BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-29 21:30:29

vivienn
Wyznawca pomidoryzmu

Nieletnie matki

Co myślicie o małoletnich matkach? Jak sądzicie, czy dziewczyny, ale także i chłopcy powinni dotrzymać cnoty przynajmniej do osiągnięcia pełnoletności? Ostatnio jest bardzo dużo programów o 14-,15- i 16-letnich matkach. Co byście zrobili, gdyby Wasza nastoletnia córka oznajmiła, że spodziewa się dziecka? Jak same byście odnalazły się w sytuacji "młodego rodzicielstwa"?

Ostatnio edytowany przez vivienn (2010-08-29 21:40:20)

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Rodzina forómowa love  PBWBT  FCI

2010-08-29 21:30:29

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2010-08-30 10:33:40

MEG1984
Prawie jak Papuka
Od: zachodniopomorskie

Re: Nieletnie matki

Przeraża mnie to, że matkami zostają coraz młodsze dziewczyny oraz to że zjawisko to jest coraz częstsze. Wiem, że kiedyś kilkunastoletnie matki to była norma. Sama mam w rodzinie kobietę, która wyszła za mąż w wieku lat szesnastu i niewiele później została matką. Tylko, że ona sama przyznaje, że nie była na to gotowa. A po drugie jej sytuacja i tak była nieco inna ponieważ miała męża.
Aż takim szokiem nie jest dla mnie szesnastoletnia matka, w końcu ona za zgodą sądu może wyjść za mąż, ale czternastoletnia matka to za każdym razem dla mnie szok. I właściwie to zastanawiam się czy można ją nazwać matką, skoro ona sama nadal matki potrzebuje. Chociaż to ona urodziła dziecko, ale z góry wiadomo, że nie jest w stanie go wychować. Nie chodzi mi tylko o kwestie finansowe. Przede wszystkim ona nie jest gotowa psychicznie na taka odpowiedzialność.  Przeraża mnie też to, że zwykle ojcem dziecka takiej dziewczyny jest nie jej rówieśnik, lecz pełnoletni facet, który świadomie decyduje się na popełnienie przestępstwa, bo przecież seks z osoba poniżej piętnastego roku życia to przestępstwo. Zastanawiam się zawsze gdzie byli rodzice takiej dziewczyny. W końcu jakoś musiała w tę ciążę zajść.

Szczerze powiem, że gdybym miała kiedyś córkę, która mając kilkanaście lat przyszłaby i powiedziała, że jest w ciąży, to pewnie zrobiłabym wszystko by jej pomóc.

I jeszcze kilka słów o programach, których bohaterkami są nastoletnie matki. Nasze polskie telewizje robią całkiem niezłe filmy dokumentalne czy reportaże na ten temat. Zwykle to kawał naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty. Na tym tle programy amerykańskie wypadają blado. Ostatnio przez przypadek obejrzałam fragment programu o nastoletnich matkach na MTV. Przeraziłam się i niestety obawiam się, że taki program może mieć zupełnie odwrotne skutki od zamierzonych.

Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i  rozpada się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, druga do mężczyzny.
Życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej duszy, połowy samego siebie...
I believe in SH. I AM SHERLOCKED.

Stopka forum