BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#71 2010-08-18 13:02:02

lapsus linguae
Przyjaciel Brzyduli

Re: Edukacja seksualna i nasza wiedza o seksie

Eee... tylko.... z tego co pamiętam, to Ken żadnego sprzętu właściwie nie miał tongue od Barbie to się różnił tylko rozmiarem torsu tongue

moim zdaniem Barbie i Ken wcale nie pomagali w uświadamianiu! Co najwyżej mieszali w głowach xD

Denial ain't just a river in Egypt. It's a freaking ocean.

Life is divided into the horrible and the miserable. The horrible are the cancer patients and the terminal cases... the miserable is everyone else. So, be thankful that you're miserable.
[Annie Hall, Woody Allen]

2010-08-18 13:02:02

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#72 2010-08-18 13:06:40

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Lapsus lol3 Nawet twoja wypowiedź o edukacji seksualnej mnie rozbawiła. Chociaż przyznaję, że za młodych lat również byłam czytelniczką Bravo, a już rubryka Mój pierwszy raz... wywoływała rumieńce na mej twarzy. W tamtych czasach człowiek się na takich rzeczach uczył o seksie.
Przypomniało mi to, że w podstawówce z koleżankami czytałyśmy porady z Bravo i rubrykę o pierwszym razie grupowo. Zawsze było przy tym mnóstwo śmiechu bo człowiek nie do końca wiedział co, jak i dlaczego tongue To były czasy. Teraz jak sobie o tym przypomnę to tylko śmiać mi się chce jakie naiwne i łatwowierne byłyśmy big_smile

Edit: No nie da się ukryć, że Ken od barbie na dole się nie bardzo różnili lx tongue Ale oprócz wielkości torsu nie zapominajmy, że Barbie miała jeszcze długie włosy tongue

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-08-18 13:08:05)

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#73 2010-08-18 13:09:58

Papuka
Wraca w 2020
Od: 100lica/Piaseczno

slipki miał Ken tongue
należałoby mlode pokolenie spytać czy bravo nadal ma taką rubrykę tongue
może kolejne pokolenia uczą się z tych rubryk tak jak i my lx

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#74 2010-08-18 13:10:50

lapsus linguae
Przyjaciel Brzyduli

Co prawda to prawda big_smile Mnie w tej rubryczce jeszcze zastanawiały te zdjęcia. Zawsze była fotka obściskującej się pary w bieliźnie. I tak sobie jako dziecko myślałam: "Skoro piszą, że to taka namiętność, szał ciał i w ogóle, to czemu nagle przerwali i cyknęli sobie zdjęcie?". A potem dostrzegłam, że to jakaś osoba trzecia musiała im to zdjęcie robić, bo nie była to słitaśna naszoklasowa focia "z ręki". I zgłupiałam kompletnie.

Rubryka "Mój pierwszy raz" przynosiła tyle samo szkody ile pożytku tongue

edit: skoro w slipkach to już w ogóle mnie nie dziwi, że z Barbie nic nie zdziałali. No i nie było małych Barbiątek... tongue

Ostatnio edytowany przez lapsus linguae (2010-08-18 13:11:40)

Life is divided into the horrible and the miserable. The horrible are the cancer patients and the terminal cases... the miserable is everyone else. So, be thankful that you're miserable.

#75 2010-08-18 13:25:22

Papuka
Wraca w 2020

i dzieciaki naczytają się listów i mają we łbie, że w wieku 15 lat to nie wypada być dziewicą hmm więc wychowanie seksualne powinno też dotyczyć także sfery duchowej. Wbić do głowy że to nie ma być "udowodnij że kochasz"

"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#76 2010-08-18 13:27:44

MEG1984
Prawie jak Papuka

lapsus linguae napisał:

edit: skoro w slipkach to już w ogóle mnie nie dziwi, że z Barbie nic nie zdziałali. No i nie było małych Barbiątek... tongue

Jak to nie było? tongue A pamięta ktoś Barbie w ciąży, która miała zdejmowany brzuch a w nim niemowlaka? Swoją drogą jeśli czymś takim dzieci były zarzucane już od małego, to rodzice powinni się domyśleć, że córka będzie zadawać kłopotliwe pytania. I na nic gadki o kapuście i bocianach  big_smile

Edit: Papó dokładnie. A do tego dochodzi jeszcze presja koleżanek, które to mają za sobą no i zdarza się, że dziewczyny robią to bo już nie chcą być jedyną dziewicą w towarzystwie.

W podstawówce miałam koleżankę, która zrobiła to jako pierwsza w klasie, mając niecałe 15 lat, i oczywiście pochwaliła się wszystkim dziewczynom. Na pytanie dlaczego poszła do łóżka z chłopakiem, którego nawet nie kochała powiedziała, że chciała zobaczyć jak to jest. Dla mnie totalna głupota, ale dla niektórych stała się autorytetem.

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-08-18 13:31:49)

Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...

#77 2010-08-18 13:36:31

lapsus linguae
Przyjaciel Brzyduli

Papuka napisał:

i dzieciaki naczytają się listów i mają we łbie, że w wieku 15 lat to nie wypada być dziewicą hmm więc wychowanie seksualne powinno też dotyczyć także sfery duchowej.

Z tego co pamiętam, to oni w tych gazetkach próbowali uświadamiać i duchowo wink Pod niektórymi listami pisali "Poczekaj aż będziesz pewna, nie musisz się śpieszyć" i takie tam. Ale na następnej stronie był czasem wielki artykuł zatytułowany "Jak rozpalić go do czerwoności", w którym jako ekspertki brali 15-latki tongue Więc w sumie wysyłali sprzeczne sygnały wink

Meg napisał:

pamięta ktoś Barbie w ciąży, która miała zdejmowany brzuch a w nim niemowlaka? Swoją drogą jeśli czymś takim dzieci były zarzucane już od małego, to rodzice powinni się domyśleć, że córka będzie zadawać kłopotliwe pytania. I na nic gadki o kapuście i bocianach

Ja właśnie na lalkach Barbie pojęłam, że dzieci to nie z kapusty ani nie od bociana. Nie miałam Barbie ze zdejmowanym brzuchem, więc o ciąży się nie dowiedziałam tongue. Nabrałam natomiast przekonania, że dzieci, tak jak lalki Barbie, kupuje się w sklepie. Stoją na wystawie w różowym opakowaniu i rodzice mogą sobie wybrać, który dzieciaczek im się podoba. Byłam bardzo szczęśliwa, że moi rodzice wybrali mnie tongue

#78 2010-08-18 13:41:13

Papuka
Wraca w 2020

a ile z tych osób zwyczajnie kłamie. Bo koleżanka już PO a ja nie hmm i taka która nie ma zamiaru zaczynać inicjacji staje się nagle tą gorszą.
I niby nie ma przyzwolenia na seks nastolatków, ale wszędzie jesteśmy oblegani takimi tekstami o pierwszym razie.
A rodzice mają opory przed głośnym wymówieniem słowa "seks" przy dziecku

#79 2010-08-18 14:03:53

MEG1984
Prawie jak Papuka

To ile dziewczyn faktycznie zrobiło to w bardzo młodym wieku, a to ile się tym chwali to dwie różne sprawy. Bo jak spojrzeć na to przez pryzmat statystyk które podają, że przeciętna Polka traci dziewictwo mając osiemnaście lat i kilka miesięcy, to wierzyć się nie chce że aż tyle piętnastolatek chwali się, że ma to już za sobą. Większość z nich nie chce po prostu odstawać od towarzystwa, więc wymyślają bajeczki.

Swoją drogą można też spojrzeć na to z drugiej strony. Dla nas dziwne jest to, że piętnastolatki decydują się na seks i o zgrozo czasem nawet całkiem świadomie na dzieci.
Dla innych dziwna jest dwudziestokilkuletnia dziewica.A przecież i takie są i to wcale nie dlatego, że zamierzają czekać do ślubu, ale po prostu nie trafiły jeszcze na faceta z którym chciałyby to zrobić  albo zwyczajnie nie były na to gotowe.

Chociaż patrząc na to z innego punktu widzenia to w średniowieczu wydawano za mąż trzynastolatki. I to dopiero było dziwne gdy tak młoda dziewczyna musiała uprawiać seks ze swoim mężem starszym o np. 30 lat. Dziś to byłaby pedofilia, a wtedy norma.

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-08-18 14:05:18)

#80 2010-08-18 16:50:42

P@ulin@
Truskaweczka Marka

jJa jak zostałam w "tych" sprawach uświadomiona.. Tak ja większość. Telewizja, prasa, potem internet, rodzice jakoś ze mną nie rozmawiali, ale jak już jakaś np. scena w filmie była łóżkowa, to oglądałam. Szkoła miała tutaj najmniej do czynienia w mojej edukacji. Tak szczerze mówiąc to najwięcej się dowiedziałam od starszych koleżanek, zawsze miałam starsze i jakoś tak wyszło lx

Mi się wydaje, że ja od zawsze wiedziałam co i jak. Nie dawałam się nabierać na bajki z kapustą, bocianem. Coś w środku mi mówiło, że to wszystko nieprawda big_smile
Koleżanki jak to koleżanki, nie raz powiedziały co i jak, a ja słuchałam.
Więc teraz powiem, ale będzie wstyd!
Ja już jak miałam 6 -7 lat
(młodziej nie pamiętam tongue ), to bawiłam się barbie, że oni ten tego... lx Po kryjomu przed rodzicami. One mnie tego nauczyły tongue Albo czytanie jak inni Bravo i te rubryki "Pierwszy raz" itp. Wtedy to się myślało, ze te osoby do, których jest to skierowane, to będą już po tym naprawdę doświadczone itp. i czytałyśmy z koleżankami z wypiekami a twarzy (śmiać mi się teraz z tego wszystkiego chce).

Ze szkoły to się najmniej dowiedziałam. W podstawówce WDŻ miałam z katechetą. Było to na zasadzie, włączał nam film o relacjach pomiędzy ludźmi rodzicami, narzeczonymi i na tym się kończyło. Gimnazjum podobnie. W liceum się zmieniło i uczyła nas nauczycielka od Przedsiębiorczości. Ona normalnie mówiła co i jak i ten okres nauki WDŻ był chyba najbardziej edukujący. Tylko, żę ja na to chodziłam tylko przez pierwszą klasę, bo potem nie chciało mi się..  lx

Marysieńka my sister smile a naszą mamą została Halli...Harri to nasza babcia, a Pszczoła naszą kochaną prababcią smile
Ella moja córcia, którą mam z Króweczką      Artur my love heart

PBWBT

Stopka forum