BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-24 22:27:44

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Nietypowe uzależnienia...

Większość z nas przez uzależnienie rozumie nałogi związane z używkami: alkoholem, narkotykami, papierosami. Jednak bywają też mniej znane, ale występujące często, np. sexoholizm, uzależnienie od Internetu, jedzenia... ITP. Z jakimi spotykaliście się do tej pory? Czy da się pomóc osobom dotkniętym nałogom? Jeśli tak - to jak pomóc? A jak sobie samemu z tym radzić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem.

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-08-24 22:59:53)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

2010-08-24 22:27:44

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-09-08 14:48:19

gosiek19
Entuzjasta
Od: Lesko/Rzeszów

Re: Nietypowe uzależnienia...

Myślę,że każdy człowiek ma skłonności do popadania w nałogi.Używki zapewniają łatwe oderwanie się od problemów dnia codziennego,chwilowe zapomnienie.Można wymienić różne uzależnienia.Jak wspomniała meaaem są to:alkoholizm,nikotynizm,seksoholizm,nałogowe obżeranie się...Coraz częściej słyszy się o uzależnienieniach od Internetu(od Facebook'a w szczególności wink ).Są też zakupoholicy,nałogowi kłamcy,itd.
Wydaje mi się,że pierwszym krokiem do "wyleczenia" jest rozpoznanie nałogu i przyznanie się do bycia jego niewolnikiem.W terapii może pomóc psycholog,grupy wsparcia i fora internetowe..

"O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku"
                                                                                   (Nicolas Sparks)

#3 2010-09-08 20:06:44

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

gosiek19 napisał:

W terapii może pomóc psycholog,grupy wsparcia i fora internetowe..

Chyba, że jest to uzależnienie od Internetu - to może niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest szukanie pomocy na forach internetowych wink

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#4 2010-09-10 14:28:43

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Ja swego czasu popadłam chyba w uzależnienie od fejsa big_smile Codziennie spędzałam tam masę czasu... A po jakimś czasie mi przeszło, a teraz już prawie w ogóle tam nie bywam, szkoda mi czasu wink
Podobno Piróg był kiedyś uzależniony od farmy lol Ale się wyleczył.
Co do innych dziwnych uzależnień - jest jeszcze coś takiego jak tanoreksja - czyli uzależnienie od opalania się. Mnie przeraża sam fakt, że od czegoś takiego można się uzależnić... Wydaje mi się, że tu musi działać wielka presja ze strony otoczenia, chociaż nie mnie chyba to oceniać.

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-09-10 14:29:14)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#5 2010-09-10 15:49:14

ella90
Najwierniejsza Fanka Lwiątka
Od: Tychy

Ja jestem uzależniona od fejsbuka big_smile No ale żeby leczyć? Eee nie... można ograniczyć tongue

Mamusie:Króweczka, P@ulink@ Moje siostrzyczki to Jagodzianka i Noelka i Vivienn big_smile <3<3 PBWBT
Skrywane namiętności/ Inna historia pewnej miłości / Listy /

#6 2010-10-23 20:27:30

juligianni
Przyjaciel Brzyduli
Od: Warszawa

Uzależnienie od BrzydUli big_smile jako podtyp uzależnien ie od Filipa Bobka big_smile

"Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób."  Oscar Wilde

#7 2010-10-23 20:30:25

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

juligianni napisał:

Uzależnienie od BrzydUli big_smile jako podtyp uzależnien ie od Filipa Bobka big_smile

Podpisuje się pod tym obiema kończynami i do tego jeszcze uzależnienie od foróm big_smile bo dzień bez foróm to dzień stracony smile

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#8 2010-10-23 21:14:50

juligianni
Przyjaciel Brzyduli
Od: Warszawa

A o tym trzecim zapomniałam big_smile Przepraszam, oczywiście też na to cierpię big_smile

"Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób."  Oscar Wilde

#9 2011-01-26 18:22:17

Wkręętka!
Serce przepełnione Ulą

Ja się uzależniłam swego czasu od kakao tongue No po prostu nie była w stanie bez tego usnąć. Zdarzało się, że o 2 w nocy musiałam sobie zrobić, żeby resztę nocy przespać jak człowiek lx Kubek kakao zawsze przed snem. Potem jakoś mi przeszło tongue

- Harry – powiedział w końcu – wiesz, że zawsze będę cię wspierać. – Przełknął. – Nawet jeśli chcesz poderwać Malfoya na dżem.
- Ron! - wykrzyknął Harry z oburzeniem, a potem dodał zduszonym szeptem:
- Myślisz, że powinienem?

#10 2011-01-28 21:59:18

bakuganka5
Zbanowany

Pewnie miałabym dużo do powiedzenia o uzależnbiniach i to na poważnie, ale mojęe"koleżanki" by mnie "stramsiły" i zaczeey wyśmiewać.

jak ktoś chce poważnie o tym porozmwiać , to proszę na maila.

Stopka forum