BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-15 12:40:25

independent
Kochanka Marka
Serwis

Petycja!!!

OSTRZEŻENIE! Temat zawiera drastycznie treści!

Zamieszczam tutaj linka do petycji, która krąży po wielu krajach. Składamy podpisy, które mają na celu pomóc dręczonym przez Chińczyków zwierzętom. Niestety w Azji, te niewinne stworzenia, traktowane są jak zwykłe, nic nieczujące przedmioty. Podobna akcja miała miejsce, gdy w 2008 roku, organizowana była Olimpiada w Pekinie. Władze postanowiły „oczyścić” miasto z bezdomnych zwierząt, znęcając się nad nimi bezlitośnie. Zachowanie tych ludzi jest według mnie karygodne, dlatego bardzo proszę podpisujcie się! Myślę, że działamy w słusznym celu!

Tu jest link, do strony głównej organizacji P T R O A (Preserving The Rights Of Animals):

http://www.ptroa.co.il/english/mainpage.php

Przeczytajcie zanim, włączycie kolejny link!!! WAŻNE!!!

Poniżej zamieszczam jeszcze adres, bezpośrednio do petycji, gdzie można złożyć swój podpis. Ostrzegam, że na tej stronie znajduje się filmik, który przybliża nam okrucieństwo Chińczyków. Zdjęcia są naprawdę wstrząsające! Ja go nie obejrzałam, bo po prostu nie byłam w stanie! Wystarczy mi to, co zobaczyłam przed Pekinem! Bardzo proszę o rozwagę! Każdy kto nie może oglądać, takich drastycznych scen, niech go po prostu nie włącza! Robicie to własną odpowiedzialność, a ja wierzę w Wasz rozsądek! Najpierw zastanówcie się kilka razy!

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/pe … nglish.php

Dziękuję za wszystkie podpisy!

PS. Na podaną skrzynkę pocztową dostaniecie wiadomość z linkiem, w którym możecie potwierdzić autentyczność swojego adresu mailowego! Pamiętajcie, że dodaje to nam wiarygodności!

EDIT:
Waris ma oczywiście dużo racji, ale moim zdaniem nieważne KTO, ważne JAK i DLACZEGO!!!

Ostatnio edytowany przez independent (2010-05-15 17:22:53)

- Czego się boisz? - zapytał.
W jednej chwili w głowie pojawiły się setki myśli: boję się tego, że będę zwykłym szarym człowiekiem. Tego, że nie spotkam osoby, która uczyni moje życie wyjątkowym... Boję się życia... Ale najbardziej boję się, że nigdy nie zrozumiesz, co chcę Ci powiedzieć, bo jest to dla mnie za trudne.
- Boję się pająków - odpowiedziała.

2010-05-15 12:40:25

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-05-15 15:17:04

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Re: Petycja!!!

Mam taką zasadę - zmienianie świata zacznijmy od siebie.
Dla Azjatów psy i koty to zwierzęta rzeźne - tak jak dla nas krowy czy świnie. Ciekawe, jak my byśmy zareagowali, gdyby oni podpisywali petycje w sprawie zabijania krów w Polsce.
Oni znęcają się nad zwierzętami - i z tym trzeba walczyć (chodzi o humanitarną śmierć), ale u nas wcale nie ma lepiej. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, jak u nas wyglądają rzeźnie, laboratoria, w których testuje się na zwierzętach, jak wygląda wywóz naszych koni do Włoch. Nie jesteśmy wcale lepsi od nich, po prostu żyjemy w niewiedzy.
Polecam film "Ziemianie" - bardziej obrazowo nie da się przedstawić problemu.

Ostatnio edytowany przez waris (2010-05-15 15:20:59)

Mieszkam w wysokiej wieży, ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

#3 2010-05-15 19:38:09

Ajrisz
Gwiazda FaktUli
Od: PPTH

Ja podpisałam.

Waris, oczywiście masz sporo racji, ale nikt nie powiedział, że u nas jest lepiej. wink Przecież sama zamieszczałam tutaj petycję dotyczącą wspomnianego przez Ciebie, wywozu polskich koni do włoskich rzeźni. Myślę, że jakkolwiek możemy, tak należy pomagać.
Dzięki, Independent. Właśnie po to powstał ten dział.

So I open my door to my enemies
And I ask could we wipe the slate clean
But they tell me to please go fuck myself
You know you just can't win…

#4 2010-05-16 12:09:50

waris
Poszukiwaczka truskawek
Od: Bytom

Tak dziewczyny, macie rację, ale mnie tutaj chodzi o pewnego rodzaju hipokryzję, dzielenie zwierząt na gorsze i lepsze. Kiedyś kolega wysłał mi właśnie petycję przeciwko zabijaniu psów na mięso w Chinach. A ja się tylko spytałam - a co miałeś dzisiaj na obiad? On mi mówi, że kotlety. Pytam więc znowu - to dlaczego zabraniasz jeść mięso Chińczykom? Odpowiedź - bo pies to nie świnia.
I dziękuję, koniec dyskusji. Nie lubię hipokryzji. Moim zdaniem, taką petycję mają prawo podpisać tylko wege. Oni nie jedzą mięsa - więc są przeciwni zabijaniu zwierząt w tym celu, obojętnie czy to krowa, czy pies.

Tak samo kiedyś stworzono petycję, dot. zakazu sprzedaży zwierząt w sklepach zoologicznych. No to mówię super, podpiszę. A potem wczytuję się w treść tej petycji i co widzę?

Zwracamy się do Pana Ministra w sprawie sytuacji jaka panuje w obrocie handlowym zwierzętami towarzyszącymi, jakimi są psy, koty i fretki (tchórzofretki).

Czytając dalej, coraz bardziej podnosiło mi się ciśnienie. Dla twórców tej akcji, na miano zwierzęcia, zasługują tylko trzy gatunki. Przytaczają oni Ustawę o Ochronie Praw Zwierząt i ustosunkowują ją tylko do psów, kotów i fretek - ja mam gdzieś takich "miłośników zwierząt".
http://www.listotwarty.unl.pl/

Zrobiła off-topa, ale chodzi o to samo - dzielenie zwierząt na gorsze i lepsze.

To takie moje ogólne przemyślenia, nie odbierajcie tego personalnie.

Mieszkam w wysokiej wieży, ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim, nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...

Stopka forum