BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-09-08 19:52:05

miu
Truskaweczka Marka
Od: варшава

Wegetarianizm - za czy przeciw i dlaczego?

Ta kwestia poruszana dziś była w mojej pracy i rozpaliła ludzi do czerwoności wink

A co Wy myślicie?

"Pod tym względem aspekt mojej czystości, wygląda podobnie" big_smile big_smile big_smile
"(...) był jak zwykle taki niby to tiu tiu, santa padre, ale wychodził z niego prawdziwy LEW" lol by kacmu
Orzechowość oczu jest wprost proporcjonalna do dawki ironii w otoczeniu lol

2010-09-08 19:52:05

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-09-08 20:00:56

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Re: Wegetarianizm - za czy przeciw i dlaczego?

Jestem przeciw, bo niezawsze mogę częstować najlepszą kumpelę śniadaniem/obiadem/kolacją! lol

Oczywiście żartuję. Nie mam nic przeciwko. Miu to był aż taki gorący temat? Uuu...

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-09-08 20:01:10)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#3 2010-09-08 20:11:16

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Nie przeszkadza mi to, póki wegetarianin nie zamienia się w wojującego wegetrianina i nie zaczyna walczyć z całym światem. A poznałam swego czasu jednego, który miał pretensje, gdy jadło się w jego obecności mięso hmm

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#4 2010-09-08 20:29:47

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

ann666 napisał:

Nie przeszkadza mi to, póki wegetarianin nie zamienia się w wojującego wegetrianina i nie zaczyna walczyć z całym światem. A poznałam swego czasu jednego, który miał pretensje, gdy jadło się w jego obecności mięso hmm

Dokładnie. I jeśli ten wegetarianizm jest zdrowy. Tzn. łączy się z racjonalnym odżywianiem. Lubię, gdy ktoś zastępuje mięso w diecie, a nie po prostu je wykreśla z jadłospisu. A wiem, że są takie przypadki, że ktoś nie je mięsa nie z pobudek etycznych czy zdrowotnych, ale po prostu dlatego, że nie lubi mięsa.
Ja np. nie lubię gotowanego i lekko podsmażanego, lecz zajadam się kotlecikami lub mięchem wędzonym. wink

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-09-08 20:30:11)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#5 2010-09-08 20:31:12

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

A ja kocham mięcho w każdej postaci i nie wyobrażam sobie, żeby go nie jeść.
Natomiast znam też osobę, która nie tylko sama jest wegetarianką, ale do wegetarianizmu zmusza też swoje dziecko - łebek nigdy w życiu nie jadł mięsa hmm

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#6 2010-09-08 22:48:23

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Ja na pewno nigdy nie zostanę wegetarianką. Za bardzo kocham schabowe lol Moja bratowa jest wegetarianką, ale nie próbuje nikogo w to wciągać, z czego ja bardzo się cieszę big_smile Tylko zawsze jest problem, co ugotować dla niej na obiad, kiedy przyjeżdża w odwiedziny wink

Generalnie nie mam nic przeciwko wegetarianom - skoro nie chcą jeść mięsa, niech go nie jedzą. Byle nie próbowali przeforsowywać mnie na swoją stronę xD

To znaczy nie jest tak, że nawet gdyby próbowali, to ja bym nie słuchała. To po prostu nie ma najmniejszego sensu wink Jedna taka próbowała mnie zbrzydzać, ale jej się nie udało. Ja mieszkam na wsi i wiem, jak się robi wędliny, a jednak je jem lol Wątpię, żeby cokolwiek zdołało mi obrzydzić jedzenie mięsa.

Edit: Co do mojego powrotu, ogłosiłam to w Pogaduchach wink Ze względu na pewną osobę jestem zmuszona tu wrócić.

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-09-10 14:25:17)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#7 2010-09-09 11:59:32

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Iris a jednak wróciłaś do poważnego big_smile I bardzo dobrze smile

Jeśli chodzi o wegetarianizm to ja pewnie nigdy się nie zdecyduję na zostanie wegetarianką. Miewałam takie okresy podczas studiów gdy przez kilka tygodni a nawet miesięcy nie jadłam mięsa, ale potem zawsze do niego wracałam. Mój organizm wie czego mu potrzeba.
Generalnie nic nie mam przeciw wegetarianizmowi jeśli jest to rozsądny wegetarianizm. nie powinno się popadać w skrajności. I przede wszystkim nie powinno się zapominać o zdrowiu.
Rażą mnie wojujący wegetarianie. Mają swoje przekonania i to dobrze, przekonują ludzi do wegetarianizmu ok, ale nic na siłę, nie zmieniajmy wegetarianizmu w fanatyzm żywieniowy.

Moja kuzynka została wegetarianką w wieku 18 lat, czyli ponad 10 lat temu. Przestała jeść mięso, ale nadal je ryby oraz mleko i jego przetwory. Jest zdrowa. Nikogo z rodziny nie nakłania do wegetarianizmu i jest ok. Moja siostra też nie jada mięsa i jest zdrowa. Czasem jest tylko problem co ugotować. Przy mojej siostrze nauczyłam się gotować kilka pysznych bezmięsnych dań. Okazało się, że nie zawsze na obiad musi być mięso big_smile

Ann poruszyła jeszcze jeden ważny problem - rodziców którzy skazują swoje dzieci na wegetarianizm. Organizm dziecka rośnie i potrzebuje wielu różnych rzeczy, także tłuszczy zwierzęcych. Żaden dietetyk przy zdrowych zmysłach nie ułoży dla dzieci jadłospisu bez mięsa, bo ono jest potrzebne do zdrowego rozwoju. takie matki z góry skazują swoje dzieci na jakieś problemy.

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

Stopka forum