BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2010-12-30 20:48:01

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Re: Coś ode mnie, taka miniaturka.

yyyyy

Padłam i chyba nie wstanę.
Po pierwsze opowiadanbie to nie list. Zapisujesz słowa bohaterów, a nie mówimy do ludzi z wielkiej litery.
A po drugie...
sympatiĄ a nie OM tongue

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

2010-12-30 20:48:01

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2010-12-30 21:14:25

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Przepraszam nie wiedziałam w szkole uczyli mnie, że wszędzie piszemy ciebie itp. wielką literą, ale teraz już będę wiedziała. Dziękuje:)

...Ty za mnie nie umrzesz więc nie mów mi jak mam żyć...

#23 2010-12-30 21:17:14

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

xxxMarzycielkaxxx napisał:

Przepraszam nie wiedziałam w szkole uczyli mnie, że wszędzie piszemy ciebie itp. wielką literą, ale teraz już będę wiedziała.

ehh... czyli albo niedokładnie słuchałaś, albo masz fatalnego polonistę

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#24 2010-12-30 21:24:14

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Tak zainspirowałam się zmierzchem, ale to chyba nic złego. Przynajmniej tak uważam.
Ale to moje zdanie.

Ja sądzę, że to nie była inspiracja, tylko zwykłe zerżnięcie... Ale to tylko moje zdanie.

Powiedzmy, że jest w miarę poprawne, no ale na pewno nie porywające, co zresztą sama niżej zauważyłaś

Tuszę, że użyłaś tutaj wyrażenia w miarę poprawne jako eufemizmu tongue Niestety, ono nie jest w miarę poprawne i waham się, czy można o nim powiedzieć poprawne w jakimkolwiek kontekście. Hmm, co najwyżej ironicznym xD
Przepraszam cię, droga autorko za to obgadywanie, ale musisz się jeszcze naprawdę dużo nauczyć big_smile. Życzę powodzenia smile

Irka

PS. Co do pisania zaimków wielką literą... Widziałaś, żeby w jakiejkolwiek książce wszystkie zaimki były pisane wielką literą? Choćby w takim "Zmierzchu"... Ja jakoś nie zauważyłam.

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2010-12-30 21:25:59)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#25 2010-12-30 21:35:01

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Trudno, chciałam spróbować swoich sił. Widzę, że dalsze pisanie tej miniatury nie ma sensu. A dla mnie wzięcie jednego zdania z filmu, nie jest zrzynaniem, ponieważ nie wplotłam w moje opowiadanie całej książki.

#26 2010-12-30 21:47:39

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Bo grunt to chęć poprawy...

Zrobisz jak zechcesz. Ale mam nieodparte wrażenie, że chcesz wziąć nas na litość, żebyśmy ci powiedzieli, że wcale nie jest tak źle i żebyś próbowała dalej. Ale ja póki co żadnej poprawy nie widzę...
A tego jednego zdania będę bronić jak niepodległości. Nie twierdzę, że zerżnęłaś cały film (niech Bór broni!), tylko że zerżnęłaś tylko to jedno zdanie.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#27 2010-12-30 21:53:41

xxxMarzycielkaxxx
Intubator

Właśnie to Twoje zdanie i ja je szanuje ale na pewno nie chcę was wziąć na litość! Nie jestem taka. Wiem, że mnie nie znacie i nie musicie mi ufać, ani lubić, ale to nie powód żeby mnie od razu oceniać. I właśnie tego się spodziewałam. Trudno. Ale dziękuje za wszystkie wytyczone mi błędy. Dzięki temu będę widziała co robię źle.

#28 2010-12-30 22:35:24

mona22
Osoba

Hej!

Ja też nie jestem orłem w tych sprawach, ale napisałam opowiadanie i się cieszę. Zawsze jest jakieś ale, niestety trzeba się z tym liczyć.
Mi się opowiadanie podoba, nie jestem polonistką tylko informatyczką wink więc błędy nie rzucają mi się w oczy i przyjemnie się czyta.
Dziewczyny nie bądźcie za ostre bo ktoś może tego nie dźwignąć a przecież to jest fajne i przyjazne forum smile
Pisanie ma być formą relaksu i przyjemnością a nie po to aby się denerwować.

P.S. Moje opowiadanko też nie jest ok, ale przez nawał pracy nawet nie mam czasu go wprowadzić do kompa. To nie to że mnie zniechęciłyście tongue

Ula: Chcesz jagodziankę? Viola: A z czym masz?

#29 2010-12-31 02:41:21

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

mona jak pewnie zauważyłaś mamy w rt dość wysoki poziom i dość wysokie wymagania tongue
I tak wybaczamy wiele. Naprawdę. Ale trudno wybaczyć podstawowe błędy smile
Wystarczy poczytać opowiadania najchętniej czytane co widać po liczbie odwiedzin i liczbie komentarzy.
Krytykujemy nie po to aby zniechęcić, wręcz przeciwnie. Czasem krytyka jest ironiczna, ale po przeczytaniu iluś tam opków, gdzie przewijają się podobne motywy i błędy to ironia włącza się sama big_smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#30 2010-12-31 04:32:23

mona22
Osoba

Hej!

Wiem i nie krytykuje Was. Ale czasem trudno przyjąć krytykę gdy chce się dobrze.

Dobranoc smile

Ula: Chcesz jagodziankę? Viola: A z czym masz?

Stopka forum