BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-11-08 22:21:53

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

House M.D. s08e05 - komentujemy! >>UWAGA SPOILERY<<

Odcinek zwyczajnie rozłożył mnie na łopatki lol2 Poziom żartów House'a wraca do normy, a wręcz sięga zenitu, ale może to przez powrót Tauba xD Fajne te Taubowe brzdące ("Taubettes" lol), ale sama ciekawa jestem, jak to z nimi jest. Ale Taub pokazał, że nie jest tak miękki, jak się Gregowi (i samemu Taubowi przez chwilę) wydawało. Albo to poza i w następnych odcinkach i tak dowiemy się, czy i które z dzieci nie jest jego.

Przypadek mnie zainteresował, ale o dziwo już przy tym zbiorowym wyznaniu czułam, że to jest objaw big_smile Ale mimo wszystko fajne I to ostatnie kłamstwo wobec żony: teza House'a Everybody lies ponownie potwierdzona.

Odrobinę przekonałam się do Adams i Park. Adams się trochę wyrobiła, nie jest już taką mimozą, potrafi się odgryźć. Park mniej wkurzająca była. I te niewygodne sytuacje z Taubem (sposób, w jaki House powiedział Awkward! mnie zniszczył) xD

Hilson boski, końcówka z osłupiałym Jamesem po prostu mistrzostwo lol3 To tylko House tak potrafi xDDD

Ostatnio edytowany przez Strychnine (2011-11-09 12:15:27)

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

2011-11-08 22:21:53

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2011-11-09 10:41:59

Papuka
Wesołych Świąt!!!
Od: 100lica/Piaseczno

Re: House M.D. s08e05 - komentujemy! >>UWAGA SPOILERY<<

Obejrzane. Odcinek świetny bardzo House'owy big_smile Greg wraca do formy. Foreman dał się w piękny sposób nabrać, że Greg coś knuje big_smile
Mina Wilsona w ostatniej scenie genialna big_smile Adams i Park powoli się wyrabiają, to pewnie efekt podwyższonego testosteronu tongue House był wyraźnie zaskoczony tym, że Taub zniszczył wyniki badań big_smile A odcinek spokojnie mógłby mieć tytuł: Everybody lies big_smile
Dlatego właśnie coś czuję, że i House i Taub kłamali big_smile Moim zdaniem obaj mają kopie tych badań big_smile
Dokó i masz absolutną rację z awkward big_smile

"rżnęli się jak dwie oszalałe siekiery" by słonió big_smile
"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#3 2011-11-09 14:17:19

Beja
Kochanka Marka

Mnie też się podobał ten odcinek big_smile

Co do przypadku, to też czułam, że nadmierna szczerość jest objawem i dziwiłam się, że nikt z zespołu nie bierze tego pod uwagę.

Podobała mi się taka opozycja: stary team vs nowy team. big_smile Już przemilczę noszenie kanapy przez płeć piękną lol , ale stary team ciągle się wymądrzał i tłumaczył zachowanie House'a świeżynkom tongue

Ale bezsprzecznie najlepsza końcowa scena! big_smileD Tego się nie spodziewałam tongue Ciekawa jestem, jak wykorzystają tajne przejście pomiędzy gabinetami.
I nie zdawałam sobie sprawy, że gabinety House'a i Wilsona sąsiadują ze sobą tongue

#4 2011-11-09 14:21:11

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

Beja napisał:

I nie zdawałam sobie sprawy, że gabinety House'a i Wilsona sąsiadują ze sobą tongue

No a jak inaczej House by właził do Wilsona, kiedy ten się zamykał od środka, jak nie przez balkon? big_smile Mają wspólny balkon, rozdzielony tylko murkiem. Zdarzało się już, że się spotykali na tymże balkonie i rozmawiali xD

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

#5 2011-11-09 18:26:47

Beja
Kochanka Marka

Strychnine napisał:

Beja napisał:

No a jak inaczej House by właził do Wilsona, kiedy ten się zamykał od środka, jak nie przez balkon? big_smile Mają wspólny balkon, rozdzielony tylko murkiem. Zdarzało się już, że się spotykali na tymże balkonie i rozmawiali xD

No widzisz, nie pamiętałam tego - wyrosłaś na większą specjalistkę ode mnie big_smile

I jeszcze zapomniałam dodać w poprzedniej wypowiedzi, że miałam ogromną satysfakcję, kiedy Chase wyjaśniał Foremanowi jak House sobie z nim pogrywa "nic nie robiąc" big_smileD

#6 2011-11-09 19:15:26

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Zdecydowanie najlepszy jak do tej pory odcinek ósmego sezonu, w starym i dobrze znanym house’owym stylu. Praktycznie cały czas śmiałam się jak nienormalna do monitora. Już scena gdy Taub i Chase są w gabinecie Foremana rozłożyła mnie na łopatki lol2 Potem było tylko lepiej. Dzieciaczki Taub’a i powrót syna marnotrawnego i wreszcie mamy starego, dobrego Grega big_smile
Nawet przypadek mi się podobał. Tylko coś długo zabrało im stwierdzenie, że nadmierna szczerość była objawem. Faktycznie już przy publicznym wyznaniu win można było mieć podejrzenia, że to co mówi pacjent nie jest prawdą, bo w końcu nie łatwo ukryć defraudację pieniędzy.

House pięknie załatwił Foremana. Po raz kolejny udowodnił, że jest lepszy od swojego byłego podwładnego i że nie da sobą rządzić. Poza tym Chase ma w tej chwili ciekawą pozycję. Z jednej strony jest Foreman – szef, z którym łączą go lata pracy dla House’a i chyba przyjaźń, a z drugiej Greg który może nie jest wymarzonym szefem ale praca z nim dostarcza niesamowitych wrażeń i satysfakcji. Na razie Robertowi udało się zachować równowagę i nie podpaść żadnemu z nich. Nie wiadomo jednak co będzie dalej. Z jednej strony Foreman chciałby mieć w nim sojusznika, który będzie pilnował House’a. Z drugiej strony Chase na pewno nie chce mieć wroga w Gregu. Może być ciekawie big_smile

Poza tym w swoim starym stylu Greg zmanipulował Taub’a. Nie wiem czy gdyby nie gadanie szefa, to zdecydowałby się on na badania DNA. Z drugiej strony jednak na pewno zaskoczył Grega niszcząc wyniki, chociaż kto wie czy to był jedyny komplet. Znając obu ponów może być różnie big_smile

Park i Adams zdecydowanie coraz lepiej sobie radzą w pracy z Gregiem. Stary i nowy team może nie mają jeszcze idealnego zgrania, ale też nie widać między nimi jakieś zaciętej rywalizacji, chociaż House’a pewnie by się cieszył gdyby tak było. Tymczasem współpraca układa się dość gładko, choć może jeszcze pojawią się jakieś zgrzyty. Fajnie, że dziewczyny nie są potulne i wyrażają własne zdanie. W sumie jedno panom można zarzucić – żadni z nich gentlemani – pozwolić nosić kobietom kanapę lol2  Poza tym House nigdy jeszcze nie miał na dłuższą metę zespołu złożonego z dwóch mężczyzn i z dwóch kobiet. Ciekawym jest to, że od razu ich sparował, ale już sposób podziału jest dla niego typowy big_smile

Ostatnia scena jest zdecydowanie super. Przez pół odcinka zastanawiałam się co robotnicy robią za przepierzeniem. W końcu wszystko ma się wyjaśnić. Zespół siedzi na kapanie, przed nimi czerwona kurtyna, która opada a za nią normalna ściana. Miny teamu bezcenne big_smile Ale jeszcze lepsza mina Wilsona gdy otwierają się ukryte drzwi lol3 Teraz już przynajmniej wiadomo dlaczego robotnicy pracowali nocą big_smile

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

#7 2011-11-09 21:26:09

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Zastanawia mnie tylko, że Wilson nie zauważył nic tongue W gabinecie House'a była założona folia. Trochę jest w tym chyba niekonsekwencji tongue

"Na końcu świata, pośród oceanu niezapominajek, dwie dusze odnalazły się nawzajem." by Mlawer...
"Hold me close and hold me fast The magic spell you cast This is la vie en rose" "La vie en rose"

#8 2011-11-12 14:40:53

Ajrisz
Gwiazda FaktUli
Od: PPTH

Mi coś nie pasuje z tym gabinetem Wilsona. Po pierwsze: trzymali by onkologię, ortopedię i diagnostykę obok siebie? Trzy duże oddziały na jednym piętrze? Po drugie, jak są sceny z wchodzeniem do gabinetu Wilsona, to chyba po prawej stronie drzwi (jak się wchodzi) jest ściana. Po trzecie, skoro byłoby połączone balkonami, to House wyszedłby na balkon, żeby znaleźć dzieciaki Tauba, a po czwarte wydaje mi się, że oni się spotykali na tym balkonie albo gdzieś indziej (kojarzy mi się scena z widokiem na dach budynków), albo kilka razy po prostu Greg się znajdował na balkonie Wilsona, przechodząc z innego pomieszczenia. big_smile
Ale to już mogą być moje mrzonki big_smile

A mnie Park właśnie zaczęła wkurzać ostatnio tongue
I i tak nadal rzondam Trzynastki big_smile heart

So I open my door to my enemies
And I ask could we wipe the slate clean
But they tell me to please go fuck myself
You know you just can't win…

#9 2011-11-12 17:00:40

Papuka
Wesołych Świąt!!!

Mi też nie do końca pasuje położenie gabinetu Wilsona. Pamiętacie jak House założył się z Wilsonem który z nich ukryje kurę przed ochroną? Nie wydawało się aby ich gabinety były blisko siebie tongue

#10 2011-11-13 13:02:16

Ajrisz
Gwiazda FaktUli
Od: PPTH

Dowód nr 1 big_smile
http://4img.pl/images/gg9p7ll6qixn5egu2am.png
Teraz jeszcze w miarę odświeżania sobie odcinków poszukam sceny wyjścia z windy big_smile

So I open my door to my enemies
And I ask could we wipe the slate clean
But they tell me to please go fuck myself
You know you just can't win…

Stopka forum