BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#11 2010-10-01 20:49:08

brzydulkaulka
Entuzjasta

Re: Młodym być

Zaczyna sie boosko ;D
TYlko mam nadzieje, że niedługo pojawi sie Ula tongue
Pozdrawiam kisskiss

2010-10-01 20:49:08

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#12 2010-10-01 20:51:32

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

brzydulkaulka, gdybyś przeczytała moją odpowiedź na komentarze, to wiedziałabyś, że się nie pojawi xD Polecam przeczytanie zwłaszcza tej części:

ja napisał:

Haha, to jest jakaś koncepcja  Ale trafiłaś kulą w płot, bo po pierwsze, ktoś taki jak Marek nie zakochałby się w kimś takim jak Ula w tym wieku xD No sorry, w to nie uwierzę. Po drugie, nie chce mi się wierzyć, żeby ojciec nie posłał jej do liceum do Rysiowa. A po trzecie, to coście się tak na tę Ulkę uwzięli?  Jeśli tak bardzo się domagacie, to mogę ją tam jakoś wcisnąć, ale to by było strasznie naciągane xD

Mimo to dzięki za komentarz kiss

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#13 2010-10-01 20:58:28

Iwona
Kochanka Marka

Iris, kiss  świetnie, że jesteś z nowym opowiadaniem. Bo to jest początek czegoś dłuższego, prawda?
Powiem Ci szczerze, że jak czytałam to po raz pierwszy, wczoraj głęboką nocą, to początek, czyli opis szkoły i zwyczajów w niej panujących, średnio mi się podobał. Natomiast druga część od momentu, kiedy Marek zaczął pocieszać Wiktorię przypadła mi do gustu znacznie bardziej. big_smile

Iris napisał:

Marek Dobrzański nigdy nie był świętoszkiem. Swoje pierwsze jabłko z jabłoni zerwał, mając szesnaście lat

Ciekawie zaczynał. Podobało mi się określenie – zerwał jabłko. Nie podobały mi się okoliczności. No cóż, rozumiem, że szesnastoletni Marek uległ rozszalałym hormonom, a nie romantycznemu porywowi serca. OK.

Iris napisał:

Szkoła, do której uczęszczał Marek Dobrzyński, rządziła się własnymi, dziwnymi prawami.

Może te prawa nie są aż takie dziwne, czy unikalne, ale przekazanie ich w takiej pigułce mnie skwasiło, pomimo całej mojej tolerancyjności w tych sprawach. Twój opis zwyczajów  i podziałów klasowych i hipokryzji mnie powalił. Wiem, że miał być nie do końca poważny, ale jakoś tak nie chce mi się z tego śmiać. W sumie ta szkoła to jedno z ostatnich miejsc w jakich chciałabym się znaleźć. Rozumiem jednak, ze opis był konieczny, abyśmy zapoznali się z otoczeniem w jakim działa Marek i Seba.

Iris napisał:

- Proszę. – Zapłakana Wiktoria podniosła spuchnięte oczy na osobę stojącą przed nią i ujrzała przed sobą tego przystojniaka z III d, do którego wzdychała jedna trzecia szkoły. Z wdzięcznością przyjęła od niego chusteczkę i otarła łzy.

Marek, jak zawsze, ma branie ponad średnią krajową, czy w tym przypadku – szkolną. Wiktoria powinna się cieszyć, a w szkolnych kastach powinna znaleźć się oddzielna grupa np. „Markowe laski”

Iris napisał:

Miała tak zrezygnowany głos, że Marek nagle poczuł się dziwnie. Przemknęło mu przez myśl, że ta dziewczyna naprawdę cierpi, a on sobie  z tego drwi. Po chwili jednak odrzucił tę absurdalną myśl i skupił się na swojej roli pocieszyciela.

Czyżby nie był taki cyniczny za jakiego pragnie uchodzić?

Iris napisał:

- Zejdź ze mnie. Nic mi nie jest, odwal się. Po prostu… - zawahał się, nie wiedząc, jak powiedzieć swojemu przyjacielowi, że chyba się zakochał w kimś, w kim chyba nie powinien. – Nie, nic. Nic ważnego.

Zakochał się? No ale chyba nie w Wiktorii? Czyżby wypadek przy pracy?
Z tego co wyczytuję, to on mógł zakochać się jedynie w Marchewie. tongue Ciekawe.
BTW oglądałam kiedyś film o miłości  młodocianego ucznia i nauczycielki – „Notatki o skandalu”. Dobry i nie kończy się dobrze.

Iris napisał:

- Świetnie – powiedział Marek sam do siebie. – Kolejna pała na nowy semestr. Rodzice zjedzą mnie żywcem. Dlaczego zawsze ja? – jęknął.
- Gdybyś nie próbował z nią flirtować na każdej lekcji, pewnie miałbyś lepsze oceny.

Brawo Seba, celna uwaga. Marek zachowuje się na razie jak dupek, a właściwie półdupek. wink
Ciekawa jestem co z tego wyniknie. 

Iris napisał:

Gdy usłyszał wreszcie upragniony dzwonek, zapałał nagłą chęcią odwiedzenia rzeczonej toalety, ale w tym momencie ją zobaczył. I zaryzykował. Niby przypadkiem otarł się o jej ramię i włożył jej kulkę papieru do ręki. Zanim zdążyła powiedzieć choćby słowo, odszedł pospiesznie, jakby bał się, że coś mu zrobi.

Zakochał się? Bo podrywa niezgodnie z zasadami.

Iris napisał:

- Powodzenia, stary. Trzeba ci jakiejś reakcji. – Seba walnął go w rękę i uśmiechnął się ponuro, ponownie zanurzając się we własnych niewesołych myślach.

Seba mnie intryguje. Czyżby pierwszy kandydat do wyalienowania się z struktury feudalnej?

Iris, w sumie – podobało mi się. big_smile Oryginalne, z pewnością będę czytać dalej. Właściwie nie wiem czego się spodziewać. Czy to będzie humorystyczne, tragiczne, czy romantyczne, a może każde po trochu.

Pozdrawiam kiss

Ostatnio edytowany przez Iwona (2010-10-01 21:06:07)

"Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie." lol 
I heart Radosną twórczość.

#14 2010-10-01 20:59:42

Kitty84
Druga połówka Marka

Iris, masz rację, Ulka zwyczajnie tu nie pasuje i cieszę się, że jej nie planujesz, tak trzymaj smile

Iwonko, ómarłaś mnie tymi "Markowymi laskami" lol2

Ostatnio edytowany przez Kitty84 (2010-10-01 21:02:34)

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

#15 2010-10-01 21:08:18

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Iris napisał:

Miałam tak napisać lol A raczej trochę inaczej, ale się powstrzymałam lx Nie pytajcie (chociaż i tak wiem, że to zrobicie xD)

Ja się nie powstrzymam tongue Będę tą która zapyta jak zamierzałaś to napisać. Jak dla mnie pewnie w Marku kochała się większość dziewczyny i niektórzy panowie lx

Na obecność Ulki w opowiadaniu nie naciskam, w końcu to twoje dzieło i Ty decydujesz co w nim jest smile

Iris napisał:

Większe naciski? To ja już się chyba w ogóle w sobie zamknę lol

Dobra, to nie będę naciskać big_smile Mam nadzieję, że naciski Libby wystarczą big_smile

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-10-01 21:09:16)

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#16 2010-10-01 21:12:38

Iwona
Kochanka Marka

Kitty tongue ale przyznasz, ze pasuje do tworzącej się właśnie legendy.

Klasyfikacja wyglądałaby mniej więcej tak
- nowe,
- Markowe laski,
- zajęte,
- przechodnie,
- zużyte.

Swoją drogą, szkoda, Iris, że nie przedstawiłaś klasyfikacji chłopaków. tongue

#17 2010-10-01 21:21:11

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

OOOO wow

Super, super, boskie, rozpływam się big_smile
Uwielbiam Marka i Sebulka w liceum big_smile
Irció kiss
A ja ci mówię, że obstawiam w  80%, że kiedyś pojawi się ta na U. lx

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#18 2010-10-01 21:22:10

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Iwona napisał:

Iris, kiss  świetnie, że jesteś z nowym opowiadaniem. Bo to jest początek czegoś dłuższego, prawda?

Tak big_smile Następna część w toku wink

Powiem Ci szczerze, że jak czytałam to po raz pierwszy, wczoraj głęboką nocą, to początek, czyli opis szkoły i zwyczajów w niej panujących, średnio mi się podobał.

Bo mam wrażenie, że trochę nie zrozumiałaś mojego zamysłu wink To nie miało być zabawne, raczej ironicznie opowiedziane o czymś, co wbrew wszystkiemu jest prawdziwe big_smile Nie wiem, czy wiesz, o co mi chodzi. Niektóre fragmenty są zabawne, bo... są. Ale to nie do końca jest humorystyczne opowiadanie.

Natomiast druga część od momentu, kiedy Marek zaczął pocieszać Wiktorię przypadła mi do gustu znacznie bardziej. big_smile

Cieszę się big_smile

Podobało mi się określenie – zerwał jabłko.

Mnie też się podoba wink

Nie podobały mi się okoliczności. No cóż, rozumiem, że szesnastoletni Marek uległ rozszalałym hormonom, a nie romantycznemu porywowi serca. OK.

Właśnie tak miało być xD

Może te prawa nie są aż takie dziwne, czy unikalne, ale przekazanie ich w takiej pigułce mnie skwasiło, pomimo całej mojej tolerancyjności w tych sprawach. Twój opis zwyczajów  i podziałów klasowych i hipokryzji mnie powalił. Wiem, że miał być nie do końca poważny, ale jakoś tak nie chce mi się z tego śmiać.

Powtarzam: styl wyszedł jak wyszedł, w sumie każdy może interpretować to jak chce, ale to wszystko jest pisane raczej ironicznie wink

W sumie ta szkoła to jedno z ostatnich miejsc w jakich chciałabym się znaleźć. Rozumiem jednak, ze opis był konieczny, abyśmy zapoznali się z otoczeniem w jakim działa Marek i Seba.

Właśnie big_smile

Marek, jak zawsze, ma branie ponad średnią krajową, czy w tym przypadku – szkolną. Wiktoria powinna się cieszyć, a w szkolnych kastach powinna znaleźć się oddzielna grupa np. „Markowe laski”

<facepalm> O tym nie pomyślałam... Osz ty, ja napisałam, że on ma 16 lat? O kurczę... No to poplątałam... Trochę tongue

Zakochał się? No ale chyba nie w Wiktorii? Czyżby wypadek przy pracy?

A to się okaże xD

Z tego co wyczytuję, to on mógł zakochać się jedynie w Marchewie. tongue

Fajny pomysł big_smile Ale raczej nie.

BTW oglądałam kiedyś film o miłości  młodocianego ucznia i nauczycielki – „Notatki o skandalu”. Dobry i nie kończy się dobrze.

Na pewno kiedyś obejrzę wink

Seba mnie intryguje. Czyżby pierwszy kandydat do wyalienowania się z struktury feudalnej?

Taak, mnie też Seba intryguje. Co ja z nim zrobiłam... Jestem zua po prostu xD

Iris, w sumie – podobało mi się. big_smile Oryginalne, z pewnością będę czytać dalej. Właściwie nie wiem czego się spodziewać. Czy to będzie humorystyczne, tragiczne, czy romantyczne, a może każde po trochu.

Dziękuję kiss

Sama nie wiem, jakie to będzie. Następny rozdział zaczyna się raczej humorystycznie, ale cóż. Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Sama czytałam kiedyś opowiadanie, które zaczynało się totalnie na luzie, a skończyło niemalże tragicznie. Nie, nie zamierzam czegoś takiego robić xD Po prostu będzie trochę tak, a trochę siak.

Dziękuję za komentarz smile

A co do Meg... Rozgryzłaś mnie lol

Ja się nie powstrzymam  Będę tą która zapyta jak zamierzałaś to napisać. Jak dla mnie pewnie w Marku kochała się większość dziewczyny i niektórzy panowie

Tak właśnie miałam napisać xDDD

Swoją drogą, szkoda, Iris, że nie przedstawiłaś klasyfikacji chłopaków.

Myśl godna rozważenia xD Ale tutaj chyba byłoby prościej lol Bo chłopcy to jednak takie proste stworzenia big_smile

Irka

PS. Umholiczko, dzięki za koma kiss Niewykluczone, że się pojawi, ale to raczej będzie epizodzik xD Albo nie pojawi się w ogóle. Kto mnie tam wie...

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-10-01 21:23:08)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#19 2010-10-01 21:40:56

Kitty84
Druga połówka Marka

Iwona napisał:

Kitty tongue ale przyznasz, ze pasuje do tworzącej się właśnie legendy.

Klasyfikacja wyglądałaby mniej więcej tak
- nowe,
- Markowe laski,
- zajęte,
- przechodnie,
- zużyte.

Swoją drogą, szkoda, Iris, że nie przedstawiłaś klasyfikacji chłopaków. tongue

Iwonko, czy ty chcesz, żebym zeszła? xD Ale fakt, pasuje lol Tylko ja bym rozbiła grupę nowe na 2:
- przyszłe Markowe laski
- brzydule
I też jestem za klasyfikacją tych "supermenów" tongue
Podtrzymuję swoje weto dla Uli w tym opowiadaniu big_smile

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

#20 2010-10-01 21:47:58

Iwona
Kochanka Marka

Kitty napisał:

Iwonko, czy ty chcesz, żebym zeszła? xD Ale fakt, pasuje lol Tylko ja bym rozbiła grupę nowe na 2:
- przyszłe Markowe laski
- brzydule
I też jestem za klasyfikacją tych "supermenów" tongue

tongue Dobre. Tylko gdzie te brzydule umieścić? W sumie brzydule, to tak trochę jak nietykalne, w takim układzie musiały by być na samym końcu drabiny społecznej.

Klasyfikacja po nowemu:
- przyszłe Markowe laski,
- Markowe laski,
- zajęte,
- przechodnie,
- zużyte,
- brzydule. wink

Ostatnio edytowany przez Iwona (2010-10-01 21:50:01)

Stopka forum