BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#61 2010-08-04 03:03:32

PrawdziwaWhiteLily
Przyjaciel Brzyduli
Od: Rybnik
Serwis

Re: Homoseksualizm

A ja znów odkopuję ten temat, ale obiecałam odpowiedź no i chciałam się trochę wytłumaczyć.
No bo po pierwsze, to ja wcale nie chciałam, żeby z mojej wypowiedzi tak ostentacyjnie wyszła zoofilia. Chciałam tylko zaznaczyć, że po pokonaniu pewnych granic (np. po zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych), dla niektórych może już nie być żadnych limitów. I moja wypowiedź była inspirowana wypowiedzią człowieka o dużo większym doświadczeniu, no i mądrości (przepraszam, że po angielsku, ale polskiej wersji nigdzie nie znalazłam):

If same-sex couples won't reap the health and emotional benefits of marriage, why do they keep asking for legalization?

The reason probably is not economic, though many same-sex marriage advocates appeal to the economic benefits of marriage. A clever lawyer can create partnerships to confer most of the economic advantages of marriage. Durable powers of attorney, surrogate decisions, wills, and inheritance-any of these can be tailored to cover homosexual relationships without the need for marriage. There must be other reasons.

Stanley Kurtz of the Hudson Institute offers a possible explanation. In the September 2000 edition of Commentary, he quotes radical homosexuals who state that their goal is not personally to be married, nor to achieve domestic equality with heterosexuals, nor even to attain social respectability, but rather to empty the institution of marriage of its meaning. Kurtz quotes their writings, which make clear they want to "destroy bourgeois marriage." After all, if two men or two women can marry, then why not more than two? If marriage is just an expression of temporary, private emotional states, and not a social institution with real meaning connected to biological realities, why stop with same-sex couples? There are already more than two hundred sites on the Internet advocating "polyamorism"-sexual relations between whole groups of men, or groups of men and women, or groups of women.And if groups can marry, then why not humans and animals? Why not a nerd and his computer? Brother and sister? Mother and son? A boy and his dog?

Once you go beyond the demonstrable needs of human relationship, and beyond the limits that protect the welfare of spouses, children, and society, then there is literally no limit to the possible combinations. Nor the possible damage to the common good.

źródło: http://www.catholic.com/library/gay_marriage.asp

Co do genów - oczywiście, nie jestem nieomylna i mogłam się pomylić, szczególnie że taki boom na ten temat przeżywałam jakieś półtora roku temu. No i dane zmieniają się właściwie z dnia na dzień, bo jest to obiekt ciągłych badań. Jeśli ktoś poczuł się umyślnie wprowadzony w błąd to przepraszam. Ale w takim razie czegoś nie rozumiem... mysli No bo wiele obrońców związków homoseksualnych mówi, że taki pociąg do płci przeciwnej to zjawisko dla nich całkowicie naturalne, że nawet im nie w głowie walka z tym, bo to jest zapisane już w genach itp. No ale... jeśli teoria o tych genach upadła, to by znaczyło, że homoseksualizm ma swoje podłoże gdzieś w psychice, prawda? Czyli... <nieśmiało się wychyla w obawie przed jakąś siekierą lub tasakiem> to co pisałam o urazach z dzieciństwa i o możliwości ich leczenia...
Może zacznę inaczej. Albo może nie. Boję się i nie będę ryzykować. Jeśli ktoś chce, to może wpisać sobie w góglu frazę "van den Aardweg". To profesor, który opracował (nawet skuteczny) program leczenia dla tych homoseksualistów, którzy chcą zmienić swoją orientację. A to mnie pocieszyło. Okazuje się, że nie tylko ja sama postrzegam homoseksualizm jako problem. I nie chcę tutaj wyjść na jakąś maniaczkę religijną, bo nikim takim nie jestem. Każdy, kto zna mnie bliżej może potwierdzić, że do świętości dosyć dużo mi brakuje wink Ale najpierw to się przeraziłam - w wątku pt. "Kim jest dla Ciebie Bóg?" większość osób odpowiedziała, że kimś ważnym. A tymczasem niektórzy się oburzają, że wstawiam tutaj wypowiedź zgodną z oświadczeniami Papieża, no i ogólnie całego Kościoła.

Dobranoc, nie mam siły już dłużej się kłócić, bo to bez sensu. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo więcej nie uraziłam smile

Ostatnio edytowany przez PrawdziwaWhiteLily (2010-08-04 03:04:57)

Bywa, że marzenia o rycerzu na białym koniu przekreśla romans ze stajennym...
Avatary, tapety i buty zmieniam jak rękawiczki.
Stajennych nie zmieniam.

2010-08-04 03:03:32

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#62 2010-08-04 12:56:26

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

Lily napisał:

Why not a nerd and his computer? Brother and sister? Mother and son? A boy and his dog?

Lily napisał:

"Kim jest dla Ciebie Bóg?" większość osób odpowiedziała, że kimś ważnym. A tymczasem niektórzy się oburzają, że wstawiam tutaj wypowiedź zgodną z oświadczeniami Papieża, no i ogólnie całego Kościoła.

Bo to nie jest to samo! Idąc tak katolickim podejściem to każdego stworzył Bóg i nikt nigdy nie dowiedzie tego, jak Bóg chciał abyśmy żyli. Skąd Papież może wiedzieć, że homoseksualistów Bóg "nie popiera"? Kościół tak naprawde NIC nie wie.

Lily napisał:

To profesor, który opracował (nawet skuteczny) program leczenia dla tych homoseksualistów, którzy chcą zmienić swoją orientację.

Oni chcą zmienić orientację tylko przez nienawiść otoczenia i przez takich ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć, że nie są to ludzie chorzy.

Lily napisał:

A to mnie pocieszyło. Okazuje się, że nie tylko ja sama postrzegam homoseksualizm jako problem.

Dlaczego jest to dla Ciebie problem?

Ostatnio edytowany przez veronicty (2010-08-05 21:17:50)

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#63 2010-08-05 21:03:01

mlawer
Prostuje spinacze

veronicty napisał:

Oni chcą zmienić orientację tylko przez nienawiść otoczenia i przez takich ludzi, którzy mają takie poglądy jak Ty.

Ver, wiesz, że mamy podobne poglądy i zdanie na temat homoseksualizmu ale wiesz - Lily ma prawo do swojej opinii i jej wyrażania (po to powstał ten dział) więc spokojnie, dobrze? Nie atakujemy personalnie - wymieniamy poglądy smile (Lili nie deklarowała, że biega po ulicach ziejąc nienawiścią do gejów więc jej tego nie przypisujmy, nawet jeśli się z nią nie zgadzamy)
Pozdrawiam
Słoń/mod/Słoń tonguetonguetongue

All the lonely people... Where do they all come from?
DORIS KTB Aleks_Strusiek mom matkom, cudna Kitty bliźniaczkom, jeszcze siestry mam dwie i tata Jasiu też koffa mnie! Maupka córcia ma heart Słoń ofiarny

#64 2010-08-05 21:17:20

veronicty
Ma duże Wi
Od: Łódź

Przepraszam, już się poprawiam smile

Aleksander Febo ma wieczną świnkę!
Nabijam na lasta i mi z tym dobrze!
Kocham się w Jarku Leczo. - by Strósia.
H.U.M.O.R.

#65 2011-01-14 00:57:55

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

http://niewiarygodne.pl/gid,12947357,im … jecie.html

... myślę, że to rzuca nieco inne światło na problem zoofilii, który był tu poruszany przy okazji homoseksualizmu.

Jako ciekawostkę dorzucam jeszcze: http://niewiarygodne.pl/gid,12981906,im … jecie.html

Ostatnio edytowany przez brzydulomaniaczka (2011-01-14 00:58:19)

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

#66 2011-01-14 18:26:59

ann666
Wali z grubiańskiej rury
Od: Cesarstwo Toruńskie
Serwis

brzydulomaniaczka napisał:

... myślę, że to rzuca nieco inne światło na problem zoofilii, który był tu poruszany przy okazji homoseksualizmu.

Nie podoba mi się stawianie w jednym szeregu zoofilii i homoseksualizmu. Jakby nie patrzeć, w przypadku homoseksualizmu mamy do czynienia ze związkiem dwojga ludzi, którzy sami o sobie decydują (mlawer już zwróciła na to uwagę). Ja rozumiem potępianie zoofilii, pedofilii, ale co Wam przeszkadzają homoseksualiści? Lepiej żeby udawali, że są heteroseksualni i unieszczęśliwiali partnera przeciwnej płci? hmm

Je suis responsable de ma rose
After all this time? ALWAYS

#67 2011-01-14 18:36:14

brzydulomaniaczka
Przyjaciułka SteFy
Od: Gdzieś w lubelskim...
Serwis

Mnie chyba nie przeszkadzają. Są, to niech sobie będą. Podejrzewam, że nawet gdyby całowali się na przystanku, na którym ja bym siedziała, to nic bym nie zrobiła. Ich życie, ich sprawa.
I chciałam zauważyć, że ja nie stawiam zoofilii i homoseksualizmu w jednym rzędzie, to zrobili za mnie inni.

Kocham wszystkie swoje siostrzyczki forómowe: Aduśka, Apollina, Claudia, Króweczka, Libby, Mel, Pszczoła, Struś.
Mój facet to Miron Lipski heart    iris
Kocham swój wieczny avek <3

Stopka forum