BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2010-08-04 10:00:16

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Re: Krzyż przed Pałacem Prezydenckim

Ver, chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji. Dlaczego Twoim zdaniem miał prawo stać krzyż na miejscu, gdzie nie wydarzyła się żadna tragedia? Pomnik, tablica pamiątkowa - owszem, ale krzyż? Z jakiej racji? W katastrofie nie zginął tylko prezydent z małżonką, ale wiele innych osób, a jakoś nie stoi krzyż pod sejmem, pod domami członków załogi. Bo to nie są miejsca tragedii! Tu nie chodzi o krzyż, ale o poglądy polityczne. Fanatycy! Żyjemy w świeckim państwie... naród polski to nie tylko chrześcijanie... itd., no ale powtarzać się nie będę. Uczczenie pamięci ofiar miało miejsce już nieraz...

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-08-04 10:01:06)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

2010-08-04 10:00:16

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2010-08-04 12:39:28

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

meaaem napisał:

Ver, chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji. Dlaczego Twoim zdaniem miał prawo stać krzyż na miejscu, gdzie nie wydarzyła się żadna tragedia? Pomnik, tablica pamiątkowa - owszem, ale krzyż? Z jakiej racji? W katastrofie nie zginął tylko prezydent z małżonką, ale wiele innych osób, a jakoś nie stoi krzyż pod sejmem, pod domami członków załogi. Bo to nie są miejsca tragedii! Tu nie chodzi o krzyż, ale o poglądy polityczne. Fanatycy! Żyjemy w świeckim państwie... naród polski to nie tylko chrześcijanie... itd., no ale powtarzać się nie będę. Uczczenie pamięci ofiar miało miejsce już nieraz...

Dlatego, że to było miejsce, w którym prezydent i małżonka przez ostatnie kilka lat żyli i według mnie to było miejsce, w którym powinien być krzyż. To tak samo, jakby idiotyczne było stawianie zniczy przed pałacem, skoro to nie jest miejsce tragedii to niech wszyscy lecą do Smoleńska. Ale powtarzam to jest tylko moje zdanie. Krzyż był jakiś czas, teraz wprowadzi się tam nowy prezydent, krzyż można przenieść.

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#23 2010-08-04 20:03:02

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

veronicty napisał:

Dlatego, że to było miejsce, w którym prezydent i małżonka przez ostatnie kilka lat żyli i według mnie to było miejsce, w którym powinien być krzyż.

Na tej zasadzie można powiedzieć, że wcześniej przez parę lat mieszkał tam prezydent-ateista i ze względu na to krzyża stawiać się nie powinno. A gdybyśmy, dajmy na to, mieli prezydenta-muzułmanina to co? Przed pałacem powinniśmy postawić gigantyczny półksiężyc?

veronicty napisał:

To tak samo, jakby idiotyczne było stawianie zniczy przed pałacem

Tylko że znicz nie jest symbolem religijnym.

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#24 2010-08-04 20:10:12

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

Nie wiem... Może i fakt, ja to chyba przyjęłam to tak, jakby krzyż był czymś oczywistym. Nie jest to miejsce tragedii - i to rozumiem, dlatego jestem za jego przeniesieniem, a krzyż chyba był ważny tam, żeby ludzie mieli się do czego modlić? Sama nie wiem. Ale doprowadziłyście mnie do zastanowienia się nad tym big_smile

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#25 2010-08-04 20:11:42

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

veronicty napisał:

a krzyż chyba był ważny tam, żeby ludzie mieli się do czego modlić?

A modli się do krzyża czy do Boga?

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#26 2010-08-04 21:08:15

MuMiNkA
Dzicz i swołota
Od: Za 7 górami, za 7 lasami ...

Dobre pytanie Ann smile
dobre na kolejny temat tu wink

modlisz się do Boga czy do jego obrazu - innych bożków smile

Jak reagują Chrześcijanie:
"Kiedy jednak rozmawiamy na ten temat z chrześcijanami czczącymi obrazy i figury, najczęściej reakcją jest zaprzeczenia, aby kiedykolwiek to robili: „Skądże znowu” – mówią oburzeni – „my czcimy i modlimy się do Pana Boga i Pana Jezusa… Obrazy nie są przedmiotem naszych modlitw, w żadnym przypadku nie są świętymi przedmiotami”

nie są święte? to teraz zapytaj np.: babci - Czy mogę wyrzucić jakiś obraz z wizerunkiem świętego lub "Boga" smile

Czy nasza religia(rzymskokatolicka) nie jest zakłamana? smile

Jaki był ten dzień, co darował, co wziął
Czy mnie wyniósł pod niebo, czy rzucił na dno
Jaki był ten dzień, czy coś zmienił, czy nie
Czy był tylko nadzieją na dobre i złe

#27 2010-08-04 21:41:01

essence.
Przyjaciel Brzyduli
Od: Poznań

MuMiNkA napisał:

Czy nasza religia(rzymskokatolicka) nie jest zakłamana? smile

Jest. I dlatego staram się oddzielać Kościół od Boga. Kościół to ludzie. A to w Boga wierzę, nie w ludzi, którzy niestety coraz częściej myślą, że nim są. Podjęłaś tutaj bardzo ważną kwestię, jednak wydaje mi się, że mimo że modlę się do Boga, nie do np. obrazu, jest to w pewnym sensie jakiś symbol. I dla Kościoła np. jakieś relikwie czy obrazy są ważne nie tylko dla wystroju. Nie wiem, być może niektórym ludziom to pomaga - mi nie, nie muszę modlić się do czegoś.  A co do symbolu krzyża - na nim umierał Jezus i walczenie wokół niego nie jest zwyczajnie na miejscu. Nie potrafię pojąć tych ludzi, co już zresztą podkreślałam.

Przepraszam, muszę zeedytować
http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/ … ezydenckim widział ktoś? Śmiech na sali, po prostu.

Ostatnio edytowany przez essence. (2010-08-04 21:45:17)

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie."

Kropla łzy, kropla szczęścia. Dotknij ją.

#28 2010-08-04 22:19:22

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Właśnie obejrzałam filmik. Jestem w głębokim w szoku. Do czego to doszło? sadsadsad Jeny, wstyd mi za moich rodaków...

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#29 2010-08-05 00:35:51

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Obejrzałam ten filmik. Nigdy nie myślałam, że będę się wstydzić za swoich rodaków. Smutno mi sad

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#30 2010-08-05 01:41:26

independent
Kochanka Marka
Serwis

Obejrzałam filmik i się załamałam neutral
Wczoraj w nocy widziałam krótką relację, jak ludzie zbierają się pod krzyżem z kocami, jedzeniem, piciem yikes
Nie no, normalnie witki opadywują... neutral
Ja nie wiem, co oni mają w głowach. Im się chyba nudzi, albo po prostu pomylili wiarę w Boga, z fanatyzmem. Jakby była taka potrzeba to bym swoją babcię siłą stamtąd zabierała. Masakra! Czy oni nie widzą, że robią z siebie pośmiewisko? Że robią pośmiewisko z naszego kraju?

- Czego się boisz? - zapytał.
W jednej chwili w głowie pojawiły się setki myśli: boję się tego, że będę zwykłym szarym człowiekiem. Tego, że nie spotkam osoby, która uczyni moje życie wyjątkowym... Boję się życia... Ale najbardziej boję się, że nigdy nie zrozumiesz, co chcę Ci powiedzieć, bo jest to dla mnie za trudne.
- Boję się pająków - odpowiedziała.

Stopka forum