BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-05-10 23:56:29

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

House M.D. S07E21 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

zapraszam do komentowania.

edit:

Odcinek spoko. House chwyta się coraz to nowych sposobów, aby pozbyć sie bólu nogi. Zaskoczył mnie, że zaczął zażywać eksperymentalny lek.
Rozmowy z Wilsonem jak zwykle fascynujące big_smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

2011-05-10 23:56:29

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2011-05-11 09:31:07

Beja
Kochanka Marka

Re: House M.D. S07E21 - komentujemy! <<UWAGA SPOILERY>>

Odcinek dobry, szczególnie ostatnia scena mną wstrząsnęła.
Ale nie protestuję, bo to samo życie - w sensie, że House biorąc lek będący dopiero w fazie eksperymentów na szczurach postąpił wyjątkowo nierozważnie, nawet jak na niego (pod koniec piątego sezonu stworzył taką skalę, żeby zespół oceniał, jak bardzo szalony jest jego pomysł - bo miewał wtedy halucynacje). I sądząc po zapowiedzi następnego odcinka będzie ostro...

Na pewno niestandardowe było to, że House w ogóle nie brał udziału w diagnozowaniu i leczeniu pacjentki. A zespół bez Grega, okazało się, że błądził w ciemności - ciągle się ze sobą spierali, brak im było błyskotliwości House'a, a Taub ciągle wzywał szefa...
Ostatecznie jednak im się udało i muszę przyznać, że zadanie mieli naprawdę niełatwe...

I tak podczas tych chaotycznych różnicowań, nagle zauważyłam, że oni nie używają już tablicy do zapisywania objawów - nawet nie zwróciłam uwagi od kiedy jej nie ma. Szkoda.

Tańce Wilsona na początku odcinka zabójcze lol

Zastanawiałam się też, co się dzieje z żoną House'a - wiem, że to było fikcyjne małżeństwo, ale jednak dziwnie tak o niej zapomnieli.
I z odpowiedzią przyszły mi dzisiaj przeczytane spoilery - że Dominika nie pojawi się co prawda do końca tego sezonu, ale będzie jeszcze wspomniana z imienia - dobre i to tongue

I jeszcze jeden spoiler przeczytałam - pewny i szokujący! (niżej na biało)
Któryś z bohaterów zostanie po raz pierwszy tatusiem, jeszcze w tym sezonie!
Ja obstawiam House'a chyba tongue

#3 2011-05-11 09:48:37

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Ja tam to po tańcu Wilsona i jego żądaniu płacenia byłam pewna, że o to się założyli tongue A tu niespodzianka, że chodziło o walkę bokserską.
Metody rozmów z Wilsonem świetne. Rozwałka jego gabinetu, żeby ten nic mu nie mówił lol
A tablicy faktycznie nie ma, ciekawe czemu, ale skoro nie zauważyłyśmy wcześniej jej braku, to może nie była aż tak istotnym elementem tongue
Teraz czekam na konsekwencje działania leku, który zabił szczura laboratoryjnego...

Bejó chyba nie, bo z kim? tongue

"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#4 2011-05-11 10:31:20

Beja
Kochanka Marka

Jak to z kim? Z żoną tongue

A tablica była ważna - była istotnym elementem w początkowych sezonach.

#5 2011-05-11 10:47:41

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Taniec Wilsona na początku odcinka był świetny big_smile Od razu wiedziałam, że się założyli i wygrał. Trzeba im przyznać, że tym razem zakład był z całkiem normalny, a nie tak szalony jak komu dłużej uda się trzymać w szpitalu kurę bez odkrycia przez ochronę. Poza tym kocham rozmowy House’a z Wilsonem big_smile

Ten odcinek jest naprawdę szczególny bo Greg praktycznie w ogóle nie zajął się pacjentką. Zawsze rzucał jakieś pomysły, kontrolował zespół i zwykle miał swoje słynne olśnienie, a tym razem przypadek wcale go nie interesował. Zespół jakoś sobie poradził, ale wyraźnie brakowało im osoby która wyda jednoznaczne polecenia.

Za to podobał mi się wątek boksera. House robił wszystko byle tylko nie musieć zapłacić za przegrany zakład ale okazało się, że miał rację i chłopak jest naprawdę chory. Swoją drogą to ten bokser i Greg mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. House chodził za chłopakiem, który wcale nie chciał jego pomocy i był dla niego niemiły, ale to go nie odstraszyło. O Grzesia martwią się przyjaciele i członkowie zespołu, choć on robi wszystko by ich od siebie odstraszyć.

House decydując się na wzięcie eksperymentalnego leku pokazał jak bardzo jest zdesperowany. Po terapii jakoś radził sobie z bólem i był szczęśliwy z Cuddy. Potem wszystko się posypało bo pod wpływem stresu, bólu i strachu wrócił do vicodinu. Mam wrażenie, że on jest gotów na wszystko byle tylko móc wrócić do normalnego życia, które oznacza dla niego brak bólu nogi. Tylko biorąc pod uwagę ostatnią scenę odcinka boję się jakie mogą być konsekwencje brania eksperymentalnego leku.

Tablica ostatni raz była w którymś z ostatnich odcinków z Masters big_smile

A ja odstawiam, że to będzie Chase tongue Zresztą przy jego trybie życia nie byłoby to nic dziwnego big_smile

Beja napisał:

Jak to z kim? Z żoną tongue

Tylko, jak dobrze pamiętam, on powiedział, że nie sypia z mężatkami tongue

Ostatnio edytowany przez MEG1984 (2011-05-11 10:49:12)

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#6 2011-05-11 11:26:20

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Chyba, że jego żona zaciąży a Grześ zostanie uznany za ojca jako mąż tongue

Zespół przy okazji przekonał się jak ważny jest dla nich House. Każdy z nich jest świetnym specjalistą, ale widać, że brakuje im do działania bodźca w postaci House'a.
Niby odkryli co działo się z pacjentką, ale brakowało im docinków Grzesia, jego "opieki"

Stopka forum