BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-11-09 19:01:35

Beja
Kochanka Marka

House M.D. S07E06 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

Nie wierzę, że jeszcze nikt nie obejrzał nowego odcinka, szczególnie, że była dłuuuuuga przerwa tongue

Ja właśnie skończyłam. big_smile
Martha M. Masters trochę odbiegała od moich wyobrażeń o niej, ale spodobała mi się, szczególnie jej postawienie się Cuddy w drugiej części odcinka i rozmowy z House'm odnośnie jej wyrzucania z zespołu big_smile
Jako że Taub nie jest moim ulubionym bohaterem, to odczuwałam złośliwą satysfakcję, kiedy inni członkowie zespołu nabijali się z niego big_smile

Najlepszy tekst odcinka - House tłumaczący Marcie, za co Taub, Chase i Foreman trafili do aresztu lol2

Najsłabszy element odcinka - JEDNA scena z Wilsonem (jedna, seriously?) sad

No i końcówka - powiało grozą tongue

Obejrzałam też promo następnego odcinka, A Pox In Our House - podtrzymuję opinię, że będzie zapowiada się naprawdę interesujący Przypadek przez duże P big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=-sq5iXIc1fw

2010-11-09 19:01:35

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-11-09 19:06:54

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Re: House M.D. S07E06 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

Ja właśnie oglądam, co przy tempie buforowania się odcinka jeszcze trochę potrwa.

Na razie podobało mi się jak Cuddy narzuciła Grzesiowi nową członkinię zespołu. On próbował wykorzystać, to że są razem, a ona twardo stała na pozycji szefowej.

Idę oglądać dalej, jak skończę to wrócę big_smile

Edit: Nienawidzę swojego internetu. W czasie oglądania tego odcinka rozłączył mi się tyle razy, że przestałam liczyć. Dopiero skończyłam oglądać.

Po tym co obejrzałam czuję się trochę rozczarowana. Po pierwsze przypadek mnie nie powalił na kolana. Poza tym spodziewałam się, że nowa kobieta w zespole będzie inna. Cameron i Trzynastka nie pozwalały Grzesiowi sobą pomiatać. Martha ewidentnie nie bardzo wie jak z Gregiem postępować, ale szybko się uczy. Nie jestem pewna czy to tylko House ją onieśmielał czy też pozostali panowie mieli w tym swój udział. Na szczęście później się trochę ośmieliła i nawet postawiła Cuddy.
Widać, że dziewczyna ma wyidealizowany obraz pracy lekarza, a Grześ dobitnie jej pokazuje, że jeśli będzie zawsze działać etycznie i zgodnie z zasadami to może wcale nie osiągać dobrych wyników w pracy.
Zdecydowanie za mało Wilsona. Uwielbiam jego rozmowy z Gregiem.
Sfałszowanie wyników testu kiedyś nie stanowiłoby dla House'a żadnego problemu. Po prostu zrobiłby to i już, żeby tylko uratować pacjenta. Odkąd jest z Cuddy coś się zmieniło, nie było mu łatwo podjąć decyzję jak ma postąpić ale i tak fałszuje test, bo w końcu House to House. On nie zmieni się tylko dlatego, że jest w kimś w związku. Poza tym oszukał szefową a nie dziewczynę, tylko że to nic nie zmienia. Grześ chyba nie pomyślał ani przez chwilę, że prawda może wyjść na jaw. Teraz ma problem i to poważny, bo oszukał nie tylko swoją szefową, ale przede wszystkim kobietę a którą jest w związku. I o ile Cuddy mogłaby mu wybaczyć oszustwo jako szefowa, o tyle jako jego dziewczyna już nie. Czuję, że będą kłopoty.

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2010-11-09 22:50:36)

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#3 2010-11-09 19:15:03

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Papuki zakończyły właśnie oglądanie. Zdecydowanie za mało Wilsona było tongue
Masters jest spoko nawet na początku nie dawała sobie rady, ale w końcu udało jej się postawić Grzesiowi big_smile
Biedny Taub i jego EGO które zmalało do ego lol

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#4 2010-11-09 20:10:49

Beja
Kochanka Marka

Jeszcze zatrzymam się na chwilę przy końcówce odcinka i wątku Huddy.
Oto fragment recenzji tego odcinka:
But more importantly, I don't buy the idea that Cuddy would be so distressed by action's fabrication of that positive test. Is she really surprised that he'd do such a thing? Isn't this the man she hired and keeps on staff because his occasionally illegal actions get results? And didn't she tell him when they started dating that she doesn't want him to change?

Compared to past actions, what House did wasn't even that far-fetched or immoral. If Cuddy gets angry at House as his boss, I'll be okay with this development. But if his lying at work becomes an issue in their personal relationship, it won't feel like anything other than a contrived obstacle because the writers feel a need to shake this pairing up.

Pokrótce chodzi o to, że autor tekstu nie kupuje postawy Cuddy, bo powinna była spodziewać się, że House oszuka ją w tej kwestii. I że nie sfałszowanie testu na WZW C nie było najmniej moralnym postępkiem House'a.

Ja osobiście rozumiem Cuddy - od kiedy są parą, to kłamstwo House'a nie jest już tylko "zwykłym" kłamstwem szefowej. Jest kłamstwem wobec partnerki. A podstawą związku, nawet tak nietypowego, powinno być zaufanie.
Z drugiej strony jakoś tam rozumiem tok myślenia House'a, który dbał przecież o dobro pacjenta...

#5 2010-11-09 20:48:27

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Ja mam mieszane uczucia wobec Cuddy. Ona miała nadzieję, że House jej nie oszukał, a zto zrobił.
Ale czy sam House nie mówił jej że on nie zmieni się, będzie oszukiwał, będzie nadal tym samym Housem.
Ale wiadomo, że mimo tego, że ona to wie ma nadzieję, że może jednak...
House miał wybór, albo nie zarazić go i pozwolić mu umrzeć, albo zastosować terapię i mieć kilkanaście % szansy na powodzenie... A on jak to on wiadomo, że lubi podejmować ryzyko. Cuddy jako szefowa musi dbać o dobry wizerunek szpitala i nie może pozwolic sobie na to, aby został zepsuty jakimiś nieudanymi posunięciami House'a

"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#6 2011-08-23 20:32:57

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Wg mnie Cuddy nie miała House'owi za złe tego, że sfałszował ten wynik, a tego, że kiedy już było wiadomo, że miał rację, wciąż ją okłamywał. Gdyby jej powiedział prawdę, powściekałaby się jako szefowa, ale sytuacja byłaby jasna. A tak nie wie, czy w ogóle może mu ufać.

Masters jest beznadziejna. Ale to moje zdanie big_smile

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#7 2011-08-25 09:13:34

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Masters jest całkiem całkiem big_smile Jej postawa życiowa tak odmienna od Grzesia i całej reszty świata też jest rozbrajająca big_smile
Dla niej świat ma biało-czarne kolory, dla House'a jak to oceniła Cuddy są tylko odcienie szarości big_smile

#8 2011-08-25 19:57:10

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Może, ale jakoś metody House'a, mimo że są często niemoralne, nieetyczne i chamskie, jakoś bardziej mniej przekonują big_smile Poza tym żywię do Grega dość ciepłe uczucia, więc po prostu obstaję po jego stronie big_smile A Masters jest dla mnie wkurzająca jako osoba. Ja rozumiem, że można mieć swoje przekonania, ale jej upór, by się przy nich ślepo trzymać już kilkakrotnie przysporzył tylko problemów.

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

Stopka forum