BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#21 2010-07-29 21:59:30

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

Re: Kim jest dla Ciebie Bóg?

Ja jestem chyba w wieku, w którym zadaję najwięcej pytań... W każdym bądź razie na tę chwilę jestem bardzo zmieszana i bardziej niewierzę niż wierzę. Wg mnie wiara to nie jest chodzenie do kościoła, gimnastykowanie się siedząc, klęcząć i stojąc na zmianę przez godzinę lub więcej w świątyni. Modlenie się, uczestniczenie w pielgrzymkach, głoszenie słowa Bożego, jak najbardziej OK, ale uważam, że takie rzeczy powinien robić tylko ktoś kto rzeczywiście wierzy. I nie chodzi mi tu o proste wykonywanie tych wszystkich rzeczy tylko o wewnętrzną, głęboką potrzebę. Robiąc to, cieszyć się z tego co się robi, po prostu wierzyć w to całym sobą i nie myśleć o np. jak najszybszym powrocie do domu, co właśnie u mnie wywołało te wszystkie wątpliwości. Od zawsze nienawidziłam cotygodniowego chodzenia do kościoła, więc gdy zaczęłam dorastać i rozumieć jakieś rzeczy to po prostu chodzić przestałam, bo była to dla mnie męczarnia. Przez jeden dzień w tygodniu przez jakiś określony czas słuchać tego samego, robić to samo i nudzić się za wszystkie czasy. Ja wiem, że to są myśli każdego dziecka, ale kiedyś myślałam, że tak po prostu trzeba, a teraz to ciężko mi uwierzyć, że Bóg tak po prostu się wziął znikąd, więc nie mam i ochoty słuchać o rzeczach, których nie rozumiem. Ja za dużo myślę i zawsze wszystko ma dla mnie drugie dno.

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

2010-07-29 21:59:30

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#22 2010-07-30 11:20:40

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Ale pocieszyła mnie kiedyś wypowiedź mojego dawnego katechety: „Nie ma wiary bez wątpliwości. To, że mamy wątpliwości co do naszej wiary, jest dla nas bardzo dobre. Pokazuje, że nie traktujemy jej bezmyślnie i obojętnie, ale staramy się coraz bardziej dotrzeć do jej sedna.”

Mnie też pocieszyła. Ja też czasem mam wątpliwości, ale mimo wszystko wierzę. Nie wyobrażam sobie życia bez wiary, ale nie przekonuję nikogo na siłę.
Miło by było, gdyby to też działało w odwrotną stronę, bo spotykam w internecie ateistów, którzy mówią katolikom jacy to oni są głupi, że wierzą w Boga, bo Boga nie ma.
Ja naprawdę staram się być tolernacyjna, ale jak patrzę na takich ludzi, to po prostu mnie krew zalewa.
Każdy ma swoje przekonania. I niech tak zostanie.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#23 2010-07-30 19:22:46

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

lady_garga napisał:

Poczułam w sobie ducha świętego, moja siostra prawie zasnęła w Duchu Świętym, ksiądz z mojej parafii, z którym bardzo dobrze się rozumiem i często rozmawiam, zasnął w Duchu Świętym.

Możesz mi wyjaśnić, co oznacza sformułowanie zasnąć w Duchu Świętym?

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#24 2010-07-30 19:27:32

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

ann666 napisał:

lady_garga napisał:

Poczułam w sobie ducha świętego, moja siostra prawie zasnęła w Duchu Świętym, ksiądz z mojej parafii, z którym bardzo dobrze się rozumiem i często rozmawiam, zasnął w Duchu Świętym.

Możesz mi wyjaśnić, co oznacza sformułowanie zasnąć w Duchu Świętym?

O kurcze, aż sama sprawdziłam z ciekawości:
1) http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,56670
2) http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4700

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#25 2010-08-12 15:30:06

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Dla mnie Bóg jest kimś wyjątkowym. Istnieje, a tak naprawdę nikt go nie widział. Kieruje naszym losem. Jest wszędzie i widzi każdy nasz postępek.  Tak jak napisała to Ver wiara to nie jest chodzenie do kościoła i gimanstykowanie się tam. Każdy ma swoją wiarę i swoje przekonanie, a piętnowanie ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, a są katolikami jest conajmniej nie na miejscu.

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

Stopka forum