BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-12-30 00:56:51

nika
Prawie jak Papuka

Druga szansa czy dla wszystkich?

Hej:) dzisiaj czytałam i nawet w Faktach mówili o ośrodkach zamkniętych dla pedofilii, o propozycjach kastracji chemicznej. Są też głosy żeby kastrować ich "normalnie", żeby popęd seksualny obniżyć maksymalnie.

Ciężko rozstrzygnąć czy takie osoby zasługują na drugą szansę. Może się zmienią, może będą w stanie się powstrzymać, może nie warto ich przekreślać.

Z drugiej strony to czego się dopuścili jest niewybaczalne, zniszczyli komuś dzieciństwo, być może i całe przyszłe życie.

Poza tym te specjalne ośrodki. Ja wiem, że potrzebują leczenia, grup wsparcia itd, ale zawsze uważałam, że pobyt pedofila w więzieniu to pewna sprawiedliwość dziejowa, karma! Wiadomo, że znajdują się tam na dnie więziennej hierarchii i jak są tam traktowani.

Jestem ciekawa waszego zdania, bo sama nie mam jakiejś jednej opinii. Każdy jest inny, zawsze jest nadzieja, że ktoś zrozumie to co zrobił i będzie się starał przestać, ale też trzeba się zastanowić jak długo wytrzyma.

Tak więc takie osoby zasługują na drugą szansę, czy jeden czyn definiuje ich całą przyszłość?

Chodźmy dziś na spacer, na przechadzkę w stylu retro
Chyba wisi coś w powietrzu
Może to eksploduje metro?

2010-12-30 00:56:51

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-12-30 17:46:59

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Re: Druga szansa czy dla wszystkich?

nika napisał:

Poza tym te specjalne ośrodki. Ja wiem, że potrzebują leczenia, grup wsparcia itd, ale zawsze uważałam, że pobyt pedofila w więzieniu to pewna sprawiedliwość dziejowa, karma! Wiadomo, że znajdują się tam na dnie więziennej hierarchii i jak są tam traktowani.

Tylko widzisz - hierarchia więzienna to jedna sprawa, a druga rzecz, to utrzymanie więźniów. Dlaczego pedofil ma być utrzymywany z podatków m.in. rodziców dzieci, które skrzywdził?

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#3 2010-12-30 22:28:49

nika
Prawie jak Papuka

I tak jest utrzymywany. Leczenie pedofila jest droższe od jego pobytu w więzieniu. Brakuje specjalistów od tego typu zaburzeń a poza tym ludzie nie chcą z nimi pracować.

To zdanie o utrzymywaniu chyba nie jest dobrym argumentem. Dlaczego złodziej/morderca/gwałciciel/prześladowca ma być utrzymywany z podatków rodziny/osoby którą skrzywdził/okradł/zabił?

Nadal nie wiem jakie masz zdanie - nie zasługują już na nic czy może jednak jest nadzieja, że się zmienią?

Chodźmy dziś na spacer, na przechadzkę w stylu retro
Chyba wisi coś w powietrzu
Może to eksploduje metro?

#4 2010-12-31 02:06:56

Kitty84
Druga połówka Marka

Nie wierzę w zmianę "preferencji" takich ludzi. Jak nie wie, po co ma kiełbasę i pisanki, to dla dobra ogółu lepiej mu je zabrać lx i tyle.

FOM storczyk MDUC GNAJ SWSiOCJT DORIS | owoce | mini | Niepoprawna Markomanka

#5 2010-12-31 02:16:43

panna anna
Prawie jak Cindy
Od: wschód Europy

Wieszać na suchej gałęzi i tyle.

Я схожу с ума, мне мало-мало-мало
Mне мало-мало-мало тебя
Знаю я сама, мне мало-мало-мало
Мне мало-мало-мало тебя

#6 2011-01-04 18:03:24

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Nie wierzę w cudowną przemianę pedofila. Według mnie pedofil zawsze będzie pedofilem, tak jak homoseksualista homoseksualistą, a człowiek heteroseksualny człowiekiem heteroseksualnym. Nie stawiam jednak pedofila z nimi na jednej szali, broń Boże! Bardziej chodzi mi o to, że pedofil do końca życia będzie miał takie... "preferencje" czy jakkolwiek inaczej to nazwać.

Co do karania... Nie mam pojęcia... Może to okrutne co teraz napiszę. Przeszło mi przez myśl czy wykastrowany pedofil nie posunąłby się do czegoś gorszego. Do zbrodni. Bo winne są dzieci. Bo coś tam...

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#7 2011-01-07 23:11:02

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

http://www.fakt.pl/Pedofile-dali-sie-wy … 522,1.html

Może są wyjątki, może... Ale może być jeden wyjątek, by potwierdzał regułę. Nie wiem, co na to odpowiedzieć.

To jest wręcz niemożliwe, by później oni jeszcze byli utrzymywani przez podatników. To jest wręcz chore.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

#8 2011-01-08 11:27:02

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

jakcykbumbum napisał:

http://www.fakt.pl/Pedofile-dali-sie-wykastrowac,artykuly,45522,1.html

Brr... Każdy z nich wygląda specyficznie... I ten obłęd w oczach u pierwszego z prawej... :S

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#9 2011-01-10 16:55:10

juligianni
Przyjaciel Brzyduli
Od: Warszawa

jakcykbumbum napisał:

http://www.fakt.pl/Pedofile-dali-sie-wykastrowac,artykuly,45522,1.html

Może są wyjątki, może... Ale może być jeden wyjątek, by potwierdzał regułę. Nie wiem, co na to odpowiedzieć.

To jest wręcz niemożliwe, by później oni jeszcze byli utrzymywani przez podatników. To jest wręcz chore.

Pedofil albo inna osoba, która popełniła zbrodnię na tle seksualnym  to też człowiek, ułomny, ale człowiek. W większości wypadków  biologia tak silnie ich determinuje, że żadna terapia nie jest skuteczna. Na śmierć ich skazać nie można, zresztą kary śmierci wszak nie ma. Leczenie w szpitalu psychiatrycznym też nic tu nie da. Właściwie jedynym wyjsciem jest taka kastracja jak wspomniana tu plus zamkniecie i praca w więzieniu (żeby odpadła koniecznośc ich utrzymywania).
Teoretyzuję tu rzecz jasna, bo gdyby któryś z nich skrzywdził moje dziecko to nie wiem, czy byłabym tak miła, jak teraz, kiedy to piszę.

"Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób."  Oscar Wilde

Stopka forum