krzyża/pomnika/ogłoszenia wyroku Sądu Najwyższego a będzie cool, cacy, taka imprezka!

IMO teraz pozostaje tylko jedno - poczekać aż sprawa ucichnie, "obrońcom" się znudzi i po cichu (najlepiej ciemną nocą) przenieść krzyż. Bo, że zostać w tym miejscu nie powinien to jasne jak słońce! Rzeczpospolita moi drodzy jest państwem świeckim - jak słusznie podkreślacie smile

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#15 2010-08-03 20:47:33

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

mlawer napisał:

IMO teraz pozostaje tylko jedno - poczekać aż sprawa ucichnie, "obrońcom" się znudzi i po cichu (najlepiej ciemną nocą) przenieść krzyż.

A ja w to wątpię, dziś jeden człowiek przywiązał się(!) do krzyża, poza tym fanatycy na razie triumfują i planują pełnić warty przy krzyżu! A przecież nie możemy sobie pozwolić na pałowanie... Mają nawalać tych ludzi czy co? Cokolwiek się nie stanie będzie na władzę i służby mundurowe... Ja się zaczynam bać, autentycznie!

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-08-03 22:06:08)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#16 2010-08-03 22:00:10

zielone_trampki
Gajowa

To jest chore co się dzieje. Fakt media nagłaśniają sprawę, ale to normalnie zawsze tak było i będzie. Nie rozumiem tych ludzi? PO CO oni to robią, co im to da, że ten krzyż będzie stał WŁAŚNIE TAM a nie w kościele? Jeżeli ktoś chce się pomodlić to chyba nie ma różnicy? A może jest?? neutral
Ja nie wiem jak oni to rozwiążą, ale ten krzyż musi zniknąć, jak się poddadzą to będzie jakaś MASAKRA. Władza bez władzy.

" Paulina jest dla mnie trudna, dlatego, że to jest kobieta taka jakaś troche mało spontaniczna momentami, a ja jestem zupełnie inną osobą, i musze się bardzo mocno pilnowac no zeby czasem ta moja Maja nie wyszła ze mnie"
"Kocham trampki, noście trampki" Maja
www.filipbobek.socjum.pl

#17 2010-08-03 22:44:40

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

ann666 napisał:

essence. napisał:

Przyszli żeby wziąć krzyż, który sami postawili ku pamięci i im zabroniono

NO chyba po to, żeby uczcić zmarłą parę prezydencką tak??? To jest oczywiste, nieoczywiste jest chowanie ich na Wawelu raczej.

Ostatnio edytowany przez veronicty (2010-08-03 22:47:10)

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#18 2010-08-03 22:50:09

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Nie, Ver, to nie jest oczywiste. Uczcić zmarłą parę prezydencką można było uczcić na wiele sposobów, a stawianie krzyża przed siedzibą głowy świeckiego państwa jest IMO niedopuszczalne.

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#19 2010-08-03 23:16:13

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Ja myślę, że ta cała wrzawa w długiej konsekwencji może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Czasem mam wrażenie, że co poniektórzy zapomnieli, że to była katastrofa lotnicza. Oni nie zginęli na wojnie...

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#20 2010-08-03 23:41:05

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

ann666 napisał:

Nie, Ver, to nie jest oczywiste. Uczcić zmarłą parę prezydencką można było uczcić na wiele sposobów, a stawianie krzyża przed siedzibą głowy świeckiego państwa jest IMO niedopuszczalne.

Nie rozumiem dlaczego, oczywiście za przeniesieniem jestem, ale uważam, że powinien być tam przez pewien czas i był. Przez kampanię i lipiec... Teraz czas go przenieść i ja to rozumiem, ale tam dopóki nie ma nikogo po parze prezydenckiej warto uczcić ich pamięć. W końcu nadal jest tam ich duch.

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

Stopka forum