BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-08 22:12:20

mlawer
Prostuje spinacze

Skondensowany katalog prac z RT

Moi drodzy szacowni i szanowni autorzy RT!
Pojawiła się inicjatywa, wielce ciekawa a zgłoszona przez niejaką Storczyk
Inicjatywa polega dokładnie na tym, że rzeczona Storczyk wpadła na prosty acz genialny w mym mniemaniu pomysł, że warto byłoby sporządzić kompendium twórczości z RT. Chodzi o to, że jeśli macie jakieś ulubione opowiadanie, które np. chcecie sobie wydrukować i zabrać na wakacje (w końcu skoro publikujemy w necie na foróm to godzimy się z ogólną dostępnością naszych tworów xD) to ciężko jest szukać wśród komentarzy poszczególnych rozdziałów. Dlatego Storczyk pomyślał, że mogłaby zrobić takie opracowanie w wordzie albo pdf, autorów, którzy będą chcieli. Czyli np. Strychnine (lub inny autor) wysyła do Storczyk maila z całością swojej pracy ze swoim avatarem i krótkim komentarzem o sobie. Ustala się wcześniej czcionkę itp. Po skończonej całości (zamieszczeniu wszystkich prac autorów, którzy się zgodzą) Storczyk zrobi spis treści i wyśle całość, każdemu kto posłał jej opka albo mini.  Tyle Storczyk (tak Storczyku? Dobrze wszystko zrozumiałam? Jakby co- uściślij)

Ja od siebie dodam, że chętnie widziałabym takie opracowanie udostępnione na foróm - w formie umożliwiającej jego ściągnięcie xD. (mogłoby to być dostępne tylko dla osób zarejestrowanych smile )
Oczywiście najważniejsze jest zdanie samych autorów - czy zgadzają się czy też nie.
Ja swoje prace chętnie poddam tego rodzaju obróbce - tylko hmmm... nie wiem jak to będzie z uaktualnianiem całości (dodawaniem nowych rozdziałów itp) ale myślę, że da się to jakoś dopracować w szczegółach.

Czekam na Wasze opinie!
I pozdrawiam trombiaście!

Uwaga! Prace proszę przesyłać na adres opowiadania.brzydula@gmail.com do Storczyka. Proszę o pisanie prac czcionkę Century Schollbook, rozmiar 12. Koniec ogłoszenia xD

Aha i jeszcze jedno

Storczyk napisał:

Każdy autor mógłby na pierwszej stronie umieścić swego avatara i  swoja fotkę, od kiedy jest na forum i kilka zdań o sobie.  Prace dostaliby tylko autorzy, którzy poślą swoje prace. Nie obiecuję, ale kilka opracowań w zależności od ilości stron może będę mogła wydrukować.

tak dla uściślenia - przeklejam cytat z pogaduch xD

Ostatnio edytowany przez mlawer (2010-03-14 20:24:36)

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

2010-03-08 22:12:20

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-03-08 22:48:33

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Re: Skondensowany katalog prac z RT

Dla mnie super. Tylko jeżeli Kwiatkowa lub ktoś inny nie chciałby czytać moich mini to jaki jest sens wysyłania tego do niej? Nie wiem, czy zrozumiale się wyraziłam smile
a i jeszcze na jaki adres wysyłać jak coś prace?

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#3 2010-03-08 22:51:41

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Króweczka napisał:

Tylko jeżeli Kwiatkowa lub ktoś inny nie chciałby czytać moich mini to jaki jest sens wysyłania tego do niej?

Jeśli będzie wszystko w tak zwanej kupie i będzie spis treści, to każdy wybierze, co będzie chciał.
e-mail storczyka jest w jej profilu smile chyba, że wyrazi zgodę, to wstawimy tutaj smile

Ja się jutro wyślę, tylko muszę sobie opis siebie wymyślić  XD

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#4 2010-03-09 00:18:35

storczyk
Rysiowiańczyk
Od: "Karaina" Czarów

Kwiatkowa daje maila bo się nie doczeka jak tle będziecie gadać
25wiosenka@gmail.com
Ja się produkuję z postem w pogaduchach ,bo Mlawerek mi na maile nie odpisuje a tu proszę, kampania reklamowa! I znów wyszłam na kretynkę!
TAK czy OWAK, czekam na wasze prace, zdjęcia i avaki proponuję ujednoliconą czcionkę Century Schollbook, rozmiar 12. Marginesy do wydrukowania zrobię sobie sama.
Króweczko a czy ty myślisz, że Kwiatuszek nie czytał opowiadania rzeczonej łaciatej? Ino jo sie boje ze mnie zjesz!reta

"Spróbuj po prostu żyć. Rozpamiętywanie jest zajęciem starców."
                                 Paulo Coelho
Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

#5 2010-03-09 00:22:00

mlawer
Prostuje spinacze

storczyk napisał:

Kwiatkowa daje maila bo się nie doczeka jak tle będziecie gadać
25wiosenka@gmail.com
Ja się produkuję z postem w pogaduchach ,bo Mlawerek mi na maile nie odpisuje a tu proszę, kampania reklamowa! I znów wyszłam na kretynkę!
TAK czy OWAK, czekam na wasze prace, zdjęcia i avaki proponuję ujednoliconą czcionkę Century Schollbook, rozmiar 12. Marginesy do wydrukowania zrobię sobie sama.
Króweczko a czy ty myślisz, że Kwiatuszek nie czytał opowiadania rzeczonej łaciatej? Ino jo sie boje ze mnie zjesz!reta

Skarbie! Nie wyszłaś na żadną kretynkę - tylko ja (podziębiona) z takim opóźnieniem zadziałałam! Ale jak jusz się wzięłam do dzieła to z przytupem xD A na maila Ci odpisałam (tylko adres chyba na interii to był tongue)

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#6 2010-03-09 00:55:40

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Na prośbę mó dorzucam swoje 3 grosze tutaj big_smile

Ekhm. Więc dorzucę swoje trzy grosze do tego tematu. Uważam, że pomysł jest super. Ale 250 stron to strasznie dużo i nie wiem, czy kogoś stać, żeby sobie to drukować... Najwyżej żeby sobie ściągnąć i czytać na komputerze. Póki co, największa ilość stron, jaką wydrukowałam jednorazowo to 68 (nie pytajcie, co to xD)... Ja postaram się dosłać, ale nie wiem kiedy. Przypominam ci ann, że moje drugie opowiadanie nadal jest niesprawdzone do końca... Nawet podałam ci w miniaturkach moich linka do miejsca, gdzie skończyłaś, ale chyba to zignorowałaś... ;/
Cóż, życzę powodzenia. Iris.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#7 2010-03-09 03:19:10

dorocie03
Poszukiwaczka truskawek
Od: Warszawa

Ciekawy pomysł...zaiste. Ja kiedyś nawet poszłam dalej i spytałam się, czy istniał by sposób na wydrukowanie opowiadań z Forum w formacie książkowym. Ale rozumiem, że to za daleko idący pomysł. Może warto by było spytać czytelników, których autorów chcieli by ewentualnie czytać? Ale popieram, ja sama chętnie wydrukowałabym sobie kilka opków i rozkoszowałabym się nimi np. nad brzegiem oceanu... Pozdrawiam kiss

GNAJ heart, Iwona, SWSiOCJT, KTB, MDUC, Jowi46   Filip.B heart

"Markowe dołeczki znakiem markowym Marka. Aleksander w szoku. A Ula - w kanarkach"
"To tylko moja wyobraźnia" ,"Coś małego", "Inaczej"

#8 2010-03-09 08:59:41

Iwona
Kochanka Marka

Storczyku Fajny pomysł. Rozumiem, że powstanie na forum swego rodzaju biblioteka opowiadań. Na pewno się przyda.

Czcionka Century Schollbook, rozmiar 12 jest OK. Tekst zajmie co prawda więcej miejsca, ale lepiej się czyta.
Mam kilka pytań.
Czy Twoja propozycja dotyczy tylko długich opowiadań, czy miniatur też?
Opki wysyłać w formie załączonego pliku w Wordzie?
Większość piszących używa kursywy, pogrubień itp. Czy w tekst wstawiać tagi? Chyba tak, bo sama nie dasz rady z tyloma pracami.
I na koniec, napisałaś, żeby wstawić avatar i zdjęcia (tego nie zrobię), czy wstawiać je w tekst tak po prostu, czy z kodem i adresem?

Pozdrawiam big_smile

"Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie." lol 
I heart Radosną twórczość.

#9 2010-03-09 09:05:37

aleks_strusiek
Owocuje miłością
Od: Wa-Wa

Dobrze, ja mam pytanie, a jak to będzie z aktualizacją? Bo zakładam, że nie wszyscy mają skończone swoje opka, więc jak to w praktyce będzie wyglądało? Ze każdy kolejny rozdział osobno się będzie dosyłać w miarę publikacji? big_smile

Klikam, więc jestem Rodzice: Strychnine i Bob, Siostry: Cykuś, Beja i Wkręętka (bliźniaczka) i duchowe siostry Monsz JaśkÓ i curcie: misiol, Asiol, mlawer i Kitty smile | storczyk heart
strus

#10 2010-03-09 09:11:20

storczyk
Rysiowiańczyk
Od: "Karaina" Czarów

Kwiatkowa uściśla!
1. Posyłajcie prace na maila 25wiosenka@gmail.com
2. Prace proszę mi posyłać w załączniku BEZ tagów!!!!
3. Zbiór twórczości dotyczy zarówno opowiadań jak i mini
4. Oprócz opowiadań lub mini proszę również o przesłanie Waszego zdjęcia/nieobowiązkowe/, avatara/ obowiązkowo/, informacji od kiedy jesteście na RT i kilku słów o sobie - myślę że będzie to ciekawe dopełnienie Waszych opowiadań. Wasza sygnaturka niechaj będzie poprzedzającą opowiadania i mini
5. Gotowa praca będzie w formie elektronicznej, więc będzie otwarta na uzupełnienia, nie   trzeba jej przecież drukować, jak znajdę czas zrobię ją również w pdf
6. Czy ma ktoś kontakt z Selly? - Bo bez jej dzieła nie wyobrażam sobie tego zbioru
To chyba tyle. Acha nie zdziwcie się jak będę odpisywać z maila z interii!
Pozdrawiam wszystkich i nie stukajcie tak głośno w klawiaturę, bo po wczorajszym świętowaniu Storczykowa głowa jest ciężka    yikes i yikes

Ostatnio edytowany przez storczyk (2010-03-09 14:33:23)

"Spróbuj po prostu żyć. Rozpamiętywanie jest zajęciem starców."
                                 Paulo Coelho
Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

Stopka forum