BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#31 2010-08-05 11:42:21

zielone_trampki
Gajowa

Re: Krzyż przed Pałacem Prezydenckim

Wiem, że może nie powinnam, ale ten komentarz mnie powalił " You Can Dance (mature edition)" "ZDECYDOWANIE ! TO ONE MAJĄ NAJLEPSZEGO DILERA !"
To jest normalnie szok, brakuje mi słów na opisanie tego.

" Paulina jest dla mnie trudna, dlatego, że to jest kobieta taka jakaś troche mało spontaniczna momentami, a ja jestem zupełnie inną osobą, i musze się bardzo mocno pilnowac no zeby czasem ta moja Maja nie wyszła ze mnie"
"Kocham trampki, noście trampki" Maja
www.filipbobek.socjum.pl

2010-08-05 11:42:21

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#32 2010-08-12 14:47:28

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Ja to nie wiem, co się w tym naszym kochanym kraju dzieje. Jak pisano powyżej dla mnie to również nie są katolicy tylko fanatycy. Wierzą, że ten krzyż coś tam da. Owszem to symbol wiary, ale nie należy go nadużywać. Zgoda, po katastrofie może był i tam potrzebny. Ale teraz? Teraz to wygląda jakby ludzie modlili się do krzyża, a nie do Boga.
Skoro "krzyżacy" uważają, że krzyż powinien byc tam gdzie jest, bo jest symbolem tragedii jaka się wydarzyła. To dlaczego od razu nie zrobić pałacu prezydenckiego,sejmu, domów wszystkich ludzi, którzy tam zginęli symbolem tragedii, bo przecież oni tam mieszkali i urzędowali?  Skoro Bóg jest wszędzie, to dlaczego ludzie piętnują innych ludzi( również katolików, którzy nie chodzą do kościoła). Każdy ma wolną wolę i decyduje za siebie. Nie kiedy ludzie, którzy na pozór są udają świętych, tak naprawdę nimi nie są. Wracając  do tematu. Dzisiaj odsłonięto tam tablicę, a podczas jej święcenia krzyczeli 'Hańba,Hańba". Ja się pytam czy  to jest normalne?

Ostatnio edytowany przez ulomarkoholiczka (2010-08-12 14:47:42)

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#33 2010-08-12 17:41:27

Kaput
Entuzjasta

Zgadzam się całkowicie, że to co wyprawia się pod pałacem prezydenckim to gruba przesada. Jednak, muszę przyznać, że sposób w jaki pojawiła się ta tablica był nieco przykry. Nagle przyszła garstka ludzi, zamontowała w godzinę i poszła. Myślę, że można to było rozegrać troszkę inaczej. Poinformować o tym Naród. Chociaż w sumie nie powinnam się dziwić, w końcu całe to zamieszanie wokół krzyża a teraz tablicy ma za zadanie odciągnąć uwagę od prawdziwych problemów, z którymi boryka się aktualnie nasz kraj. A media to oczywiście podchwytują, zamiast zwracać uwagę na podniesienie podatku, czynszu, braku pieniędzy dla powodzian, przyznaniu premii pieniężnych dla polityków, czy ośmiuset miliardowym długu, w którym aktualnie się znajdujemy. Smutne.

"Ludzie to kłęby chwastów szeleszczących na wichrze, szeleszczących niewyraźnie, bez przerwy, i kłujących w dotyku. Czasami - ale to było bardzo trudne i straszne - potrafiła nadać temu wichrowi kierunek, poruszyć listkiem, rozdzielić kolczaste pnącza, żeby ich kształt nabrał wyrazistości."

#34 2010-08-13 09:37:22

storczyk
Rysiowiańczyk
Od: "Karaina" Czarów

I ja chcę wtrącić swoje zdanie. Dla mnie ta sytuacja jest wieloaspektowa. Po 1 jestem katoliczką, ale szanuję prawo do wolności wyznania, które jest nam dane w Konstytucji RP. Krzyż <symbol mojej wiary> według mnie nie może stać przed instytucją świecką. Pałac Prezydencki jest siedzibą osoby wybranej przez naród, który składa się z wyznawców wielu religii lub ateistów. I wobec tej grupy społeczeństwa, mi - katolikowi JEST WSTYD. Nie wiem dlaczego, ale katolicy jako większość wyznaniowa uzurpują sobie prawo narzucania woli innym.
Nie wiem dlaczego Prezydent Komorowski boi się rozwiązać sprawę jednoznacznie. Elektorat PO i tak jest za przeniesieniem krzyża i zlikwidowaniem pod siedzibą Pałacu Prezydenckiego obozowiska, więc poparcia nie straci. PiS i tak będzie burzył i jątrzył, a elektorat lewicowy krzyża się boi więc będzie za. Wczorajsze odsłonięcie tablicy mnie osobiście zniesmaczyło i było oznaką nerwowego działania Kancelarii Prezydenta. Krzyż powinien był zostać przeniesiony podczas lipcowej uroczystości, osoby zakłócające spokój aresztowane. Przecież w stronę tych księży i biednych Harcerzy leciały niebezpieczne narzędzia. Czym Ci Ekstremalni, ziejący nienawiścią ludzie "WóJKA TADKA" różnią się od ekstremistów islamskich wysadzających sie w powietrze w imieniu Allacha? NICZYM! Jakby im na antenie ojczulek kazał puścić Pałac Prezydencki z dymem, to by to zrobili!Jako katolik mówię to z pełną świadomością, zażenowaniem i wstydem.
Trzeci aspekt, to geneza awantury, czyli prawie sto tragicznie zmarłych osób. Oczyma duszy widzę ich zniesmaczenie, jak patrzą na to z góry. I żadne pomniki, tablice, kamienie czy inne monumenty i uleczą bólu rodzin. Najważniejsza jest pamięć i modlitwa, obojętnie do jakiego Boga...

"Spróbuj po prostu żyć. Rozpamiętywanie jest zajęciem starców."
                                 Paulo Coelho
Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

#35 2010-08-20 15:31:48

Dobrzańska
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Wars & Sawa

Warto też zwrócić uwagę na to, że ci obrońcy krzyża nie są ze sobą zgodni. Kłócą się jak tylko mogą ale jak przychodzi o przedstawienie sprawy jednoznacznie, to sami siebie przekrzykują.

Czasami wydaje mi się, że to nie walka o krzyż tylko wyładowanie złości za to, że Kaczyński nie wygrał. Bo jak tu było już kilka razy podkreślone - to już fanatyzm.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to wszystko dzieje się pod Pałacem Prezydenckim, miejscem w centrum Starego miasta - gdzie przyjeżdzają turyści z całego świata, szczególnie w wakacje.

Everything is made of love. Neil McCormick >

#36 2010-08-20 19:04:05

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

czy to takie centrum starego miasta to spierałabym się. Trakt królewski tak, ale stare miasto nie smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#37 2010-08-20 19:47:25

lusia
Mroczki Pshemko

Zgadadzam się z Storczykiem- dokładnie tak samo myślę, więc nie będę tego powielać.
Jeśli chodzi o politykę, to trochę się nią interesuję i co mnie ostatnio zaskoczyło to zachowanie pana Jarusia K. Uważam, że miejsce krzyża jest w kościele (jestem koatoliczką), a nie przed czyimś domem. Ja nie chciałabym mieć z okna widoku cmentarza- krzyż, znicze.... Konferencja pana Jareczka i tekst, że ci którzy są za usunięciem krzyża, są moralnie nieetyczni. Szok!!! Po czym teksty typu, że to nie PIS podjudza aferę krzyżową i co? 10 sierpień pan Jaruś biegnie pod krzyż złożyć wienieć i zapalić znicz- to nie jest podjudzanie??? Ręce mi opadają, kurcze nie został prezydentem i nawet na bilet na Wawel chłopina nie ma.... Trza zrobić chyba mu zrzutę!
Pałac Prezydencki nie jest ani miejscem krzyża, ani pomnika! Na pomnik można spokojnie znaleźć inne miejsce w Wawie.
Co do ludzi z obrony krzyża- fanatycy i tyle! Niczym nie różnią się od talibów, tyle, że na razie przychodzą ze słoikami z innym typem bomby   tongue 
Na tym krzyżu jest przyklejone zdjęcie Lecha K., a skoro babcie krzyczą: "Ty Żydzie!"  więc chyba modlą się do Lecha, bo przecież Jezus też był Żydem! No chyba, że mają jakieś nowe informacje...
Co do krzyży w miejscach publicznych, modlenia się przed lekcjami- mówię NIE. Jesteśmy krajem świeckim, i należy uszanować każdą religię, bo przecież oni tylko inaczej nazywają swojego Boga!  Wiem jak ciężko jest takim dzieciom w szkole, gdzie z tego powodu są potem szykanowane!!! Ale do pewnych rzeczy myślę, że dojdziemy dopiero wtedy, kiedy niestety te moherowe babcie odejdą na zawsze...

Ostatnio edytowany przez lusia (2010-08-20 19:53:05)

Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą.
Honore de Balzac

#38 2010-08-20 21:24:42

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

storczyk napisał:

elektorat lewicowy krzyża się boi

w jakim sensie?
Ja jestem elektorat lewicowy, ale krzyża się nie boję lol

Papuka napisał:

Trakt królewski tak, ale stare miasto nie

A Trakt królewski - przynajmniej w tej części z Pałacem Prezydenckim - nie jest częścią starówki? Znaczy, tej, atrapy starówki?

Mnie w tej całej awanturze najbardziej rozbił pomysł stawiania pomnika Kaczyńskiego Lecha w miejsce pomnika Poniatowskiego hmm

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#39 2010-08-20 21:43:15

Asia
Wyznawca pomidoryzmu

Przynajmniej wyszło na jaw jakim manipulatorem jest Jaruś, ale to i tak nie do wszystkich dotrze.

#40 2010-08-21 08:37:57

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

mnie to denerwuje czemu oni co miesiąc składają kwiaty hmm od kiedy to upamiętniamy rocznicę czegoś każdego miesiąca?

Chodziło mi o to że spod pałacu do kolumny zygmunta np jest kawałek spaceru. Sercem starówki nie jest na pewno smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

Stopka forum