BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-12-28 16:21:36

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Coś ode mnie, taka miniaturka.

Cześć, jestem tu nowa choć waszą twórczość śledzę już od kilku miesięcy, dopiero teraz zdobyłam się na odwagę aby założyć konto, i pokazać wam coś mojego.
Dodam króciutki rozdział, tak abyście mogli ocenić czy chcecie więcej smile

Za wszystkie błędy interpunkcyjne i ortograficzne przeprasza, starałam się je wyeliminować, ale nie wiem czy do końca mi się to udało.smile
Miłego czytania ;]

Rozdział I

Siedziała w swoim pokoju, jej oczy były całe zapuchnięte od płaczu.
W jej sercu otwierała się teraz kolejna rana, ale nie był to ból, który zadawał jej Marek. Nie. Była to rana którą sama sobie zadała, czytając list od  ukochanego.
Tak długo na to czekała, na te dwa słowa, oddałaby za to wszystko co miała.
Ale teraz, jest inaczej. Te kilka słów budzi w niej nie tylko miłość, ale także pożądanie, pragnienie dotknięcia choćby opuszkami palców, ust Marka.

Dlaczego ja byłam taka głupia, taka naiwna! Jak mogłam nie zauważyć, że on się zmienił, jak stara się dla mnie, wiele razy próbował dać mi odczuć, że jestem dla niego ważna! A ja? Byłam głupia odrzucałam to ze zdwojoną siłą, nie myśląc, że rani go to bardziej niż mnie.

Muszę coś z tym zrobić, każda chwila spędzona bez niego staje się obsesją. Tylko czy teraz, po tym jak dowiedział się, że niby ja i Piotr jesteśmy ''parą'' uwierzy mi, że nadal mi na nim zależy.?
A co jeśli nie? Co jeśli teraz strony się odwrócą.? On nie będzie chciał ze mną rozmawiać, albo powie, że czekał zbyt długo. Nie wiem. Kurde blaszka! A co z Piotrem? Przecież nie mogę go od tak wymazać z mojego życia, jest dla mnie kimś ważnym, ale nic do niego nie czuję, poza sympatią. Kiedy mnie całuje, dotyka, jest mi dobrze, ale to nie to samo co z Markiem. Marek, Marek jest dla mnie jak... jak.... jak narkotyk, moja własna odmiana heroiny. Każdy jego choćby najmniejszy dotyk, sprawia, że jestem w siódmym niebie, nie mówiąc już o pocałunkach, jakimi  mnie obdarza.
Hmmm, mogła bym tak godzinami o tym myśleć, marzyć, wyobrażać sobie, że właśnie w tej chwili jestem w jego objęciach. Cieplak! Weź się w garść, teraz pojedziesz do niego wszystko mu wytłumaczysz, i powiesz, że nadal go kochasz. Tylko martwi mnie jedno. Czy ta historia ma prawo zakończyć się z happy endem?
Tego nie wiem, ale jeśli nie spróbuję, wiem, że będę żałować tego do końca życia.

Ula wstała z łóżka, podeszła do szafy wyjęła z niej letni płaszczyk, narzuciła go sobie na ramiona, szybkim ruchem założyła buty, poprawiła makijaż, i wyszła z pokoju.

Kurczę, ale co mam powiedzieć tacie, przecież jest już 22.00. Znowu muszę go okłamać. Trudno.

Poszła do pokoju taty, słysząc że telewizor nadal chodzi.
-Tato wiesz bo ja musz...- nie dokończyła widząc, że tata zasnął na kanapie.
-Boże dziękuje!- dodała w myślach.

Wyszła z domu, biegnąc w kierunku domu swojego przyjaciela. Tylko one teraz mógł jej pomóc. To w nim zawsze miała największe wsparcie, mogła zwrócić się do niego z każdym problemem.
Podeszła do drzwi, z pewnym strachem położyła rękę na na dzwonku, bojąc się, że tym nagłym, niezbyt przyjemnym dźwiękiem, może zbudzić jego matkę. Drzwi otworzyły się a w nich stanęła...

-Ania?! Co ty tutaj robisz.?
-Cześć Ula, no bo widzisz Maciek przywiózł mnie do siebie, no i tak się troszeczkę      zasiedziałam.
-Nie spokojnie, nie musisz się tłumaczyć.
-Aniu, kochanie kto przyszedł?- w oddali słychać było głos Maćka.
-O! Cześć Ula, yyy no bo widzisz my sobie tuta....
-Nie Maciek proszę, nie tłumacz się. Strasznie się spieszę, i mam prośbę, czy mógłbyś mnie zawieść do Marka?
Maciek spojrzał na przyjaciółkę z zdziwieniem.
-Do Marka? Ula ale po co, i w ogóle o tej godzinie?
-Maciek proszę, pomożesz mi czy nie?
-O tej porze? Nie możesz poczekać do rana?
-Nie, nie mogę. I widzę, że nie znajdę u Ciebie pomocy, trudno poradzę sobie sama. Dobranoc.
-Ulka! Nie no zaczekaj- krzyknęła Ania.
-Maciek Cię zawiezie, i tak musi mnie odwieść do domu. Prawda?- spojrzała na mężczyznę pytająco.
-Tak, tak zawieziemy Cię.

We trójkę ruszyli do samochodu. Ula usiadła z tyłu. Była wyczerpana, ale nie mogła z tym czekać, nie teraz, kiedy zrozumiała, że Marek jest dla niej jedną z najważniejszych osób.

Ostatnio edytowany przez xxxMarzycielkaxxx (2010-12-28 16:25:27)

...Ty za mnie nie umrzesz więc nie mów mi jak mam żyć...

2010-12-28 16:21:36

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-12-28 16:44:44

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Re: Coś ode mnie, taka miniaturka.

Zastanawiam się co napisać. Historia na razie jeszcze jest w fazie wstępnej, więc opowiadanie ma szansę się rozkręcić. Wyłapałam kilka literówek, ale nie są to jakieś straszne błędy. Co do interpunkcji nie jestem specjalistką, ale przynajmniej stosujesz kropki i przecinki smile Nad zapisem dialogów musisz popracować (spacje przed i po myślnikach). Warto też byłoby w jakiś sposób zaznaczyć myśli bohaterów. Użycie kursywy ułatwiłoby czytanie, bo od razu widać byłoby co jest opisem, a co przemyśleniami bohaterów.
Na razie tyle. Zobaczymy co będzie dalej smile

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#3 2010-12-28 16:52:16

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Dziękuje za opinie:) Właśnie z tą kursywą mam problem bo kiedy pisałam to w open office to  robiłam kursywę, ale kiedy wkleiłam to tutaj już jej nie było, tak jak i myślników. Jak to zmienić.?

A nad błędami będę pracować.smile

#4 2010-12-28 17:21:38

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

pisz sobie w bbcode tu masz wszystkie komendy:
http://forumbrzyduli.tvshow.com.pl/help.php#img

ale kursywę najprościej: [i] [./i]
pomiędzy dwa nawiasy wstawiasz tekst (bez tej kropki przed ukośnikiem w drugim nawiasie)

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#5 2010-12-28 17:28:14

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Dziękuje:)

#6 2010-12-28 17:34:59

independent
Kochanka Marka
Serwis

Na forum musisz używać tagów.
Na przykład [.i]bla, bla, bla...[/i] (bez 'kropki' w [.i], of kors tongue), co da: bla, bla, bla... big_smile
Niżej, pod oknem odpowiedzi masz spis kodów, tagów i emotek wink

Jeśli chodzi o samą treść? Historia nie urzeka, ale to pierwszy rozdział, a ten rzadko bywa porywający tongue Błędów kilka wychwyciłam, ale nie są rażące, da się czytać zrozumiale i to najważniejsze. Początki zawsze są trudne, ale próbuj dalej, bo myślę, że masz szansę rozwinąć skrzydła. W zasadzie moim jedynym i największym zastrzeżenim będą dialogi! Postaraj się coś z nimi zrobić, bo na dłuższą metę czytanie sucho wymienianych zdań będzie nie do zniesienia. Musisz wpleść w to jakieś emocje - obowiązkowo! wink

Aaaaa... I jeszcze to rzuciło mi się w oczy:

xxxMarzycielkaxxx napisał:

Tylko czy teraz, po tym jak dowiedział się, że niby ja i Piotr jesteśmy ''parą'' uwierzy mi, że nadal mi na nim zależy.?
A co jeśli nie? Co jeśli teraz strony się odwrócą.?

Jak mniemam, to raczej wynik nieuwagi, dlatego wskazuję do poprawienia smile

Na pewno przeczytam następny rozdział i zobaczymy co z niego wyniknie...
Indó big_smile

EDIT:
Papuk mnie ubiegł w edukowaniu! tongue
No trudno, może następnym razem się sprawdzę big_smile

Ostatnio edytowany przez independent (2010-12-28 17:35:53)

- Czego się boisz? - zapytał.
W jednej chwili w głowie pojawiły się setki myśli: boję się tego, że będę zwykłym szarym człowiekiem. Tego, że nie spotkam osoby, która uczyni moje życie wyjątkowym... Boję się życia... Ale najbardziej boję się, że nigdy nie zrozumiesz, co chcę Ci powiedzieć, bo jest to dla mnie za trudne.
- Boję się pająków - odpowiedziała.

#7 2010-12-28 18:37:10

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

an666

Dodam króciutki rozdział, tak abyście mogli ocenić czy chcecie więcej smile

Ty sobie odpowiedz na pytanie, czy chcesz więcej.

Rozdział I

Rozdział I

Rozdział pierwszy rozdziału pierwszego? A kiedy będzie rozdział drugi tego rozdziału?

Tak długo na to czekała, na te dwa słowa, oddałaby za to wszystko co miała.

przecinek przed co

Ale teraz, jest inaczej.

Uwielbiam przecinki pojawiające się w całkiem niespodziewanych miejscach - jak ten w powyższym zdaniu hmm

Te kilka słów budzi w niej nie tylko miłość, ale także pożądanie, pragnienie dotknięcia choćby opuszkami palców, ust Marka.

bez przecinka przed ust

Dlaczego ja byłam taka głupia, taka naiwna!

naiwna?!

Tylko czy teraz, po tym jak dowiedział się, że niby ja i Piotr jesteśmy ''parą'' uwierzy mi, że nadal mi na nim zależy.?

przecinek przed uwierzy
i po co kropka przed znakiem zapytania?

On nie będzie chciał ze mną rozmawiać, albo powie, że czekał zbyt długo.

bez przecinka przed albo

Każdy jego choćby najmniejszy dotyk, sprawia, że jestem w siódmym niebie, nie mówiąc już o pocałunkach, jakimi  mnie obdarza.

niepotrzebny przecinek przed sprawia

Hmmm, mogła bym tak godzinami o tym myśleć, marzyć, wyobrażać sobie, że właśnie w tej chwili jestem w jego objęciach.

mogłabym

Cieplak! Weź się w garść, teraz pojedziesz do niego wszystko mu wytłumaczysz, i powiesz, że nadal go kochasz.

Cieplak, weź się w garść! Teraz pojedziesz do niego, wszystko mu wytłumaczyć i powiesz, że nadal go kochasz.

Czy ta historia ma prawo zakończyć się z happy endem?

zakończyć się happy endem?

Ula wstała z łóżka, podeszła do szafy wyjęła z niej letni płaszczyk, narzuciła go sobie na ramiona, szybkim ruchem założyła buty, poprawiła makijaż, i wyszła z pokoju.

Skąd u Ciebie obsesja stawiania przecinków przed i?
szafy, wyjęła
makijaż i wyszła

Poszła do pokoju taty, słysząc że telewizor nadal chodzi.

A dokąd się wybierał ten telewizor? big_smile
Poszła do pokoju taty i usłyszała, że telewizor nadal jest włączony.
Nb. Cieplakowie raczej nie z tych, co mają TV w każdym pokoju...

-Tato wiesz bo ja musz...- nie dokończyła widząc, że tata zasnął na kanapie.

- Tato, wiesz, bo ja muszę... - nie dokończyła, widząc, że

-Boże dziękuje!- dodała w myślach.

- Boże, dziękuję! - dodała w myślach.

Tylko one teraz mógł jej pomóc.

Tylko on

Podeszła do drzwi, z pewnym strachem położyła rękę na na dzwonku, bojąc się, że tym nagłym, niezbyt przyjemnym dźwiękiem, może zbudzić jego matkę.

bez przecinka przed może

Drzwi otworzyły się a w nich stanęła...

przecinek przed a

Co ty tutaj robisz.?

po co kropka przed znakiem zapytania?

-Cześć Ula, no bo widzisz Maciek przywiózł mnie do siebie, no i tak się troszeczkę      zasiedziałam.

- Cześć, Ula, bo widzisz... Maciek
i za dużo spacji przed zasiedziałam

-Nie spokojnie, nie musisz się tłumaczyć.

- Ania, spokojnie. Nie musisz

-Aniu, kochanie kto przyszedł?- w oddali słychać było głos Maćka.

- Aniu, kochanie, kto

-O! Cześć Ula, yyy no bo widzisz my sobie tuta....

- O, cześć, Ula!

-Nie Maciek proszę, nie tłumacz się.

- Nie, Maciek, proszę, nie

Strasznie się spieszę, i mam prośbę, czy mógłbyś mnie zawieść do Marka?

przecinek przed i?

Maciek spojrzał na przyjaciółkę z zdziwieniem.

ze zdziwieniem.

Ula ale po co, i w ogóle o tej godzinie?

Ula, ale po co? I to o takiej godzinie?

I widzę, że nie znajdę u Ciebie pomocy, trudno poradzę sobie sama.

ciebie pomocy. Trudno, poradzę

-Ulka! Nie no zaczekaj- krzyknęła Ania.

- Ulka, zaczekaj! - krzyknęła Ania.

-Maciek Cię zawiezie, i tak musi mnie odwieść do domu. Prawda?- spojrzała na mężczyznę pytająco.

cię
bez przecinka przed i
Spojrzała

-Tak, tak zawieziemy Cię.

- Tak, tak, zawieziemy cię

I po myślniku zawsze stawiamy spację tongue

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#8 2010-12-28 20:02:25

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Uff. To nie było takie złe, w każdym razie lepsze niż inny debiut, który właśnie czytałam xD Interpunkcja trochę kuleje, ale Ann wychwyciła już wszystko xD Akcja ma szanse się rozkręcić. Życzę powodzenia big_smile

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#9 2010-12-28 23:46:32

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Dziękuje za wszystkie słowa krytyki, jutro dodam drugą część. A co do tego z tym rozdział I rozdział I nie wiem czemu tak jest próbowałam to usunąć ale nie mogę...

Będę starała się pracować nad dialogami i lepszymi opisami sytuacji, mam nadzieję, że was nie zawiodę...

smile

#10 2010-12-29 16:59:11

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Marek, Marek jest dla mnie jak... jak.... jak narkotyk, moja własna odmiana heroiny.

Zalatuje mi tu "Zmierzchem"... Okej, "Zmierzch" jest fajny, ale to nie powód, żeby się nim aż tak inspirować, żeby zrzynać zdania z filmu tongue

Indó napisał:

Historia nie urzeka, ale to pierwszy rozdział, a ten rzadko bywa porywający tongue

Indó, no co ty? Rzadko bywa porywający? To co ty za opowiadania czytasz? big_smile Ja czytałam tu mnóstwo opowiadań z porywającymi pierwszymi rozdziałami, aczkolwiek znaczna większość miała jednak te mniej porywające xD

Taak, co do treści: nudnawo. *ziew* To wszystko już było, ale dobry autor z najbardziej oklepanego motywu może wyciągnąć coś niebanalnego. Grunt to nie przegiąć w żadną stronę - nie opierać się tylko na znanych motywach i dodać coś od siebie, ale nie popadać też w przesadę i nie wymyślać Markowi i Uli jakichś niewiarygodnie kosmicznych przygód. Póki co, idziesz w banał. Ale to tylko pierwszy rozdział, więc w zasadzie nie wiadomo w jakim kierunku opowiadanie się rozwinie. Pracuj nad opisami do dialogów, poczytaj trochę innych opowiadań, książek (ale bez nadmiernej inspiracji poproszę tongue) i zobacz jak to tam wygląda.

Ann chyba zgubiła tu błąd:

czy mógłbyś mnie zawieść do Marka?

Tu oczywiście powinno być zawieźć, tak jak w tym zdaniu:

Maciek Cię zawiezie, i tak musi mnie odwieść do domu.

odwieźć

Pracuj, pracuj, a będzie lepiej smile

Ostatnio jestem zbyt łaskawa, naprawdę. Coś się chyba ze mną dzieje...

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-12-29 17:00:15)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

Stopka forum