BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-11 19:06:50

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Od: Ravenclaw
Serwis

OGUN - Internet, jednostka i społeczeństwo

Ode mnie coś niestandardowego, bo przedmiot ogólnouniwersytecki xD Mam problem z wykonaniem jednego zadania, więc proszę o pomoc.

Proszę, żeby każdy opisał jedno narzędzie lub serwis, który pomaga mu zwiększyć efektywność własną lub zespołu, w którym pracuje. Może to być np. narzędzie wspomagające pracę grupową, organizację czasu lub też pomaga sprawniej surfować po sieci. Chodzi tu o narzędzia i serwisy, które można wykorzystać w kontekście pracy i nauki (choć przynajmniej część z nich można też wykorzystać do rozrywki).

Wyjątek: Nie można podawać klientów e-mail ani żadnych innych aplikacji i rozwiązań do obsługi poczty elektronicznej (np. Outlook, Thunderbird, Bat, Gmail) - to byłoby zbyt proste.

Może ktoś zna jakiś program czy serwis odpowiadający opisowi. Nie proszę o dokładny opis, tylko nazwę i mniej więcej, do czego służy. Opiszę sobie już ewentualnie sama, przy pomocy wiedzy z internetu xD

Ostatnio edytowany przez Strychnine (2010-03-11 19:08:23)

FOM SEMUMIUWW AfF FSiJPH SNiSUM&UwS GNAJ DORIS MDUC

This is my timey-wimey detector. It goes ding when there’s stuff. - The Doctor

2010-03-11 19:06:50

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-03-11 19:13:00

Ajrisz
Gwiazda FaktUli
Od: PPTH

Re: OGUN - Internet, jednostka i społeczeństwo

Jedyne, co mi przyszło do głowy w czasie czytania, to był Gmail, ale go później wykluczono... Pomyślę, ale słabo to widzę. sad

So I open my door to my enemies
And I ask could we wipe the slate clean
But they tell me to please go fuck myself
You know you just can't win…

#3 2010-03-11 19:16:31

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

A ja bym obstawiała Google Calendar na przykład - do organizacji czasu. Można w nim wpisywać notatki prywatne, ale można też dzielić się nimi ze znajomymi etc. Podobnie Google Docs. Chyba, że mądry prowadzący, podciąga je pod Gmaila - ale z tym się nie zgodzę.

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#4 2010-03-11 19:20:15

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Serwis

Ktoś już Google Docs opisał, więc i tak odpada, bo nie mogą się powtarzać. A czy Google Calendar podchodzi pod Gmail? Chyba nie...

#5 2010-03-11 19:21:18

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

Strychnine napisał:

Ktoś już Google Docs opisał, więc i tak odpada, bo nie mogą się powtarzać. A czy Google Calendar podchodzi pod Gmail? Chyba nie...

Jeśli opisał Google Docs, to Google Calendar na pewno nie podchodzi wg niego pod Gmail - bo to na tej samej zasadzie zrobione, co Docs wink

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#6 2010-03-11 19:23:44

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Serwis

ann666 napisał:

Strychnine napisał:

Jeśli opisał Google Docs, to Google Calendar na pewno nie podchodzi wg niego pod Gmail - bo to na tej samej zasadzie zrobione, co Docs wink

Wiem, kwestia tylko tego, czy ten ktoś, kto to opisał, nie popełnił błędu. W innym zadaniu mieliśmy opisać serwis typu Web 2.0 i jedna dziewczyna napisała o Twarzoksiążce, którą już ktoś opisał. I takie ewenementy się zdarzają.

I dzięki za podrzucenie tego pomysłu z Calendarem. To dobre będzie. Chyba że jeszcze komuś coś do główki przyjdzie. Ale wolałabym to dzisiaj skończyć, bo aktywował mi się drugi zestaw zadań dzisiaj xD

Ostatnio edytowany przez Strychnine (2010-03-11 19:24:46)

#7 2010-03-17 20:22:11

Strychnine
Szef nocnej zmiany
Serwis

Wszyscy korzystamy z internetu w różnych celach i okolicznościach. Zapomnijmy (na chwilę ) o funkcjach rozrywkowych i komunikacyjnych i skupmy się na aspektach "profesjonalnych".

W poprzednim temacie prosiliśmy Was o podanie narzędzi, które mogą czynić pracę bardziej efetywną. Tym razem prosimy opisać swój ulubiony "zawodowy" zakątek internetu.

Ma to być jedno miejsce - strona, blog, serwis, forum, poświęcone określonej tematyce (a więc nie np. kanał cnn), z którego korzystacie w swojej działalności zawodowej lub naukowej (choćby jako studenci), dzieki któremu dowiadujecie się nowych rzeczy, jesteście na bieżąco z nowinkami, macie możliwość wymiany uwag itp.

Proszę podać:
1. nazwę dziedziny, która Was interesuje (możliwie precyzyjnie; zamiast "historia" doprecyzujcie, że to np. historia Słowian w czasach tworzenia państwowości)
2. link do strony (koniecznie!) 
3. uzasadnienie (w minimum kilku zdaniach) dlaczego odwiedzacie to miejsce; dlaczego zaczęliście korzystać; jakie korzyści może odnieść osoba interesująca się tematyką, której poświęcona jest opisywana strona; jakie ma przewagi nad innymi podobnymi sobie stronami plus ewentualnie ogólne uwagi: co Wam się tu podoba (korzystacie, bo musicie, bo wszyscy "z branży" znają i czytają czy może autentycznie lubicie)
4. krótko napiszcie jak byście zachęcili kogoś, kto nie zajmuje się "Waszą" tematyką do odwiedzenia tej strony

Pomocy! xD

#8 2010-03-17 20:50:11

mlawer
Prostuje spinacze

Strychnine napisał:

Wszyscy korzystamy z internetu w różnych celach i okolicznościach. Zapomnijmy (na chwilę ) o funkcjach rozrywkowych i komunikacyjnych i skupmy się na aspektach "profesjonalnych".

W poprzednim temacie prosiliśmy Was o podanie narzędzi, które mogą czynić pracę bardziej efetywną. Tym razem prosimy opisać swój ulubiony "zawodowy" zakątek internetu.

Ma to być jedno miejsce - strona, blog, serwis, forum, poświęcone określonej tematyce (a więc nie np. kanał cnn), z którego korzystacie w swojej działalności zawodowej lub naukowej (choćby jako studenci), dzieki któremu dowiadujecie się nowych rzeczy, jesteście na bieżąco z nowinkami, macie możliwość wymiany uwag itp.

Proszę podać:
1. nazwę dziedziny, która Was interesuje (możliwie precyzyjnie; zamiast "historia" doprecyzujcie, że to np. historia Słowian w czasach tworzenia państwowości)
2. link do strony (koniecznie!) 
3. uzasadnienie (w minimum kilku zdaniach) dlaczego odwiedzacie to miejsce; dlaczego zaczęliście korzystać; jakie korzyści może odnieść osoba interesująca się tematyką, której poświęcona jest opisywana strona; jakie ma przewagi nad innymi podobnymi sobie stronami plus ewentualnie ogólne uwagi: co Wam się tu podoba (korzystacie, bo musicie, bo wszyscy "z branży" znają i czytają czy może autentycznie lubicie)
4. krótko napiszcie jak byście zachęcili kogoś, kto nie zajmuje się "Waszą" tematyką do odwiedzenia tej strony

Pomocy! xD

Babóś - co Ci tu poradzić... ja mam takie strony, z których w korzystam na bieżąco np. http://www.kryminalistyka.fr.pl/ tylko, że pewnie Ciebie akurat taka dziedzina nie kręci... Nie wiem -jak chcesz mogę Ci coś o tej stronie napisać....
Ja już dziś uciekam - jestem padnięta ale jakbyś była zainteresowana daj znać na maila (lub jutro łap mnie na foróm - ale mogę być bardzo późno).

Ostatnio edytowany przez mlawer (2010-03-17 20:52:56)

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

Stopka forum