BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-07-29 14:44:03

jakcykbumbum
Pociąga za sznurki
Serwis

Matki zastępcze

Co o tym sądzicie?

Opinie są podzielone, nie wiem jak tu, ale skoro już poruszyliśmy temat in vitro, to wydaje mi się, że należy i ten, bo moim zdaniem to jest często bardzo powiązane.

Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem.
Lady Pank| T. Love| Perfect| Linkin Park| Green Day| And Czesław Mozil
'tylko nie depresja! tylko nie depresja, motylu!'

2010-07-29 14:44:03

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-07-30 14:34:58

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Re: Matki zastępcze

Chodzi o nielegalne surogatki, a więc...
Bardzo ciekawy temat, nikt jeszcze nie wtrącił swoich trzech groszy? No to zacznę ja... tongue

Nie rozumiem kobiet, które wypożyczają swoje brzuchy... Albo te kobiety w końcu poczują więź z dzieckiem na sprzedaż, (choć tacy kupujący dziecko rodzice mogą załatwić sobie legalną adopcję) albo te kobiety są zimne i bezwzględne.

Pamiętam jak u panów S & M w TVN-ie była taka baba(!), która prowadzi firmę dla właśnie takich transakcji. Szkoda, że to wszystko jest takie brutalne, bo przecież chodzi o DZIECKO!!! Kobieta ta sama wypożyczała swój brzuch, a mając swoich dwóch synów w wieku 7. i 11. lat tłumaczyła im te sprawy twierdząc, że jej synowie są na tyle dojrzali, że to rozumieją... ona sama czuła się jak ciotka tego dziecka, które nosiła pod sercem, a co jej dzieci mogą wiedzieć o takich sprawach? To jest mieszanie im w głowach... i nie tylko. Byłam tym absolutnie wstrząśnięta i oburzona! Co z niej za matka?

Jeśli naprawdę potrzebowałabym dużego zastrzyku pieniędzy to wolałabym napaść na bank niż wypożyczyć swój brzuch.

Ostatnio edytowany przez meaaem (2010-07-31 14:58:05)

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#3 2010-07-30 14:52:04

sheep
Intubator
Od: mazowieckie

Ja również nie rozumiem takiego postępowania. Jak można przez dziewięć miesięcy nosić pod sercem dziecko, słyszeć bicie jego serca, czuć jego ruchy, dbać o nie, chronić, a potem tak na pstryknięcie palców oddać je, a w zamian wziąć pieniądze? Może jestem głupia, ale mój rozum nie potrafi ogarnąć takich rzeczy, a tym bardziej zaakceptować.

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje.

#4 2010-08-09 17:08:54

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Ja po prostu nie jestem w stanie tego zrozumieć. To traktowanie dziecka jako przedmiotu, który można nabyć w sklepie hmm

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#5 2010-08-15 17:38:17

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Ja też tego nie pojmuję. A co jeśli to dziecko za kilkanaście lat jakoś dowie się o tym, że zostało kupione i zechce poznać swoją prawdziwą mamę? Ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam...

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#6 2010-08-21 19:41:18

Dobrzańska
Wyznawca pomidoryzmu
Od: Wars & Sawa

Z jednej strony rozumiem kobiety, które chcą mieć dzieci, ale kupować dzieci !!! Wogóle nie wyobrażam sobie tego. Przecież jest tyle dzieci czekających na rodziców w domach dziecka. Wiadomo, że procedura adopcji jest dłuższa niż w przypadku urodzenia dziecka przez surogatkę, ale tego nie da się porównać biorąc pod uwagę inne aspekty.

Everything is made of love. Neil McCormick >

Stopka forum