BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-03-08 13:44:31

Beja
Kochanka Marka

House M.D. S07E15 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

To był długo wyczekiwany przeze mnie odcinek, mocno reklamowany i zachwalany.
Jedno jest pewne - to był ważny odcinek tego sezonu, być może najważniejszy. Końcowe sceny zaskoczyły mnie, kompletnie się tego nie spodziewałam. Tylko nastrój mam jakiś dziwny. Bo chyba powinnam czuć jakąś nostalgię, a ja jestem podekscytowana tym, że wracamy do punktu wyjścia, czyli House znowu jest samotnym narkomanem. Teraz liczę na odcinki na starym dobrym poziomie, sprzed Huddy, który to wątek jednak w mojej ocenie nie do końca im się udał.
Sny bohaterów na pewno były czymś oryginalnym, ale prawdę mówiąc zaliczę ten odcinek do tych pt. "Wielkie nadzieje" lol Czyli że robią zbyt dobre zajawki tongue
Na pewno bardziej podobał mi się odcinek "Two stories" chociażby - wolę, kiedy scenarzyści stawiają na humor wink

2011-03-08 13:44:31

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2011-03-08 19:58:08

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Re: House M.D. S07E15 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

W końcu dopadłam pasujące napisy big_smile

lasko-siekiera moim mistrzem lol Jestem dumna z Grzesia big_smile

edit:

Bejó z twojego posta wiedziałam, że końcówka jest zaskakująca, że wrócił do ćpania.
Ale i tak zaskoczyło mnie to wszystko. W jaki sposób to się stało.
Sny były fajnym przerywnikiem i czymś oryginalnym. Jednak nie do końca pasowały mi tongue I masz rację, że im bardziej reklamowany odcinek tym słabszy tongue

W każdym razie twórcy zaskoczyli i jestem ciekawa jak to się dalej potoczy.

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#3 2011-03-09 10:15:47

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Znów oglądałam dopiero w środę, ale przeczytałam wasze komentarze i byłam strasznie ciekawa tego odcinka. Nie oglądam zwykle zapowiedzi więc nigdy nie wiem czego się spodziewać. Przyznam szczerze, że końcówka mnie kompletnie zaskoczyła. Zgadzam się z Beją – wracamy do punktu wyjścia. House znów jest sam i wrócił do vicodinu. Cały odcinek ogólnie mi się podobał, choć przyznaję że brakowało mi w nim emocji.
Przypadek medyczny może nie był porywający, ale w końcu nie chodziło o pacjenta, tylko o Cuddy. Wyraźnie było widać, że Grześ chciał stanąć na wysokości zadania i  wspierać Lisę, tylko to zadanie go przerosło. Nie był w stanie tego zrobić sam, dlatego posłużyl się Chase’m Wydaje mi się, że nie chodzi o to, że on jest niedojrzały, raczej jak stwierdziła Cuddy – boi się bólu i nie potrafi sobie poradzić w sytuacji gdy może spotkać go cierpienie. Mógł stracić kogoś, kto był dla niego naprawdę ważny, całkowicie na trzeźwo nie mógł sobie z tym poradzić dlatego wziął vicodin.
Po tym wszystkim odkryłam nagle, że House ma drugie oblicze. Postać sarkastycznego drania, który stwarza wrażenie, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia to tylko fasada. Za nią chowa się mały chłopiec, który chce kochać i być kochanym, ale boi się że za szczęście przyjdzie mu zapłacić bólem. Problem w tym, że on nie potrafi w ogóle sobie z tym poradzić i zaryzykować, a Cuddy nie jest w stanie dłużej czekać.

Sny bohaterów to zdecydowanie coś nowego w tym serialu i fajny przerywnik. Najciekawsze w nich jest to, że odwołują się do innych seriali – wyraźnie widać nawiązanie m.in. do Dwóch i pół. Poza tym obrazują też obawy bohaterów.

W sumie to z całego odcinka najbardziej mi się podobała laska wielofunkcyjna big_smile

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#4 2011-03-09 10:39:27

Papuka
Wesołych Świąt!!!

http://img9.imageshack.us/img9/2151/houses07e15720phdtvx264.jpg

"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#5 2011-08-25 20:03:07

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

A wg mnie sny to był najlepszy punkt big_smile Widziałam je już wcześniej dzięki Papó i wielokrotnie zdechłam przez lasko-siekiero-spluwę big_smile Ale i tak najbardziej mi się pdoobało "Get Happy" - zabawne, mistrzowsko zrobione, no i wokal Hugh heart

A Cuddy mnie zawiodła w końcówce. Rozumiem, że bardzo chciała, żeby Greg był przy niej w trudnych chwilach i powinna docenić, że się starał. A że od lat zmaga się on z problemami natury psychologicznej i psychiatrycznej, co utrudnia mu działanie w sposób uznawany przez społeczeństwo za słuszny, wiadomo nie od dziś. Mimo że byli w związku od paru miesięcy, wiele lat bycia totalnym socjopatą odbiło się na nim i nie do końca potrafił dostosować się do sytuacji, ale mimo wszystko starał się. Według mnie zostawiając go Cuddy pogorszyła tylko jego stan.

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#6 2011-08-26 23:39:00

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Masz rację Tró. Cuddy sama mu mówiła, że nie chce aby on się zmieniał. A tu domagała się jego obecności, a on tego po prostu nie potrafi. Te sny pokazały to bardzo dosadnie. Ten z wielofunkcyjną siekierą był dobrym odzwierciedleniem tego co Grześ czuje. Chce być przy niej, ale są przeciwności np w postaci Foremana jako zombie poprawiającego sobie krawat lol

Stopka forum