BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#81 2010-09-08 12:24:45

gosiek19
Entuzjasta
Od: Lesko/Rzeszów

Re: Edukacja seksualna i nasza wiedza o seksie

Kiedy byłam mała jakoś niespecjalnie interesowało mnie skąd się wzięłam.Może dlatego,że byłam i jestem jedynaczką i nigdy nie widziałam mojej matki w ciąży.Obserwowałam świat   i wydawało mi się naturalne,że skoro ja mam mamusię i tatusia,to istnieją też inni tatusiowie i inne mamusie.
Jak dowiedziałam się skąd się biorą dzieci?Byłam chorowitym dzieckiem i dużo czasu spędzałam w domu przed telewizorem.Namiętnie oglądałam "Było sobie życie" i w jednym z odcinków został przedstawiony temat prokreacji..Później były już takie filmy jak "I kto to mówi?" i książki do biologii,w których autorzy tłumaczyli co to jest zapłodnienie i wyjaśnili,że dochodzi do niego za sprawą "kontaktu fizycznego mężczyzny i kobiety".Nikt nam nie powiedział co prawda jak wyglądał ten kontakt,ale nie dociekałam..Od czego była telewizja?Pomocny okazał się nie kto inny jak sam James Bond smile (ha,mogę powiedzieć,że uczyła się od mistrzów w tej dziedzinie XD )Czytywało się też artykuły w "BRAVO",itp.Tak więc uświadamiałam się powoli sama z niewielką pomocą mediów...
W liceum miałam wychowanie do życia w rodzinie,ale te lekcje skupiały się raczej na rozmowach typu: "Dlaczego warto czekać do ślubu?", "Przyczyny rozpadu związków"... Wstyd się przyznać,ale nie traktowaliśmy poważnie to tych lekcji.Może dlatego,że WDŻ było na ósmej lekcji i każdy myślał już tylko o obiedzie,a może dlatego,że wielu z pośród nas już miało dziewczyny/chłopaków i było już "po",a może dlatego,że wszyscy mieliśmy już wyrobione poglądy? Nie wiem dlaczego,ale fakty są takie,że nic nam te lekcje nie dały.Najlepszy dowód to to,co prawie wszyscy z nich zapamiętali. Na pytanie nauczycielki:"Czy warto czekać do ślubu?",padła odpowiedź:"Nie,bo narządy nieużywane zanikają".Z kolei po pytaniu o przyczyny rozpadu związku,odpowiadaliśmy,krztusząc się ze śmiechu:"dostawca pizzy","listonosz".I traktuj tu poważnie takie lekcje!
  Co do edukacji seksualnej,to myślę,że jest ona potrzebna.Powinna w niej uczestniczyć młodzież,która dopiero zaczęła dojrzewać i jeszcze nie ma wyrobionych poglądów na wiele spraw.Lekcje taki powinny być prowadzone przez osoby,które mają dobry kontakt z młodzieżą i które obiektywnie opowiedzą o temacie,przybliżając jego złe i dobre strony.O ile lepiej jest nam zająć,konkretne stanowisko w danej sprawie,jeśli znamy jej plusy i minusy.
  Trochę przydługawy ten wywód..Sorry..

Ostatnio edytowany przez gosiek19 (2010-09-08 12:31:28)

"O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku"
                                                                                   (Nicolas Sparks)

2010-09-08 12:24:45

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

Stopka forum