BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-11-20 15:22:17

Mashe
Linkożerca

Poszukiwacze

Witam wszystkich wielbicieli BrzydUli.
Forum rozrasta się pięknie, prężnie i dzielnie, a co za tym idzie wzrasta ilość tworów szanownych użytkowników. Sama czytam już od dawna i niestety, zdarza się, że chcę wrócić do jakiegoś tekstu, aby przeczytać go po raz wtóry. Użyłam słowa "niestety" ponieważ często zdarza się, że nie pamiętam które z opowiadań zawiera pożądaną przeze mnie treść i właśnie tak jest tym razem.
Postanowiłam wystąpić z taką propozycją - ten kto nie może zidentyfikować jakiegoś ficka zadaje pytanie w tym wątku, tak, że inni użytkownicy mogą pośpieszyć z pomocą i wskazać odpowiednie opowiadanie.*

Chciałabym zacząć.
Bardzo proszę o pomoc. Czy jakaś dobra dusza kojarzy może tekst, w którym - a jakże - główną rolę pełnili Ula i Marek. Ula z jakiegoś powodu poczuła się urażona i wyjechała za granicę do swojej przyjaciółki. Nie jestem pewna, ale to była Francja albo Włochy. Tam - jeszcze jako brzydkie kaczątko - stała się niezastąpioną asystentką (chyba) jakiegoś fotografa. Przeszła przemianę, jak to w bajkach, szef się w niej zadurzył, ale suma sumarum zostali chyba tylko przyjaciółki. Razem odwiedzali jakąś wystawę i właśnie tam ktoś zrobił im zdjęcie, które później ukazało się w gazecie. Gazeta ta jakimś dziwnym trafem wpadła w ręce Marka. Niestety, nie pamiętam w jaki sposób. Za to wiem, że ludzie zastanawiali się, kim jest tajemnicza piękność na zdjęciu. Dalszej części nie za  bardzo pamiętam, ale Marek i Ula jakoś się spotkali, nie wiem w jakich okolicznościach. Podejrzewam, ze żyli dalej długo i szczęśliwie, ale kto ich tam wie...
Poza tym, opowiadanie na pewno było długie, powyżej 20 stron forumowych (o ile się nie mylę) i na pewno jest na tym forum. Szukałam używając funkcji szukaj, ale jak na razie efektów brak a używam coraz to nowych fraz.
Jeśli ktoś mnie poratuje to będę wdzięczna po wsze czasy, a nawet dzień dłużej.
Pozdrawiam
Zrozpaczona brakiem efektów poszukiwań
Mashe

*Jeśli temat w jakikolwiek sposób narusza regulamin lub w jest niemile widziany przez władze - proszę o jego usunięcie.

2010-11-20 15:22:17

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-11-20 19:54:47

KaaSiuLA
Nierozmawialna Parzykawa

Re: Poszukiwacze

Witam,

to opowiadanie, którego poszukujesz to "Truskawkowa baśń" autor jowi46 smile

Tak się składa, że sernik to nie wszystko...

#3 2010-11-20 20:14:06

Mashe
Linkożerca

KaaSiuLu ratujesz mi życie. Jestem ci niewymownie wdzięczna smile

#4 2011-02-07 15:42:12

Bobela
Pomidor

Witajcie współuzależnieni blogowicze RT

Poszukuje od jakiegoś czasu powiadania oczywiście w którym głównymi bohaterami są Ula i Marek. Nie pamietam dokładnie treści ale mniej wiecej pojawia sie wątek odejscia Marka z firmy, po to,  aby na swoim stanowisku pozostała Ula. Jest tam chyba także watek mamy Dobrzańskiej,  która przychodzi do Uli i mówi jej o wyjeździe Marka. Sebastian zaś w ostatniej chwili "łapie" Marka na parkingu, mówiąc że pani prezes ma do niego jeszcze jedną sprawę.
Tyle zapamietałam, sorki za chaos ale może znajdzie sie autor lub osoba która coś podpowie.
Dzieki  za ewentualną pomoc.
Czytanie Waszych opowiadań to naprawdę wielka frajda i przyjemność.

#5 2011-02-13 20:10:36

paulisia323
Szemrzący typ
Od: Rysiów/ Warszawa

Bobela niestety nie umiem ci pomóc. Sama poszukuje jednego opowiadania.
Treść tego opowiadania nawet dobrze pamiętam. Zaczynało się to od czasu gdy Marek oszukiwał Ulę aby napisała dla niego raport. W nocy uświadamia sobie, że kocha Ulę, zrywa z Pauliną i jedzie do Rysiowa. Mieszka z Ulą, pewnego dnia gdy nikogo nie ma w domu oprócz Uli pojawia się bodajże Maciek. Bije Cieplakównę, gwałci. Nagle wpada Marek i go bije, przyjeżdża policja, a Ula mówi Markowi, że on ją kopał, a ona jest prawdopodobnie w ciąży.

Bardzo proszę o pomoc, to opowiadanie było chyba napisane na 5 lub 6 forumowych stron.
Z góry dzięki. smile

Pójdę z tym do trybunału w Habsburgu.
Zawsze sobie powtarzam trzeba patrzeć na światełko w tunelu może to nie pociąg jedzie.
U: Viola do kogo mówisz? V: Do mojego anioła stróża mam nadzieję, że nie poszedł na lunch.
Starość nie radość, dropsy nie tik taki

#6 2011-02-13 20:32:20

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

paulisia323 napisał:

Bobela niestety nie umiem ci pomóc. Sama poszukuje jednego opowiadania.
Treść tego opowiadania nawet dobrze pamiętam. Zaczynało się to od czasu gdy Marek oszukiwał Ulę aby napisała dla niego raport. W nocy uświadamia sobie, że kocha Ulę, zrywa z Pauliną i jedzie do Rysiowa. Mieszka z Ulą, pewnego dnia gdy nikogo nie ma w domu oprócz Uli pojawia się bodajże Maciek. Bije Cieplakównę, gwałci. Nagle wpada Marek i go bije, przyjeżdża policja, a Ula mówi Markowi, że on ją kopał, a ona jest prawdopodobnie w ciąży.

Bardzo proszę o pomoc, to opowiadanie było chyba napisane na 5 lub 6 forumowych stron.
Z góry dzięki. smile

Jeśli się nie mylę, chodzi Ci o opowiadanie użytkowniczki o nicku karola13. Pamiętam je aż za dobrze. Chociaż spierałabym się, że to jest jej opowiadanie, bo to wszystko...

Zaczynało się to od czasu gdy Marek oszukiwał Ulę aby napisała dla niego raport. W nocy uświadamia sobie, że kocha Ulę, zrywa z Pauliną i jedzie do Rysiowa. Mieszka z Ulą,

... było, niestety, zerżnięte z mojego opowiadania. Niektóre fragmenty też zerżnięte były od spumanty, być może były jeszcze inne wzięte jeszcze od kogoś. Ale Tobie to pewnie nie przeszkadza. Twój nick kojarzy mi się tylko z jednym opowiadaniem: tym o Pshemko, który kocha się w Marku... takim dość podobnym do mojego hmm I nawet nie raczyłaś odpisać na mój post pod tą "Twoją" miniaturką...

Przepraszam, zawsze, jak sobie przypomnę te "inspiracje" moimi opowiadaniami, wkurzam się niemiłosiernie.

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#7 2011-03-08 16:22:40

maartaa
Nierozmawialna Parzykawa

witajcie - nie piszę zbyt wiele, ale za to czytam dużo, więc może mnie poratujecie? ^^

jakiś czas temu czytałam (aczkolwiek wcale nie jestem pewna, czy to było na tym forum czy na jakimś blogu) opowiadanie, w którym Marek i Ula co prawda pojechali do SPA, ale mieli oddzielne pokoje (w jakimś apartamencie czy coś) i w nocy Marek stał w drzwiach sypialni Uli i się na nią rozmarzonym wzrokiem spoglądał. może nawet się położył koło niej i potem wstał, zanim się obudziła? ale tego to nie jestem pewna.

pomożecie? ^^

#8 2011-03-08 19:28:12

Libby
Rysiowiańczyk

Pomożemy smile Myślę, że chodzi Ci o opowiadanie z blogu beebee, tutaj: http://beebee.blog.onet.pl/

O, a tu jest dokładnie rozdział z tym fragmentem: http://beebee.blog.onet.pl/7-Przed-milo … 09-06-14,n wink

Ostatnio edytowany przez Libby (2011-03-08 19:36:18)

I was going to do something today, but I haven't finished doing nothing from yesterday.

#9 2011-03-08 20:22:17

maartaa
Nierozmawialna Parzykawa

jeeej, to jest to!
dzięki Libby kiss

#10 2011-03-21 15:11:44

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Ja też proszę o pomoc. Było kiedyś opowiadanie, nie pamiętam czy konkursówka czy nie, ale raczej miniaturka.
Chodzilo mniej więcej o to, że Ula z Markiem gdzieś wyjechali i w hotelu przydzielili im dwa sąsiadujące pokoje połączone lustrem weneckim. Ktoś kojarzy? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę.

Mieszkam w wysokiej wieży, ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

Stopka forum