BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-18 15:10:51

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Miłość

Skoro o seksie już było i wyszło na to, że niektóre z nas będą się smażyć kiedyś w piekle, a już dziś powinny się spalić na stosie tongue i w ogóle jesteśmy zboczone, dlatego tym razem z innej strony.

Czym jest dla Was miłość?
Czy uważacie, że każdemu przeznaczone jest spotkanie drugiej połówki?
Czy są różne rodzaj miłości i czy faktycznie każda miłość jest pierwszą?
Co z miłością rodzicielską?

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

2010-08-18 15:10:51

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-08-18 15:35:51

storczyk
Rysiowiańczyk
Od: "Karaina" Czarów

Re: Miłość

Swoją drugą połówkę spotkałam, ale nie mogliśmy być razem.
Najbardziej teraz marzę o tym by móc przytulić do siebie swoje dziecko, tej miłości brakuje mi do szczęścia. Bo z miłości rodzi się miłość.

"Spróbuj po prostu żyć. Rozpamiętywanie jest zajęciem starców."
                                 Paulo Coelho
Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

#3 2010-08-18 15:38:51

Toncio
Truskaweczka Marka
Od: Dolnyśląsk

Co do miłości... Czy istnieje? Gdzieś tam na pewno. Jak ją spotkam to się pochwalę.

A co do miłości rodzicielskiej... dziecko się kocha miłością bezwarunkową i to chyba najwspanialszy rodzaj miłości.

Ostatnio edytowany przez Toncio (2010-08-18 15:39:57)

Bez Ciebie nie ma mnie... Kocham! Wiesz?

Zakon Sióstr Jawnogrzesznic Pod Wezwaniem Od Tyłu lx

#4 2010-08-19 02:34:06

alice3
Rysiowiańczyk
Od: Wonderland

Miłość. Temat tajemnica. Każdy jej kiedyś doświadczy, ze strony rodziców, czy też tej wyśnionej drugiej połówki jabłka. Ale kiedy to będzie?

Ostatnio znalazłam gdzieś taki wiersz.

- Spotkałam dzisiaj Miłość..
- I co Ci powiedziała?
- Przepraszała.. Że nie zawsze trwa do końca..
- Płakała?
- Płakała.. Bo często rani..
- Krzyczała?
- Krzyczała.. Że nie zawsze jest piękna..
- Śmiała się?
- Śmiała.. Bo umie z siebie kpić..
- Żałowała czegoś?
- Żałowała.. Że ludzie nie zawsze traktują ją poważnie..
- Była zła?
- Złościła się.. Że czasem w nią wątpimy..
- Cieszyła się?
- Cieszyła się.. Że jej tak często szukamy..
- Co Ci jeszcze powiedziała?
- Powiedziała.. Że nie jest dla mnie...

Pomimo tych wad wiem, że ma zalety. A jak się kogoś bardzo kocha, można zrobić wiele.

Słowami można zastąpić zapach i dotyk. Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi. Zapach można tak opisać, że nabierze smaku i kolorów.

#5 2010-08-19 15:07:07

Andrea
Przyjaciel Brzyduli
Od: Blachownia

Choć nigdy nie miałam duszy romantyczki, nie marzę o jakiejś wielkiej miłości i nigdy nie byłam zbytnio wylewna jeśli chodzi o swoje uczucia, to dodam też swoje zdanie na ten temat tongue

Miłość - jedno z najbardziej niezdefiniowanych uczuć, jakie może spotkać w życiu człowieka. Tego uczucia chyba nie da się od tak po prostu określić słowami, to trzeba poczuć gdzieś w głębi duszy. Każdy postrzega miłość inaczej, a przynajmniej tak mi się wydaję. Dla jednych to pozbawione wszelkiej jakiejkolwiek logiki uczucie, dla innych coś czego szuka się przez całe życie. Osobiście podchodzę do tego tematu z rezerwą, zwłaszcza kiedy słyszę jak koleżanka opowiada o swoim nowym ukochanym, którego za tydzień zmiesza z błotem. Zdecydowanie słowo miłość jest przez niektórych używane zbyt często.

Czy każdy spotka swoją drugą połówkę... To ciężkie pytanie. Myślę, że to zależy też od tego, czy człowiek chce ją dostrzec. Jeśli ktoś usilnie przymyka na nią oczy, to czasem nawet ślepo zakochana druga połówka nic nie zdziała, bo do miłości nikogo nie można zmusić.

Wydaje mi się, że istnieje wiele różnych rodzajów miłości. Miłość do ukochanego, miłość rodzica do dziecka, brata do siostry, również braterska miłość pomiędzy dwojgiem przyjaciół, a czasem nawet miłość do ukochanej drużyny piłki nożnej, albo do kraju. Każda jest inna, ale to nie oznacza, że jedna jest ważniejsza, a druga mniej istotna. To wszystko zależy od tego, jak silne i trwałe jest dane uczucie. Ktoś będzie mógł zostawić bez skrupułów swoją ukochaną dziewczynę po paru tygodniach, a wytrwały kibic na czterdziestym z rzędu meczu o mistrzostwo może wylewać łzy szczęścia i całym sercem cieszyć się jak dziecko z wygranej. Przynajmniej tak wygląda moje być może błędne przekonanie na ten temat wink

"W życiu można zastąpić kolegę, ale nie przyjaciela..." - Cobra 11
BMW - Bądź Marce Wierny
"Jak mawiał filozof Jagger: Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz” - House M.D.
BMW E39 serii 5 - samochód na piątkę!

#6 2010-08-19 17:30:57

sheep
Intubator
Od: mazowieckie

„Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość, kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze”

Może to głupie, ale refren tej piosenki kilka lat temu odegrał bardzo ważną rolę w moim życiu, jednym słowem, to właśnie te kilka słów pomogło mi zrozumieć, czym jest miłość. Bo miłość nie jest prosta i łatwa, słodka i cukierkowa. Miłość to pasmo wyrzeczeń, umiejętność przebaczenie, pełnego zaufania i gotowość pomocy, zawsze i wszędzie, chociażby nie wiem, co się działo.

Zagadnienie drugiej połówki …hmm… trudne pytanie. Życzyłabym każdemu, aby na swojej drodze spotkał tę drugą połówkę, ale jestem w pełni świadoma, że jest to trudne, chociaż… jak się czegoś bardzo chce…

Rodzajów miłości jest wiele, ale tak naprawdę ta prawdziwa jest tylko jedna i niepowtarzalna.

Jeśli chodzi o miłość rodzicielską, to według mnie jest to NAJPIĘKNIEJSZA forma miłości, bezwarunkowa, nieskończona, idealna…

A teraz tak trochę na wesoło. Znalazłam to kiedyś, kiedyś w jakiejś gazecie, bodajże.
Rodzaje miłości:
1. Studencka – jest, z kim nie ma gdzie.
2. Więzienna - jest gdzie nie ma, z kim.
3. Filozoficzna – jest, z kim jest gdzie, ale po co?
4. Pierwsza – jest, z kim jest gdzie, ale od czego by tu zacząć?
5. Starcza - jest z kim, jest gdzie, ale jak to się robiło?
6. Wg Lindy - jest z kim, jest gdzie, ale co ona wie o zabijaniu?
7. Wg Lindy 2 - było z kim, było gdzie, ale to zła kobieta była!
8. Młodzieńcza - nieważne gdzie, ważne z kim.
9. Pedantyczna - nieważne, z kim ważne gdzie.
10. Managerska – nieważne, z kim nieważne gdzie, ważne ile czasu to zajmie.
11. Dyrektorska – nieważne, z kim nieważne gdzie, ważne, kiedy (brak wolnych terminów ?!).
12. Profesjonalna – nieważne, z kim nieważne gdzie, ważny jest rezultat.
13. Bezpieczna – jest, z kim jest gdzie no to wystarczy już tylko podpisać kontrakt.
14. Hippisowska – nieważne, z kim.
15. Namiętna – nieważne, gdzie.
16.Przygodna – nieważne, z kim nieważne gdzie, ważne za ile.
17. Nimfomancka – nieważne, z kim, nieważne gdzie byle często.
18. Katolicka – nieważne, z kim nieważne gdzie byle bez prezerwatywy.
19. Własna – nieważne, gdzie nieważne, kiedy ważne, którą ręką.
20. Francuska – nieważne, z kim nieważne gdzie, ważne żeby znaleźć wspólny język.
21. Polska – jest, z kim jest gdzie, żeby tylko dzieci się nie pobudziły.
22. Romantyczna - nie ma, z kim nie ma gdzie, ale pomarzyć zawsze można.
23. Platoniczna – jest, z kim jest gdzie, ale to i tak mija się z celem.
24. Małżeńska – jest, z kim jest gdzie, ale ile można...

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje.

#7 2010-08-19 20:00:37

Króweczka
Kochanka Marka
Od: Augustów

Miłość - dla mnie to jest taki osobisty cud. Bo nieważne ile ta osoba ma wad, jakiego jest pochodzenia, wiary, w jakim wieku. Jak się kocha to nie zwraca się uwagi na takie rzeczy. Po prostu schodzą na drugi plan. Mam nadzieję, że i mnie kiedyś spotka taki "cud".

I zgadzam się z moimi poprzedniczkami, co do miłości rodzicielskiej - IMO nie ma czegoś piękniejszego smile

A jeżeli chodzi o ten refren - sama prawda.

Turek + Krówka to mi jakoś podejrzanie kebabem pachnie - by Słonióheart
... A księżyc opowiada mi najpiękniejsze w jego życiu sny...

No to mamy piękny czworokącik... lx

#8 2010-08-20 15:22:25

Dobrzańska
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Wars & Sawa

Miłość to takie coś czego nie da się zdefiniować .
Czy wierzę?? Oczywiście, że tak.
Byłam zakochana raz tak prawdziwie, ale nic z tego nie wyszło. I mimom, że od tamtego czasu minęło kilka dobrych lat to nadal kocham mimo tego, że ON już ma swoje życie z inną kobietą. A mi pozostały wspomnienia i te ukłucie w sercu kiedy o nim pomyśle.

Czy jeszcze kiedyś spotkam taką miłość ?? Zobaczymy, ale mam nadzieję, że tak. Mimo wszystko nadal w nią wierzę.

Everything is made of love. Neil McCormick >

#9 2010-08-21 00:58:12

lusia
Mroczki Pshemko

Zawsze twardo stąpałam, idąc przez życie, bo lubię mieć wszystko poukładane...wszystko!
Może dlatego tak ciężko było mi pokochać... bo zauroczona to byłam paroma osobnikami płci męskiej tongue. Kiedy myślę o miłości, to patrzę na moich rodziców. Są za sobą już ponad 40 lat, a jedno bez drugiego żyć nie może. Zawsze okazywali sobie uczucia i pielęgnowali swoją miłość choćby drobnymi gestami.
I to mi w życiu ciążyło, bo na każdego faceta patrzyłam przez pryzmat mojego taty-dla mnie ideał mężczyzny! Takiej drugiej połówki szukałam dla siebie.
Mam inną big_smile Oboje mamy "ciężkie" charakterki, ale im dłużej jesteśmy ze sobą- tym bardziej się od siebie uzależniamy ( w tym dobrym znaczeniu tego słowa). Wiem, że uczucie trzeba pielęgnować i dbać o najdrobniejsze szczegóły. I akceptować, że ja mam wady i on ma wady (no tak mam wady- ponoć wiele, w tym to cholerne poukładanie big_smile )
I to jest miłość.... przynajmniej jak dla mnie smile Życzę wszystkim, którzy jeszcze nie znaleźli odkrycia tej drugiej połówki smile

Co do miłości rodzicielskiej, to jest ona bardzo silna.  "Mamo, kocham Cię" - to melodia dla moich uszu....

P.S. Mimo nawet najwięszej miłości nie tkwiłabym w związku, w którym mężczyzna znęca się nad kobietą i tu nie ważna jest forma. Wtedy miłość przeszłaby mi szybko!!!

Ostatnio edytowany przez lusia (2010-08-21 00:59:24)

Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą.
Honore de Balzac

Stopka forum